Як змусити себе заощаджувати гроші?

Вітаю! Минулий рік наочно довів, що економічна ситуація і в країні, і в окремій родині може різко і несподівано розвернутися в інший бік.

Всього пару років назад майже всі ми жили на широку ногу. Сьогодні ж кожному другому доводиться серйозно замислюватися про економію ... Як змусити себе заощаджувати гроші, якщо немає ні звички, ні особливого бажання це робити?

Зміст

 • 1 "Навіщо економити? Я нормально заробляю, мені вистачає на все!"
 • 2 Як привчити себе до економії? Корисні прийоми
  • 2. 1 "Морквина для ослика"
  • 2. 2 Автоматичні помічники
  • 2. 3 Обмежуємо доступ до накопичень
  • 2. 4 Хитрий і вивертатися

"Навіщо економити? Я нормально заробляю, мені вистачає на все!"

Давно помітив, що багато росіян страждають "комплексом економії". Вони вважають, що заощаджувати повинні тільки ті, кому не вистачає грошей на життя. А звичка до ощадливості чомусь асоціюється з бідністю і злиднями.

Однак це зовсім не так! Зараз Ви молоді й енергійні. Щомісячних доходів з лишком вистачає на харчування, одяг, розваги та елітний корм для кота. Вам здається, що рахувати кожну копійку нерозумно і навіть принизливо. Живемо адже всього один раз!

Але давайте заглянемо вперед на 10-15-20 років. Ви впевнені, що завжди будете заробляти стільки ж або більше? Чи враховуєте в своїх планах народження дитини, догляд за літніми батьками, серйозні хвороби, покупку більш просторої квартири або будинку за містом, відпочинок за кордоном?А як щодо пенсії? У Росії прожити на пенсію від держави неможливо в принципі.

На мій погляд, грамотна економія дозволить, як мінімум, створити власний резервний фонд і вийти з часом на пристойний пасивний дохід!

Як привчити себе до економії? Корисні прийоми

З власного досвіду знаю, що привчити себе до економії не так-то просто. Тим більше, коли навколо стільки спокус. Та й звичка витрачати гроші на всілякі дурниці теж без бою, як правило, не здається.

Голос в голові дуже переконливо доводить, що ось без цієї штучки ти будеш виглядати "не так", а ось ця смакота миттєво підніме тобі настрій. Що-що, а обманювати самого себе сучасна людина навчився майстерно.

Пропоную декілька хитрощів і прийомів, які допоможуть виробити звичку економити і заощаджувати гроші, не відмовляючи собі в найнеобхіднішому!

"Морквина для ослика"

Спочатку потрібно побороти свій страх перед "далеким майбутнім". Перші підсумки економії повинні бути швидкими і наочними. Ви повинні умовити себе економити, спокушаючи вигодами від ощадливості.

Наприклад, Ви хочете купити щось марне в принципі, але дуже симпатичне особисто для Вас. У кожного з нас є список таких "дурних" покупок, які відкладаються з місяця в місяць. Залежно від рівня доходів, це може бути нова комп'ютерна гра, політ на повітряній кулі, кальян або квиток на концерт легендарної групи.

Поставте собі за мету: купити цей милу дрібничку за зекономлені за місяць (два, три) гроші! Повірте, такий "приз" - кращий мотиватор!

Автоматичні помічники

Добре, що ми живемо в епоху пластикових карт і комп'ютерних програм! Якщо немає сили волі, на допомогу приходять сервіси та опції, які дозволяють збирати і економити практично без нашої участі!

По-перше, підписуємося на розсилки найбільшого купонного агрегатора. Того, де зібрані пропозиції ВСІХ купонних сайтів міста (КупіКупон, Много. Ру та інші). Час від часу переглядайте пропозиції, які надходять на електронну пошту. Часто там трапляються ДУЖЕ вигідні варіанти!

По-друге, не відмовляйтеся від знижкових карт! Просто забороніть собі ходити за покупками без карти з 2-5% знижкою.

Створіть окремий грошовий фонд для покупок на розпродажах. Під Новий рік, наприклад, зі знижкою до 70% можна купити не тільки продукти і одяг, а й меблі, електроніку, побутову техніку, навчальні курси і абонементи в спортклуб і басейн!

По-третє, поставте на телефон програми-помічники. Благо, їх зараз пропонується море. Одні шукають товар за найнижчою в місті ціною. Інші, фіксують всі рухи по банківській карті і попереджають свого власника про вихід за межі ліміту ( "кордон" можна встановити самостійно).

По-четверте, підключіть до банківських та зниженими картками зручні опції формату "Дрібниця в скарбничку". До речі, і стара-добра скарбничка на полиці в передпокої теж не завадить.

Обмежуємо доступ до накопичень

Якщо руки так і тягнуться до відкладених грошиками, максимально обмежуємо доступ до "капіталу". Найпростіше поміняти рублі в валюту. Або відкрити банківський вклад з можливістю поповнення і штрафом за дострокове зняття.

Хитрий і вивертатися

В питаннях економії все вже давним-давно придумали за нас. Потрібно лише не забувати застосовувати прості хитрощі і прийоми в повсякденному житті:

 • Вирушаючи в магазин, обов'язково складіть список покупок (даючи собі дозвіл на одну-дві незаплановані "вкусняшки")
 • Ігноруємо магазини в день зарплати
 • Чи не ходимо за продуктами на голодний шлунок
 • чи не носимо з собою великі суми грошей
 • Ми залишаємо на мапі більшу частину зарплати (не знімаємо все в перший же день)
 • Формуємо накопичувальні фонди на конкретні цілі (у вигляді банківського депозиту або готівки в тумбочці).Наприклад: "На поїздку на море", "На покупку будинку", "На шафа-купе", "На форс-мажор". Гроші звідти не перемішуємо між собою і не витрачаємо на щось інше.

І не забуваємо час від часу хвалити і заохочувати себе за "успіхи в економії".

А як Ви змушуєте себе економити? Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями на найцікавіші пости з друзями в соціальних мережах!