Як вести бюджет і заощаджувати гроші за допомогою excel?

Вітаю! Уже кілька постів свого блогу я присвятив темі економії і планування. Але виявилося, що в цьому процесі багатьох бентежать не тільки загальні, скільки конкретні технічні моменти. Тому сьогодні я напишу про те, як вести бюджет і заощаджувати гроші в Excel.

Зміст

 • 1 Замість вступу
 • 2 Вважаємо витрати
  • 2. 1 Що дасть облік витрат?
 • 3 Вважаємо доходи
  • 3. 1 Що дасть облік доходів?
 • 4 Як правильно переносити домашню бухгалтерію в Excel?

Замість вступу

Найпростіше вести сімейний бюджет тому, що живе один. Адже всі фінансові надходження та витрати контролюються Вами і тільки Вами! У великій дружній родині вважати загальні та особисті гроші вже набагато складніше.

Головне, щоб ідею "обліку та економії" підтримали всі члени сім'ї (включаючи дітей і літніх родичів). Збираємося всі разом за вечерею, озвучуємо спільний план, обговорюємо деталі і ... по кроками будуємо майбутню фінансову незалежність!

Дітей, до речі, мотивувати найпростіше. Достатньо лише надати нудному щоденного обліку ігрову форму.

Вважаємо витрати

На загальному сімейній раді придумуємо назви для основних статей витрат. Перше, що спадає на думку: "Харчування", "Комуналка", "Зв'язок" (телефон, інтернет), "Розваги", "Одяг", "Транспорт" (громадський / таксі / витрати на приватне авто), "Школа / дитячий сад / інститут "," Домашні тварини "," Здоров'я "," Краса "," Кредити "і т.д. У кожній родині перелік таких статей буде індивідуальним.

Надто дробити витрати теж не варто - десятка категорій цілком достатньо. У комп'ютерній програмі "Домашня бухгалтерія" я помітив, що витрати на продукти діляться на "Хліб", "Молочні продукти", "М'ясо і ковбаси", "Овочі та фрукти" та інші. Особливого сенсу я в цьому не бачу. Тим більше якщо облік вестиметься вручну. Адже їжа - вона і в Африці їжа.

Забігаючи вперед, поділюся ще однією хитрістю. Вести облік особистих (кишенькових) витрат дуже складно - і технічно, і морально. Тому можна ввести розділ "Особисті гроші Петі / Васі / Маші". У цій графі фіксуємо суму, яка видається Петі / Васі / Маші на кишенькові витрати (раз на тиждень або раз на місяць).

А вже вони можуть витрачати її на свій розсуд: купувати батончики і чіпси або збирати на ролики. Найголовніше, що видана на руки сума вже відображена в Excel.

До речі, кишенькові гроші потрібні всім: і школярам, ​​і студентам, і домогосподарці, і главі сім'ї. Цей як з особистим простором і часом - якийсь шматочок повинен належати тільки тобі.

Так, і не забуваємо виділити таку статтю витрат як "Форс-мажор". Сюди відносимо все, що виходить за рамки щоденного бюджету: ремонт машини або квартири, відпустку на море, ліки в разі серйозної хвороби і поїздку на бабусин ювілей.

Ну, а далі видаємо кожному члену сім'ї крихітний блокнотик. І протягом дня Петя / Вася / Маша фіксує в ньому витрати за категоріями. Увечері зібралися всі разом - перенесли витрати в загальну табличку на комп'ютері. За часом "зведення дебету з кредитом" займає, максимум, десять хвилин.

Що дасть облік витрат?

 1. У Вас накопичується конкретна статистика по місяцях, яку можна коригувати і використовувати як орієнтир на майбутнє
 2. Ви наочно бачите, куди і на що йдуть гроші
 3. Результати перших же місяців дозволяють ефективно оптимізувати витрати

До речі, якщо ви і без всяких таблиць і записів знаєте свої "слабкі місця", на яких варто було б заощадити, раджу виділити їх для наочності в окрему категорію.Мій друг, наприклад, вів облік за статтею "Сигарети". За його записам вийшло, що за рік шкідлива звичка коштувала йому приблизно в $ 600. Курити він в результаті кинув.

Вважаємо доходи

Зі зрозумілих причин статей доходів буде вже набагато менше, ніж витрат. Наприклад: "Зарплата Петі", "Зарплата Маші", "Пенсія Ірини", "Стипендія Роми".

Якщо є побічні джерела доходів - їх краще враховувати окремо. Наприклад: "Відсотки за вкладами", "Здача гаража в оренду", "підробіток".

І про всяк випадок робимо ще одну статтю доходів: "Інше" (виграш у лотереї або гроші в конверті на день народження).

Що дасть облік доходів?

 1. Додатковий контроль: підсумкові суми доходів і витрат за місяць повинні сходитися з точністю до пари сотень рублів
 2. Буде наочно видно зростання і падіння доходів по роках і місяцях
 3. Сухі цифри підсвітять як прожектором "дірки" в бюджеті, які варто "латати" заздалегідь

Класичний приклад: новорічні свята, відпустка, дні народження. У ці місяці, як правило, все накопичення витрачаються "під нуль", а сім'я залазить в борги і кредити.

Як правильно переносити домашню бухгалтерію в Excel?

Найпростіший спосіб: розмістити всі статті доходів і витрат в першому стовпці, а дати - по горизонталі (або навпаки).

Можна робити на кожен місяць окремі Excel-листи в одному документі, але в різних вкладках ( "Январь 2015», "Февраль 2015» і т. Д.). Можна для наочності переносити в Excel підсумкові суми за місяць, а щоденний облік вести в звичайному паперовому тижневику.

Головне, щоб це не забирало у Вас занадто багато часу. Так, і до речі, за підсумками кожного місяця варто проводити "сімейні зібрання" - з розбором польотів і складанням плану на майбутнє.До речі тут ви зможете скачати шаблон для Excel.

Наостанок скажу, що раніше я сам вів бюджет в екселя, але це виявилося не зручно.

Зараз я використовую спеціальні програми, які дозволяють робити це краще і витрачати на занесення даних набагато менше часу. До того ж вони можуть будувати графіки і аналітику за історичними даними, що полегшує процес контролю за своїми засобами. Загалом, рекомендую!

А в якій формі Ви ведете свій сімейний бюджет? Підписуйтесь на оновлення та діліться кращими постами з друзями!