Як поліпшити якість входу в угоду

Всі ми, внутрішньоденні трейдери, намагаємося знайти ідеальний вхід в угоду. Тобто вхід, після якого наш P & L відразу ж стає зеленим. Хотілося б точно зловити вершину або дно, але це простіше сказати, ніж зробити. Однак вхід не обов'язково повинен бути ідеальним, щоб угода виявилася прибутковою. Якщо дотримуватися кількох базових правил торгівлі, можна домогтися кращих входів, а отже - здійснювати кращі угоди.

Проявляйте терпіння

Сидячи перед екраном комп'ютера і полюючи за угодами, трейдер чекає на появу торгового сигналу для входу в угоду. Сама можливість "щось робити" здається більш продуктивною, ніж відсутність будь-яких дій взагалі. Слід пам'ятати, що дії трейдера повинні бути усвідомленими, а кошти варто вкладати тільки в кращі сетапи. Терпіння грає ключову роль в ухваленні рішення про відкриття угоди.

Не потрібно напружено вистежувати акцію, як ніндзя, щоб вчепитися в ідеальну точку входу, але все ж потрібно отримати максимально хорошу можливість зробити прибуткову угоду. Вхід - це ключ до успіху угоди. І від нього в значній мірі залежить вихід.

Перш ніж увійти в угоду, переконайтеся, що у вас є вагомі підстави відкривати позицію. Багато трейдерів входять імпульсивно, після чого відразу ж відчувають докори сумління, характерні для типового покупця на фінансових ринках. Запам'ятайте: краще шкодувати про те, що ви не в угоді, ніж про те, що ви в угоді. Якщо ви упустите якусь угоду, завжди буде інша можливість. Якщо ви ввійдете в погану угоду, то можете піддати себе ризику отримання необов'язкових збитків або навіть суттєво підірвати свій торговий рахунок

Звіряйтеся з денними графіками

Після декількох годин всматріванія в хвилинний графік, кругозір звужується, і легко забути про те, що кожна акція має свою історію. Ця історія яскраво представлена ​​на денному графіку. Вона дозволяє краще зрозуміти натовп, яка бере участь в торгівлі. Використовуйте денний графік для того, щоб виявити важливі рівні підтримки і опору.

Знання важливих цінових рівнів може дати вам краще уявлення про те, де інші учасники ринку планують купувати або продавати. Не потрібно входити в угоду на таких рівнях, але слід знати про їхнє існування. Багато акцій, як правило, пробивають значимий рівень підтримки/опору на денному графіку, а потім повертаються за нього, створюючи прекрасну можливість для торгівлі в протилежному напрямку.

Додавайте ліквідність

Багато трейдерів здійснюють операції, не замислюючись про те, додають вони ліквідність на ринок або видаляють її. Для тих, хто не знайомий з цим терміном, пояснимо: додавання ліквідності означає, що ви купуєте за ціною бід, а продаєте - за ціною аск.

Може здатися, що питання ліквідності не має першорядного значення. Однак коли ви додаєте ліквідність на ринок, це означає, що ви проявляєте терпіння і дозволяєте угоді самої прийти до вас. Визначте, яку ціну ви хочете мати, і купуйте/продавайте акції за цією ціною відкладеним ордером. Якщо він буде виконаний - прекрасно, ви - в угоді. Якщо не буде виконаний - не біда, можна почекати наступну можливість.

Такий підхід дозволяє вам завжди мати план дій і уникнути імпульсивної торгівлі. Звичайно, в певних ситуаціях потрібно видаляти ліквідність, але в більшості випадків краще купувати за ціною бід, а продавати - за ціною аск. Із застосуванням механізму додавання і видалення ліквідності в повсякденному торгівлі можна познайомитися на курсі навчання скальпинга від компанії United Traders

Переосмислити масштабування угоди

Якщо ви - активний внутрішньоденної трейдер, то, напевно, практикуєте набір позиції частинами. Тобто, замість покупки всієї позиції одним ордером, ви розбиваєте його на кілька дрібніших. Це дозволяє пом'якшити ризики і потенційно підвищити прибутковість угоди. Важливо пам'ятати, що поступове нарощування позиції не означає, що потрібно просто збільшувати обсяг торгової позиції в довільних точках.

Для збільшення розміру позиції повинні бути вагомі підстави. Чи не докуповувати тільки тому, що вас охоплює жадібність, і ви хочете заробити більше; і не усереднюються збиткову позицію, керуючись страхом. Запитайте себе, стали б ви входити в позицію в даній точці, якби ще не були в ній. Якщо відповідь позитивна - докуповувати. Якщо негативний - утримайтеся.

Налаштуйте гарячі клавіші для ордерів

Коли в акції є моментум, або коли ви припускаєте торгувати на пробій, можуть бути труднощі з входом в угоду і виконанням ордерів по бажаним цінами. У таких випадках має сенс налаштувати гарячі клавіші для всіх типів використовуваних в торгівлі ордера. Це необхідно зробити для того щоб можна було потім легко і швидко відправляти накази своєму брокеру.

Така тактика дозволяє поліпшити отримання бажаних цін. Якщо ви не в угоді, є ризик, що ціна може піти без вас. Підготувавши гарячі клавіші заздалегідь, можна бути готовим до різних сценаріїв розвитку подій і швидко діяти відповідним чином.

Стежте за часом

Як ви напевно знаєте, різні періоди дня сприятливі для різних моделей торгівлі. Наприклад, відкриття і закриття ринку, як правило, характеризуються максимальними обсягами, в той час як середина дня може бути млявою. Потрібно враховувати ці моделі при плануванні своїх входів.

Що стосується торгівлі до 10 ранку, то для неї слід мати більш "реактивні" стратегії, ніж в будь-який інший період дня. В цей час ще не сформувався справжній тренд, тому доводиться орієнтуватися на денний графік і активність торгівлі на премаркеті. У цей проміжок часу не слід затримуватися в угодах. Слід зосередитися на вході і виході з угод. Цей період часу найбільш непередбачуваний, ніж будь-який інший час дня. Вранці відбувається битва між биками і ведмедями, але поки не можна з упевненістю сказати, хто переможе.

Після 10-ї години ранку в акціях починають формуватися тренди, які можуть тривати протягом решти дня. Тут з'являються кращі точки входу для внутрішньоденної торгівлі. У цей час можна краще оцінити потенціал ризику, грунтуючись на підтверджених рівнях підтримки і опору, що дозволяє правильно планувати розмір позицій.