Як вести облік фінансів за 3 хвилини в день?

Вітаю шановні читачі. Знаю що багато хто до цих пір вважають, що вести облік фінансів нудно, напряжно, та й до того ж займаючись цим можна перетворитися в скнару. Однак саме облік фінансів - це перший крок на шляху до фінансової грамотності.

Особисто я надаю цьому заняттю набагато більше значення: без урахування фінансів взагалі неможливо розібратися у своїй поточній фінансовій ситуації. Без обліку, ви не знаєте куди витікають ваші гроші. Не знаєте точно, скільки ви витратили на ту чи іншу категорію протягом місяця, кварталу або року. Так чому ж багато хто до цих пір бояться вести свою "домашню бухгалтерію"?

Існує думка що облік фінансів забирає купу часу, але це зовсім не так. Вже минули ті часи, коли для цього потрібно було вести блокнот або зошит, записуючи туди всі свої витрати. З приходом нових технологій вести облік стало неймовірно зручно за допомогою програми для мобільного телефону. Спеціально для вас я вирішив підготувати статтю з оглядом трьох найбільш популярних і зручних сервісів для вирішення цього завдання.

Easy Finance

Сервіс з самими великими можливостями з усіх. З його допомогою можна не тільки вести облік витрат і доходів, але навіть ставити собі цілі. В системі присутні різного роду графіки і математичні показники вашої особистої фінансової ефективності. Є навіть система автоматичного імпорту транзакцій по рахунках і банківських картах, т.к. EasyFinance є партнером багатьох російських банків.

Сервіс зручний тим, що у нього фактично є 2 інтерфейсу - один для смартфонів (у вигляді мобільного додатку), другий - для звичайних комп'ютерів (через сайт). У першому зручно оперативно вносити всі витрати і будь-які інші зміни вашого бюджету. Другий же призначений для планування і огляду статистики.

До недоліків сервісу можу віднести тільки необхідність покупки платної підписки для розблокування багатьох корисних функцій. Наприклад таких як синхронізація з мобільними додатками і календарем Google. Загалом - рекомендую для тих, хто любить великий функціонал і готовий за нього заплатити.

CoinKeeper

Другий сервіс з мого списку - Коінкіпер. Це як раз той варіант, яким користуюся я. Сервіс максимально простий - представляє собою мобільний додаток зі зручним інтерфейсом і до того ж, максимально легкий в освоєнні.

До плюсів можу віднести його "безкоштовність", яка практично ніяк не обмежує вас в функціоналі. Все, що дає платна підписка - це синхронізація аккаунта на різних пристроях. Наприклад ви можете встановити другий CoinKeeper на смарфона чоловіка / дружини і вести бухгалтерію разом. Таким чином ви зможете обчислити, скільки грошей насправді йде "на косметику" або як добре ваш чоловік "посидів в барі з друзями".

До недоліків сервісу можна віднести відсутність особистого кабінету на сайті. На мій погляд з комп'ютера набагато зручніше було б переглядати статистику і вносити коригування в свої цілі. До слова, десктоп версію розробники обіцяють вже давно, але реальних зрушень в цьому напрямку не спостерігається ...

Дребеденьгі

Третій сервіс - Дребеденьгі.Один з найстаріших проектів в сфері "домашньої бухгалтерії". Багато моїх знайомих їм користуються до цих пір. З плюсів можу відзначити простоту використання, автоматичну роботу з боргами і кредитами через автообработку смс з банку, а так само наявність функції "Список покупок для магазину". Цікава фішка, до того ж зручна.

До мінусів можу віднести "старшненькій" інтерфейс і необхідність покупки платної підписки, якщо ви плануєте використовувати бюджет.

Який вибрати?

На закінчення хочу сказати, що в цілому абсолютно не важливо яким саме сервісом ви користуєтеся. Важливо використовувати його регулярно, щодня, щоб сформувати важливу звичку записувати всі свої витрати і доходи. Упевнений що вже через пару місяців ведення записів і перегляду вашої статистики ви побачите свій бюджет в іншому світлі, подивіться на нього іншими очима.

Спираючись на своїй досвід можу сказати: використовуючи дані сервіси ви зможете додатково економити більше 10% від свого бюджету! Діліться іншими зручними способами ведення обліку в коментарях і до зустрічі в наступних статтях!