Як навчитися торгувати і стати професійним трейдером

Процес становлення професійного трейдера схоже на чаклунство. Він вимагає часу. Багато починаючі трейдери, прокинувшись уранці, відчувають, що знають секрет прибутковою торгівлі. Як правило, на них чекає гірке розчарування. Щоб стати професійним трейдером, потрібно багато чого довідатися про торгівлю, а потім випробувати отримані знання на практиці.

На перший погляд, процес навчання може здатися простим і зрозумілим. Але на практиці це не так, тому що є величезний потік невірної, а найчастіше - і вводить в оману, інформації на цю тему. Іноді трейдери помилково сприймають на віру неправильну інформацію, що може назавжди позбавити їх можливості стати професіоналами. Деякі трейдери розуміють, яка інформація хороша, а який - краще уникати. У таких новачків є шанс стати стабільно прибутковими, але на це підуть місяці або навіть роки.

Отже, який же метод вивчення торгівлі і становлення професійного трейдера можна вважати найкращим, тобто - найефективнішим?

Розглянемо нижче метод, який можна рекомендувати для вивчення торгівлі. Він являє собою найбільш короткий шлях становлення успішного професійного трейдера.

Основи трейдингу

Перш за все, трейдери повинні вивчити основи трейдингу Добре розуміння основ стане тим базисом, на якому можна будувати всю кар'єру трейдера, і дозволить ефективніше вивчати більш просунуті теми. До основам трейдингу відноситься будь-яка фактична інформація про торгівлю, наприклад: що являє собою торгівля, на яких ринках можна торгувати, що представляють собою контракти на кожному з ринків, які ордера на покупку і продаж необхідно розміщувати і т. д.

Вся базова інформація про торгівлю - це факти, які можна вивчати незалежно один від одного. Тому в процесі навчання можна використовувати різні джерела. На сайті utmagazine.ru можна знайти всю інформацію про фінансові ринки, яка потрібна для вивчення основ торгівлі (і ця інформація вірна). Якщо ви - абсолютний новачок, то можна порекомендувати почати з визначення основних термінів, які використовуються в торгівлі. Це буде правильною відправною точкою. Якщо у вас вже є певний досвід, то можна порекомендувати почати з таких тем, як, наприклад, ордера, які використовуються в торгівлі (незважаючи на те, що цей матеріал може бути вам вже знаком, тому що раніше набуті знання могли бути неточними або неповними).

Просунута торгівля

Вивчення більш складних тем, пов'язаних з торгівлею, до деякої міри є факультативним, бо такі теми зазвичай стосуються якогось конкретного типу торгівлі (наприклад, дейтрейдінга індексів акцій або торгівлі опціонами). Однак в певний момент більшість трейдерів приходять до необхідності вивчати хоча б деякі з просунутих тим, а для цього потрібно мати гарне розуміння базових речей. Незалежно від того, чи хочете ви вивчити якусь просунуту тему в разі потреби (наприклад, ви хочете торгувати опціонами, тому вам потрібно докладніше вивчити цей ринок) або просто з інтересу (тобто просто хочете мати максимально повними знаннями про ринки і торгівлі), на сайті utmagazine. ru, присвяченому торгівлі, ви зможете знайти дуже широкий спектр інформації.

Системи і методи торгівлі

Вся складність трейдингу проявляється, коли ви приступаєте до вивчення певної торгової системи або методу торгівлі. Справа в тому, що тут ви стикаєтеся з інформацією, яка не є фактичною. Вона заснована лише на здібностях конкретного трейдера, які можна придбати тільки з досвідом.

Для ситуативних трейдерів, кращий спосіб вивчити певний метод торгівлі - це знайти професійного трейдера, який навчить вас своїм методом Хоча більшість професіоналів не пропонують консультаційні послуги, деякі все ж роблять це з якихось міркувань. Майте на увазі, що найкращою консультацією буде та, яку дасть вам професійний трейдер, основним видом діяльності (і заробітку) якого є безпосередньо торгівля, а не навчання. Варто остерігатися тих професійних трейдерів, основним джерелом доходу для яких є навчання торгівлі на фінансових ринках. Якщо вам не вдається знайти трейдера, готового вас навчати, або його послуги занадто дорогі для вас, то можна навчитися ситуативної торгівлі і без наставника. Однак на це буде потрібно набагато більше часу (наприклад, замість декількох тижнів навчання, ви можете місяцями і навіть роками йти по шляху проб і помилок), а ймовірність успіху істотно знизиться.

Що стосується системних трейдерів, то їм є безліч систем торгівлі. Однак багато хто з них не приносять прибутку або приносять її тільки в умовах певного ринку. Деякі системи можуть працювати в руках не кожного трейдера, що пов'язано з індивідуальними особливостями тієї людини, яка цю систему застосовує. Можна вибрати вже існуючу систему торгівлі і прибутково її використовувати, але тільки за умови, що ви володієте достатніми знаннями і досвідом (тобто маєте дуже хороше розуміння основ торгівлі та кількох просунутих тим, а ваш досвід допоможе зрозуміти, що дійсно буде працювати на практиці).

Початок вивчення трейдингу

Таким чином, метод вивчення торгівлі, який з великою ймовірністю призведе до становлення успішного трейдера, можна сформулювати таким чином: вивчати основи торгівлі, використовуючи для цього тематичні сайти і іншу доступну літературу, потім знайти професійного трейдера, який візьметься навчити вас своєму ситуативному стилю торгівлі, після чого вивчити кілька просунутих тим, які будуть корисні вам при такій торгівлі.