Як визначити розворот тренда без індикаторів?

розворот тренда без індикаторів Торгівля по тренду - перша заповідь класиків технічного аналізу, яку повинен знати будь-який початківець і досвідчений трейдер. Сильні тенденції здатні принести валютним спекулянтам сотні пунктів прибутку. Щоб вчасно увійти в ринок, необхідно навчитися визначати початок тренда, корекцію і його розворот. З цією метою створено безліч індикаторів, але є і візуальні способи передбачити розвиток подій по валютній парі. Як встановити момент, коли рух себе вичерпало? Як визначити розворот тренда без індикаторів?

Метод графічного аналізу

Розпізнати стійку тенденцію на графіку фінансового інструменту можна за допомогою простих графічних побудов. Для цього потрібно з'єднати локальні максимуми і мінімуми. Якщо вони поступально ростуть, отже, на ринку домінує висхідний тренд. Якщо ви спостерігаєте поступово знижуються локальні екстремуми, на ринку панує спадна тенденція. Приклад висхідного тренда ви можете побачити на малюнку нижче.

Червоними горизонтальними лініями відзначені мінімуми і максимуми пари, при цьому кожний наступний знаходиться вище попереднього. Поки така тенденція зберігається, тренд триває і має сенс відкривати ордера на покупку валютної пари. Як тільки закономірність буде зламана, можна шукати ознаки зміни напряму руху.

Визначити розворот тренда без індикаторів можна після того, як на графіку фінансового інструменту утворюється новий локальний екстремум. Для прикладу, зображеного вище, потрібно, щоб був пробитий останній мінімум вниз. У випадку з низхідним трендом розворот тенденції можна вважати таким, що відбувся після формування першого максимуму вище попереднього. Як використовувати в торгівлі цю інформацію?

Практичне застосування графічного способу визначення розвороту

Існує кілька точок входу в ринок на розворот тренда. Перша розрахована на найсміливіших трейдерів, які хочуть потрапити на самий початок зароджується нової тенденції. Відкладений ордер потрібно встановити на рівні останнього локального екстремуму. Угода відкриється при його пробитті ціною. На малюнку нижче цей момент відзначений червоною горизонтальною лінією (вхід №1). Слід розуміти, що такий вхід вважається дещо передчасним, оскільки пробиття може виявитися помилковим, і ринок може повернутися в рамки основної тенденції.

Другий момент входу в угоду на розвороті знаходиться на рівні того ж попереднього локального екстремуму, але відкривати ордер можна тільки після того, як ціна пробила рівень і повернулася до нього для повторного тестування. Цей вхід надійніший. Єдиний нюанс при такому підході полягає в тому, що ціна не завжди повертається для ретест рівня. Так сталося і в прикладі нижче. Ціна утворила новий локальний максимум трохи нижче моменту другого входу в ринок.

Ще один варіант входу в ринок розташовується на рівні жовтої горизонтальної лінії на графіку. Нею відзначено рівень нового локального мінімуму валютної пари, який утворився нижче попередніх мінімумів і остаточно підтвердив, що висхідний тренд закінчився.

Деякі трейдери вважають такі сигнали запізнілими. Слід дивитися по ситуації. Якщо локальний екстремум утворений на значній відстані від вершини або дна попереднього тренда, можливо, краще проігнорувати такий сигнал. При зворотній ситуації варто обов'язково скористатися ситуацією і увійти в ринок.

Деякі трейдери використовують наступну схему торгівлі на розворот тренда. Вони формують сітку з ордерів (позитивну піраміду), відкривають угоди в трьох місцях входу. При цьому з кожною наступною операцією обсяг поступово знижується.

Описана вище тактика визначення розвороту тренда без індикаторів добре працює на старших тимчасових періодах, де ринковий шум практично виключений. Якщо зменшити формат графіка з наведеного прикладу і трохи зазирнути в майбутнє, ви побачите, що розворот тенденції був визначений вірно і все три входи в ринок принесли сотні пунктів прибутку. Перед початком торгівлі не забудьте вибрати надійного брокера, наприклад, компанію Forex4You.

Визначення розвороту тренда без індикаторів за допомогою свічкового аналізу

У свічковий аналізі існують дві сильні фігури, освіту яких обіцяє зміну тенденції, - пін-бар і зовнішній бар. Пін-бар являє собою звичайну свічку на піку або дні тренда, яка має коротке тіло. Її тінь більше тіла в 3-4 рази. Зовнішній бар, навпаки, має велику різницю між цінами відкриття і закриття і короткі тіні.

Такі формації дозволяють визначити розворот тренда без індикаторів практично безпомилково. При цьому особливу увагу слід звернути на місце виникнення свічкових фігур. Найбільшою цінністю володіють патерни, зліва від яких на графіку в найближчому розгляді немає локальних мінімумів або максимумів пари. Приклад розвороту тренда після формування зовнішнього бару показаний на малюнку нижче.

Також існують ситуації, коли тренд змінюється флет. У такому випадку після довгострокової тенденції (висхідній або низхідній) утворюється горизонтальний коридор. Ціна при цьому знаходиться у вузькому діапазоні і обмежена рівнями підтримки та опору. Якщо ви спостерігаєте таку ситуацію, слід закрити угоди, відкриті раніше і чекати, поки одна з ліній НЕ буде пробита. В такому випадку тренд може як розвернутися у зворотному напрямку, так і продовжитися.

Увійти в ринок можна як після пробиття мінімуму зовнішнього бару, так і на підставі сигналів графічного аналізу, описаного вище. У прикладі обидва методи показали розворот тренда. Збіг сигналів графічного і свічкового аналізу зустрічається досить рідко. Цей момент не можна упускати, оскільки вхід в ринок в цей час практично гарантовано принесе прибуток.

Насправді передбачити розворот тренда без індикаторів можна візуально. Методів раннього виявлення зміни тенденції практично не існує, за винятком свічкових формацій. Інші способи ідентифікують новий тренд тоді, коли він уже стає помітний неозброєним поглядом.