Як відкрити вклад в швейцарському банку: питання і відповіді

Вітаю! Я впевнений: ставити собі життєві цілі потрібно виключно масштабні й амбітні. До речі, багато психологів стверджують, що тільки так і можна домогтися справжнього успіху!

Тому сьогодні я розповім про те, як ... відкрити вклад в швейцарському банку. Погодьтеся, така мета вже точно підпадає під визначення "масштабної і амбітної".

Уявіть на секундочку, що Ви не знаєте, куди прилаштувати зайві 500 000 доларів. І перше, що спадає на думку - надійний швейцарський банк!

Зміст

 • 1 Питання та відповіді
  • 1. 1 Чи можна відкрити такий рахунок росіянину?
  • 1. 2 Чи можна відкрити вклад в дистанційному режимі?
  • 1. 3 В якій валюті можна відкрити рахунок?
 • 2 Чому швейцарські банки вважаються такими надійними?
 • 3 Як відкрити вклад в швейцарському банку в Росії?

Питання та відповіді

Чи можна відкрити такий рахунок росіянину?

Можна, але процедура буде відрізнятися від тієї, що призначена для громадян Швейцарії (або росіян, що мають посвідку на проживання в країні "банків і шоколаду").

Як мінімум, потрібно буде довести джерело капіталу. Ну, і звичайно, особистість клієнта представники швейцарського банку будуть перевірити чи не під мікроскопом.
Чи є обмеження по мінімальній сумі вкладу?

Особи, які проживають за межами Швейцарії (в тому числі, і росіяни) можуть відкрити тут внесок у випадку внесення від 300 000 до 500 000 швейцарських франків. Для довідки: 19 листопад 2015 го курс CHF / RUB становив 63, 8 рубля.

До речі, через кризу в Росії майже всі швейцарські банки підняли мінімальну суму "входу" саме для наших співвітчизників.

Чи можна відкрити вклад в дистанційному режимі?

У багатьох швейцарських банках є можливість оформити рахунок через Інтернет, факс або телефон. Однак фізичній особі все одно доведеться надавати в банк оригінали всіх документів. Найпростіше зробити це особисто (доведеться їхати до Швейцарії) або через російських посередників (зустріч зі швейцарським банкіром в межах Росії).

Які документи знадобляться для відкриття рахунку?

По-перше, закордонний паспорт, ідентифікаційна карта або ще який-небудь офіційний документ, що засвідчує особу.

По-друге, документ про походження грошей, які вносяться на рахунок. Сума для відкриття рахунку чимала, тому довідка про доходи в 30 000 рублів тут не "прокотить".

Ідеальний варіант: легальний бізнес, спадщину або капітал від продажу нерухомості.

В якій валюті можна відкрити рахунок?

У національній швейцарській валюті, а також в євро, доларах США і британських фунтах. Кажуть, що скоро можна буде зробити внесок і в китайських юанях.
Чи захищені вклади в Швейцарії банківською таємницею?

Таке поняття як банківська таємниця тут закріплено на законодавчому рівні. І колишні, і теперішні співробітники швейцарських банків несуть кримінальну відповідальність за розголошення конфіденційної інформації про своїх клієнтів!

До речі, до громадян країн колишнього СРСР ставлення рівно те ж, що і до клієнтів з інших країн.

Чому швейцарські банки вважаються такими надійними?

"Надійно, як у швейцарському банку" - не просто крилатий вислів.Справа в тому, що саме в Швейцарії стабільність банківської системи дуже строго захищена законом.
Після проведених реформ країна посідає перше місце в світі за вимогами до розміру власних резервів великих банків. Може бути, саме завдяки цьому швейцарські банки майже безболісно пережили останній фінансова криза (на відміну, від їхніх колег з США і Європи).

Гарантій схоронності капіталу банки Швейцарії пропонують масу. Наприклад, готівка, цінні папери і дорогоцінні метали, які зберігаються в сейфах, при банкрутстві банку залишаються у власності своїх власників. І повертаються їм на першу ж вимогу!

Як відкрити вклад в швейцарському банку в Росії?

Не знаю як в інших містах, але в Москві вже працюють посередники, які допомагають банкірам з Швейцарії і великим вкладникам-росіянам знайти один одного.

Такі контори:

 • Організовують зустрічі зі швейцарськими банкірами на території Росії
 • Допомагають оформити всі необхідні документи
 • Консультують клієнтів з питань інвестування та фінансового планування
 • Відкривають рахунки в швейцарських банках і сприяють отриманню платинової карти або іпотеки на покупку нерухомості в Швейцарії

Зрозуміло, що за таке посередництво доведеться заплатити і чимало. Процедура відкриття вкладу через посередника в Росії виглядає приблизно так:

 1. Ви відправляєте посереднику лист із запитом інформації про його банках-партнерах (наприклад, Syz Co, Bank de Commerce at de placement або Соrnеr). При виборі банку враховуємо його рейтинг надійності, рівень достатності капіталу, розмір процентної ставки і тарифи на обслуговування.
 2. Висилаєте посереднику коротку інфу про себе. Найважливіший момент - підтвердження легальності походження коштів.Знадобляться копії договорів купівлі-продажу нерухомості, податкові декларації, виписки з банківського рахунку.
 3. Домовляєтеся про зустріч з приватним швейцарським банкіром на території Росії, якщо немає можливості особисто відвідати банк в Швейцарії.
 4. Якщо все ОК, отримуєте від банку лист-підтвердження про відкриття рахунку з реквізитами. Після цього гроші в Швейцарію потрібно перевести через один з російських банків (вимога нашого законодавства). Крім того, про відкриття рахунку Ви зобов'язані повідомити місцеву податкову інспекцію.
 5. Після зарахування грошей на рахунок Вам залишається лише сформувати інвестиційний пакет (купити акції, фонди, дорогоцінні метали) або просто залишити гроші на рахунку під мінімальні відсотки.

А Ви коли-небудь відкривали вклад в швейцарському банку? Підписуйтесь на оновлення та діліться корисними постами з друзями!