Як знайти улюблену роботу: найточніший тест на визначення своїх талантів

Вітаю! Помітили, що щороку якась "фішка" стають культовим трендом? Пару років тому все буквально збожеволіли на фільмі "Секрет" і візуалізації бажань. Потім блогосферу захлеснула хвиля статей на тему пасивного доходу і фінансової грамотності.

А сьогодні на просторах Інтернету новий тренд - грошова езотерика. Суть підходу: гроші - це енергія, яку потрібно вміти залучити, утримати та примножити. "Прокачувати" своє грошове мислення можна різними способами. Зіграти в знамениту гру Cash Flow, попрацювати над шкідливими фінансовими установками, виробити корисні звички.

Не лякайтеся, "змови на гроші" ми вчити не будемо. Я просто хотів відзначити, що у всіх подібних книгах і тренінгах "червоною ниткою" проходить цінна думка. Хороші гроші приносить та робота / бізнес, які подобаються по-справжньому! І до якого у нас є здібності.

Тому сьогодні я розповім про те, як знайти улюблену роботу за допомогою простого, але на диво точного тесту.

Тест StrengthsFinde

Тестів на профпридатність в Мережі море. І в блогах, і на форумах, і на спеціалізованих сайтах. Їх публікують навіть в глянцевих журналах, щоб між стрижкою і манікюром жінки могли підібрати собі заняття до душі.

Іноді серед тестів трапляються і дивно точні!

Автори унікальної методики під назвою Clifton StrengthsFinder, Маркус Бакінгем і Доналд Кліфтон - визнані фахівці з керівництва та лідерства.Вони розробили тест по виявленню вроджених "талантів до роботи", і написали відмінну книжку: "Добейся максимуму: Сильні сторони співробітників на службі бізнесу".

Спробую викласти суть в двох словах. Автори вважають, що 99% людей з дитинства роблять одну і ту ж помилку. Ми фокусуємося на тому, що не виходить. І намагаємося підтягнути це "щось" хоча б до середнього рівня. Припустимо, не дається математика - займаємося з репетитором.

Маркус Бакінгем і Доналд Кліфтон впевнені, що такий підхід в корені невірний.

Якщо людина концентрується на слабкостях, а не на сильних сторонах - йому все дається через силу і з великими труднощами. Набагато логічніше зосередитися на своїх природних талантах і розвивати їх в улюбленій роботі або бізнесі.

Скажімо, якщо сильні сторони - прагнення до суперництва, вміння об'єднувати людей, харизма і стратегічне мислення, то Ви природжений бізнесмен і управлінець. І навряд чи будете успішні в бухгалтерії, програмуванні або написанні віршів.

Різниця в зусиллях над "своєї" або "чужий" професією колосальна! Це все одно, що плисти за течією або проти нього.

Автори тесту Clifton StrengthsFinder пропонують чітко розділити наші "конкурентні переваги" на три групи, де:

  1. Таланти - це вроджені і повторювані моделі мислення, поведінки і реакції. Такі таланти і дозволяє виявити тест Clifton StrengthsFinder
  2. Навички - це вміння, доведені до автоматизму багаторазовими повтореннями
  3. Знання - засвоєні уроки і факти

В комплексі все три компонента і являють собою "сильні сторони". Автори методики вважають, що найважливіший "інгредієнт" успіху в роботі - це вроджені таланти, які закладаються від природи.

Як визначити свої ключові таланти?

Виявити свої сильні сторони не так легко, як здається. Можна тільки порадіти за тих, хто з дитинства точно знає, ким буде в майбутньому.

Все іншим доводиться шукати свій шлях навпомацки. Наприклад, раз на півроку-року освоювати новий вид діяльності. Природні схильності дозволяють швидко навчатися і опановувати нові навички в "своїй" сфері. Але чи багато хто з нас можуть дозволити собі "тестування практикою" до 40 років?

Швидко "знайти себе" допоможе тестування StrengthsFinder. В основу тесту лягли результати 30-річного дослідження сильних сторін найрізноманітніших людей і їх впливу на успіхи в роботі. Тестування базується на загальній моделі позитивної психології.

Тематичний профіль Clifton StrengthsFinder допоможе вибрати п'ять домінантних "тим" або талантів з 34 можливих варіантів. Знайдена "п'ятірка" - сфери діяльності, які надають максимальні можливості для розвитку.

Результати тесту дозволять легко знайти роботу до душі в Коломиї або Москві. І займатися тим, що по-справжньому любиш.

Приклади домінуючих талантів

"Учень". Від процесу навчання людина отримує те ж задоволення, що і від його результатів. Чи не боїться нових завдань і проектів. Постійно удосконалюється в сферах, які його цікавлять.

"Впевненість в собі". Впевненість в своїх силах дає можливість йти на додатковий ризик. Людина без страху береться за більш складні завдання. Відмінно долає перешкоди.

"Пристосування". Легко адаптується до будь-якої ситуації, використовуючи всі можливості поточного моменту. Може виконувати кілька різнопланових завдань одночасно.

"Обережність". Люди з таким талантом аналізують будь-яку ситуацію і тверезо оцінюють ризики.Вони не люблять діяти спонтанно і приймають тільки виважені рішення.

"Харизма". Такі особистості викликають симпатію з перших хвилин спілкування і легко залучають людей на свою сторону. Саме вони частіше за інших починають розмову і викликають на відвертість.

"Позитивність". Вроджені оптимісти в усьому бачать світлі сторони. Вони заражають оточуючих позитивним настроєм і надихають на ефективну роботу. Для них невдача - це корисний урок, а не привід опускати руки.

Респонденту потрібно відповісти на 180 питань по 20 секунд. Кожне питання складається з двох тверджень. Потрібно вибрати те, яке відповідає Вашому поведінки. Наприклад: "Я уважно читаю інструкції" і "Я вважаю за краще відразу ж приступати до справи" (зібрати меблі, розібратися з новим гаджетом).

На підставі отриманих відповідей програма вибере п'ять домінуючих талантів. Використовуючи свої сильні сторони, людина в рази збільшує свою ефективність!

Тест онлайн Clifton StrengthsFinder є і російською мовою (sf1. Strengthsfinder. Com). Правда, безкоштовно я його в Мережі не знайшов. У кожній книзі "Добейся максимуму" є унікальний код, який потрібно вести в форму перед проходженням тесту. Книга з кодом продається і в електронному вигляді (я її точно бачив на litres. Ru).

А якщо я сам не знаю, чого хочу?

Сядьте і чесно дайте собі відповідь на три питання:

  1. Що я люблю робити більше за все
  2. Що я готовий робити навіть безкоштовно
  3. Про що я завжди намагаюся дізнатися побільше

А як Ви знайшли свою улюблену роботу ?

Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями на свіжі пости з друзями в соціальних мережах!