Як встановити радник форекс в терміналі metaTrader 4 за 6 кроків

Будь-який з початківців трейдерів з часом відкриває для себе автоматичну торгівлю, благо, форекс ресурси просто переповнені безкоштовними і платними торговими експертами, які хочеться спробувати протестувати або ж навіть почати ними торгувати. Тому в цій статті ми поговоримо про те, як встановити форекс робота на торговий рахунок в МТ4 .

Прочитавши (а іноді і просто пропустивши) опис радника, початківець трейдер викачує його, встановлює в термінал, вішає на торговий рахунок і ... не бачить ніяких змін. Неробочий форекс робот? Може бути. А може, трейдер просто неправильно його встановив, тим самим позбавивши себе можливості оцінити перспективний і прибутковий радник.

Саме тому розглянемо покрокову інструкцію, як встановити форекс радник в термінал MetaTrader 4. Для наочного прикладу візьмемо популярний торговий робот для скальпинга «Барабашка».

Крок 1. Завантаження радника

В першу чергу слід пам'ятати, що форекс радник - це не магія, що приносить його власнику гроші, а програма, в яку закладено алгоритм торгівлі в певних умовах, виражена в одному або декількох файлах.

Торговий робот являє собою файл, що має розширення. mq4 або. ex4. Для звичайного трейдера різниці немає ніякої:. mq4 - файл з відкритим кодом, який термінал скомпілює в радник,. ex4 - вже скомпільований радник.

В комплект до радника можуть йти:

 • додаткові (авторські) індикатори - файли з розширенням. mq4 або. ex4;
 • бібліотеки - файли з розширенням. dll;
 • файли налаштувань (сети) - файли з розширенням. set.

Файли форекс радника

В викачаному архіві також може бути файл з розширенням. exe. Його функція - самостійна установка файлів радника в потрібні папки. Ми покажемо, як можна це зробити самостійно.

Крок 2. Установка файлів радника в папки терміналу MetaTrader 4

Тепер потрібно встановити кожен файл у відповідний каталог нашого терміналу MetaTrader 4.

 • Файл радника (. Ex4 або mq4) копіюємо або переносимо в каталог C: Program Files MetaTrader 4 MQL4 Experts
 • Архів з додатковими індикаторами розпаковуємо (!) в каталог C: Program Files MetaTrader 4 MQL4 Indicators
 • Файл бібліотеки копіюємо (переносимо) в каталог C: Program Files MetaTrader 4 MQL4 Libraries
 • Файл налаштувань копіюємо (переносимо) в папку C: Program Files MetaTrader 4 MQL4 Presets

Установка файлів торгового робота в термінал MetaTrader 4

Крок 3. Уст новка торгового експерта на графік

Запускаємо або перезапускаємо, якщо він був до цього запущений, термінал MetaTrader 4.

Перед установкою радника на графік нам необхідно налаштувати термінал до роботи з торговими роботами. Для цього натискаємо Ctrl + O або на панелі терміналу переходимо по вкладках «Сервіс» - «Налаштування».

У вікні налаштувань переходимо на вкладку «Радники» і налаштовуємо термінал.

Налаштування терміналу для роботи з експертом

Крок 4. Установка торгового радника на графік

На панелі терміналу натискаємо кнопку «Навігатор», на що з'явилася зліва панелі переходимо у вкладку «Радники», знаходимо нашого експерта і перетягуємо його мишкою на графік потрібної нам валютної пари.

Установка торгового робота на графік

Важливо!

 • Значок експерта у вкладці «Навігатор» може бути не тільки кольоровим, а й сірим, як на малюнку. Нехай Вас не лякає, що форекс радник виявився неробочий. Експерт функціональний, а сірий колір значка означає, що використовується тільки файл. ex4 без файлу з відкритим кодом. mq
 • Можна встановити на одну валютну пару кілька різних торгових роботів, але для кожного радника потрібно відкривати окремий графік, а в їх налаштування не повинно збігатися значення параметра MagicNumber, щоб радники працювали тільки зі своїми оборудками.

Крок 5. Налаштування форекс радника

Після того, як Ви перетягнули робота на графік валютної пари, з'являється вікно налаштувань радника.

Тепер нам необхідно налаштувати нашого експерта для роботи. Для цього необхідно перейти у вкладку «Загальні» і поставити галочки у всіх полях.

Вікно налаштувань форекс радника

Якщо до радника додавалися файли налаштувань (. Set), для їх установки переходимо у вкладку «Вхідні параметри», натискаємо кнопку «Завантажити», у вікні знаходимо потрібний файл і натискаємо «Відкрити».

Установка налаштувань радника з файлу налаштувань

Після установки налаштувань з файлу радника натискаємо «Ок»

Важливо!

 • Налаштування торгового робота можна змінити в будь-який момент. Для цього необхідно натиснути правою кнопкою миші на ціновий графік, в випадаючому меню знайти вкладку «Радники», перейти по ній і натиснути на «Властивості».

Зміна властивостей вже встановленого радника

Крок 6. Початок торгівлі за допомогою форекс радника

Після натискання кнопки «Ок» вікно налаштувань радника пропадає, а в правому верхньому куті графіка відображається назва експерта і усміхнена пика.

Ознака правильно встановленого радника

Якщо замість усмішки ви бачите кислу пику, на панелі терміналу перевірте кнопку «Авто-торгівля». Якщо вона червоного кольору - натисніть, вона стане зеленою, і пика експерта буде посміхатися, повідомляючи Вам про те, що встановлений експерт працює.

Кнопка «Авто-торгівля»

Важливо!

 • Не варто чекати, що форекс робот почне торгівлю відразу ж після установки. Це програма. Вона відкриє угоду тільки тоді, коли виникнуть умови, закладені в її алгоритм.
 • Також не потрібно думати, що радник повинен торгувати виключно в плюс. Збиткова угода - це не привід одразу ж лізти і змінювати налаштування експерта. Збиток при торгівлі на Форекс - річ неминуча. Головне, щоб прибуток за відкритими операціях перевищувала збиток і депозит стабільно зростав.
 • При використанні радника можна торгувати по тій же валютній парі вручну, експерт відкриті Вами ордера ігноруватиме. Однак, ми не рекомендуємо закривати вручну угоди, які відкрив робот - деякі радники можуть відкрити заново закритий Вами ордер.
 • Форекс радник буде торгувати тільки при включеному терміналі. Якщо у Вас немає можливості тримати комп'ютер постійно включеним, використовуйте VPS - сервери.

Отже, як бачите, встановити форекс радник в термінал MetaTrader 4 можна буквально за лічені хвилини. При належній частці досвіду - набагато швидше. Якщо Ви серйозно збираєтеся займатися торгівлею роботами, зробіть закладку на цю сторінку, перший час вона Вам дуже стане в нагоді.

Стаття представлена ​​в 96 номері журналу ForTrader. org

Новачкові про МТ4
 • Секрети платформи MetaTrader 4: як налаштувати звукові оповіщення
 • Трейлінг стоп (Tralling Stop): чи не випускаємо прибуток на Форекс
 • Як правильно встановити термінал MetaTrader 4 на флешку?
 • Принцип торгівлі відкладеними ордерами на Форекс
 • Установка форекс індикатора або скрипта в торгову платформу MetaTrader 4