Як відкрити угоду

Відкриття угоди це операція купівлі або продажу будь-якого активу. При покупці активу трейдер відкриває угоду в лонг (довгу позицію), а при продажу в шорт (коротку позицію).

Як відкрити угоду на покупку

Довга позиція (позиція лонг) (від англ. Long position) - покупка активу в надії отримати прибуток за рахунок зростання вартості цього активу. Трейдер набуває актив дешево і продає після того як ціна виросте. Власників довгих позицій називають гравцями на підвищення.

Зазвичай довгу позицію відкривають використовуючи 2 типу ордерів: Бай маркет (Buy market) і Бай ліміт (Buy limit).

Бай маркет (Buy market) - "удар по ринку" або ринковий ордер на покупку який має на увазі негайне відкриття угоди за ціною Ask.

Для того щоб відкрити слідком використовуючи Бай маркет ордер потрібно скористатися меню в Level2 торгової платформи Aurora або попередньо налаштованими гарячими клавішами.

Відправка Бай маркет ордера через меню в Level2 торгової платформи Aurora:

1 Необхідно ввести тікер акції/інструменту. У прикладі AAPL

2 Вибрати напрямок BUY

3 Вказати тип ордера (Market)

4 Ввести розмір позиції в лотах (100 shares). 1 лот = 100 акцій

5 Надіслати ордер (кнопка Send)

Відправка Бай маркет ордера за допомогою гарячих клавіш:

Для того щоб відправити Бай маркет ордер за допомогою гарячих клавіш, їх (гарячі клавіші) потрібно попередньо налаштувати. Для цього необхідно:

1 Відкрити меню настройки гарячих клавіш (Головне меню платформи -> windows -> Hotkeys)

2 У вікні натиснути кнопку Add hotkey і клікнути лівою кнопкою миші по новій сходинці

3 У вкладці задати параметри ордера

Shortcut - клавіша на яку налаштовується ордер. Side - напрямок. Order Type - тип ордера. Launch Mode - форма запуску (Load - відправка ордера після натискання Enter. Load & Go - відправка ордера після натискання гарячої клавіші)

Бай ліміт (Buy limit) - ордер на покупку для входу в довгу позицію під поточним ціновим рівнем. Виставлений Buy Limit ордер на увазі покупку нижче поточної вартості інструмента за вказаною трейдером ціною. Виставляється в розрахунку на те, що перед майбутнім рухом відбудеться відкат і трейдер отримає позицію за найкращою ціною. Buy Limit ордер виконується в порядку черговості при появі зустрічної ринкової заявки за заданою ціною або краще.

Для того щоб виставити лімітний ордер потрібно скористатися меню в Level2 торгової платформи Aurora або попередньо налаштованими гарячими клавішами.

Виставлення лімітного ордера через меню в Level2 торгової платформи Aurora:

1 Необхідно ввести тікер акції/інструменту. У прикладі AAPL

2 Вибрати напрямок BUY

3 Вказати тип ордера (Limit)

4 Ввести розмір позиції або її частини в лотах (100 shares). 1 лот = 100 акцій

5 Виставити ціну, по якій повинен виповнитися лімітний ордер (Prise). У прикладі 138. 56 $

6 Надіслати ордер (кнопка Send)

Виставлення лімітного ордера за допомогою гарячих клавіш:

Для того щоб виставити лімітний ордер за допомогою гарячих клавіш, їх (гарячі клавіші) потрібно попередньо налаштувати. Для цього необхідно:

1 Відкрити меню настройки гарячих клавіш (Головне меню платформи -> windows -> Hotkeys)

2 У вікні натиснути кнопку Add hotkey і клікнути лівою кнопкою миші по новій сходинці

3 У вкладці задати параметри лімітного ордера

Як відкрити угоду на продаж

Коротка позиція (позиція шорт) (від англ. Short position) - продаж активу в надії отримати прибуток за рахунок падіння вартості цього активу. Трейдер бере у брокера актив в борг і продає за високою ціною, а після падіння вартості купує. Власників коротких позицій називають гравцями на зниження.

Механізм відкриття короткої позиції нічим не відрізняється від відкриття довгої позиції, тільки замість спрямування BUY необхідно вибирати напрямки SELL. При роботі на ринку акцій перед відкриттям короткої позиції необхідно переконатися в тому, що брокер може позичити ці акції трейдеру.