Як повернути свої гроші назад на карту якщо вас обдурили в інтернеті?

Вітаю! Перераховуючи гроші на рахунок китайського інтернет-магазину або вкладаючи кошти в черговий інвестиційний проект, ми серйозно ризикуємо. Хайп в будь-який момент може лопнути, а магазин - як мінімум, не відправити товар або вислати зовсім не те, що Ви замовляли.

І якщо безпосередньо (з продавцем) вирішити проблему не вдається, можна спробувати повернути гроші через чарджбек. Правда, тільки в тому випадку, якщо товар або послуга були оплачені банківською картою Visa або MasterCard (на Qiwi, Яндекс. Деньги і WebMoney чарджбек, на жаль, не поширюється).

Отже, чарджбек або як повернути гроші на карту якщо обдурили в інтернеті?

Коротко про процедуру чарджбек

чарджбек - це процедура повернення платежу і скасування транзакції міжнародною платіжною системою. Простіше кажучи, чарджбек дозволяє повернути гроші з сайту "піраміди" або за товар поганої якості з інтернет-магазину (наприклад, AliExpress).

В залежності від причини повернення в заяві потрібно вказати код - свій для кожної платіжної системи. Їх багато, але я перелічу чотири основних.

  • Причина №1. Гроші на рахунок продавця перераховані, а товар так і не був відправлений (причому, продавець не може довести зворотне). В цьому випадку вказуємо код 30 (для Visa) і код 4855 (для MasterCard)
  • Причина №2. Товар отримано, але він серйозно відрізняється від замовлення (не той тип чи є несправності).Таке, на жаль, цілком може статися при покупках в інтернет-магазинах. Код для такої ситуації: 51 і 4853 відповідно
  • Причина №3. По карті сталося подвійне списання коштів. Коди: 82 для Віза і 4834 для МастерКард
  • Причина №4. Власник карти взагалі не виробляв оплату з карти (при її крадіжці або шахрайських діях). Коди: 81 і 4863 відповідно

Як відбувається повернення грошей на карту?

Процедуру сhargeback ініціює банк-емітент, який випустив Вашу банківську карту.

Для наочності розглянемо конкретну ситуацію. Ви замовили смартфон в інтернет-магазині "Дешевше. Немає" і оплатили покупку з карти Ощадбанку. Минуло три тижні, замовлення десь "завис", техпідтримка сайту на запити не реагує. Саме час ініціювати процедуру чарджбек в Ощадбанку.

Ви приходите в відділення з заповненою заявою і письмовими доказами. Заяву можна подати протягом 120 днів з моменту списання грошей з карти для MasterCard і 180 днів для Visa. Максимальний термін для подачі заявки на чарджбек і для тієї, і для іншої платіжної системи становить 540 днів. Так що з сhargeback краще не затягувати!

Оформляючи чарджбек, клієнт банку заперечує досконалу транзакцію. Тому до заяви на поворотний платіж доведеться прикріпити цілий пакет документів - чим більше, тим краще. Договір з компанією, чеки, квитанції, виписки по карті, роздруківки електронного листування з продавцем, фото і опис товару і т. Д.

Документи краще передати особисто в руки співробітникові відділення, продублировав весь пакет в електронному вигляді. В Ощадбанку скан письмової заяви можна подати через сервіс Сбербанк Онлайн. До слова, в кожному банку - свій формат заяви на чарджбек.Причому, одні з них відповідають вимогам міжнародних платіжних систем, інші - ні. Загалом, традиційний бардак.

Далі банк розглядає Вашу заяву. І якщо законні підстави для поворотного платежу є, то претензія передається банку-еквайєра (наприклад, Райффайзенбанку) і продавцю. У інтернет-магазину "Дешевше. Немає" є від 45 до 180 днів (залежить від платіжної системи), щоб опротестувати ( "відбити") чарджбек. Якщо Ощадбанк як і раніше наполягає на зворотному платежі, chargeback відправляється повторно. І тільки на цьому етапі в "гру" вступає арбітраж платіжної системи: Visa або MasterCard.

При вирішенні справи на користь покупця вартість смартфона в повному обсязі спишеться з рахунку інтернет-магазину "Дешевше. Немає" на Ваш. Крім того, продавець сплатить всі комісійні за такий платіж і штраф в розмірі $ 20-25 за кожен чарджбек.

Зверніть увагу! З усіх можливих причин ініціації чарджбека найскладніше довести саме той факт, що товар не був Вами отримано або його характеристики не відповідають заявленим при оплаті. Доведеться доводити, що Ви з усіх сил намагалися, але так і не змогли вирішити питання з інтернет-магазином безпосередньо.

Що впливає на результат чарджбек?

В одному випадку заява буде розглянута за пару тижнів, в іншому - за три місяці. Для кого-то процедура завершиться поверненням усієї суми, а комусь в chargeback буде відмовлено. За статистикою, в Росії схвалюється лише кожне третьої подане в банк заяву.

Від чого це залежить? Від типу і статусу карти, від платіжної системи, від загальної кількості операцій з "проблемною" компанією, від терміну давності транзакції, від банку-емітента, від розміру "зависла" суми і від купи інших факторів.В тому числі, і від компетентності конкретного співробітника, що приймає у Вас заяву.

Не здавайтеся відразу! З першої спроби оформити чарджбек в Росії не вдається майже нікому. У разі відмови - кличте іншого співробітника, звертайтеся в сусіднє відділення, скаржтеся в головний офіс Вашого банку, арбітраж МПС або Центробанк.

І Visa, і MasterCard дорожать своєю репутацією. Тому якщо гроші з карти пішли, а товар або послуга так і не було отримано - шанси на успішний результат чарджбека досить високі!

Друзі, якщо вам потрібна допомога в цьому непростому процесі - тут можна знайти заяви для власників карт VISA. Або можете написати мені через форму зворотного зв'язку і я постараюся допомогти вам!

А Ви ініціювали коли-небудь процедуру повернення грошей на рахунок карти? Підписуйтесь на оновлення і не забувайте ділитися в соціальних мережах посиланнями на найцікавіші статті блогу!