Як перемогти лінь і змінити своє життя раз і назавжди?

Вітаю! Пару раз за рік мене надовго виводить з ладу гострий приступ ... банальну лінь. Хочеться кинути все до біса, виїхати подалі і нічого не робити. Навіть розмовляти в такі моменти лінь.

Звідки беруться ці напади неробства і апатії? І чи можна з ними боротися? Сьогодні я замахнувся на серйозну і масштабну тему: як перемогти лінь і змінити життя. Розповім про основні причини ліні (з точки зору вчених) і поділюся особистим досвідом.

Зміст

 • 1 Причини ліні
  • 1. 1 "Я нічого не хочу"
  • 1. 2 Заняття нелюбом справою
  • 1. 3 Втома, нестача енергії
  • 1. 4 Лень класична: гостре або хронічне небажання працювати
 • 2 Перевірено на собі: прості способи обдурити лінь
  • 2. 1 Фізична струс
  • 2. 2 Ледачі дні

Причини ліні

У ліні є всього одна глибинна причина: наші цілі, завдання і наміри не відповідають справжнім потребам. Але якщо копнути глибше, то вчені пояснюють неробство чотирма основними причинами.

"Я нічого не хочу"

По-іншому ми звикли виправдовувати такий стан "низьким рівнем мотивації". Первісній людині було набагато простіше змусити себе вийти з теплою печери на мороз і відправитися на полювання. В іншому випадку, він би просто загинув від голоду.

В сучасному світі базові потреби в безпеці і їжі так-сяк задоволені майже у всіх. І напружуватися "понад мінімум" людині просто лінь.Причому, чим більший у нас потенціал ( "золота" медаль в школі, люблячі батьки, квартира в спадок від бабусі), тим менше ми хочемо напружуватися.

Як почати нове життя і змінити себе? Для початку зрозуміти, що бути розумним і талановитим - не досягнення. Якщо нічого не робити - то так і залишишся ніким. Талановитим, розумним і перспективним невдахою.

Як боротися?

 1. Вигадати собі ворога-конкурента для змагання (колега по роботі підійде)
 2. Виконати вправу від мотиваційного психолога Алана Лакеіна

Візьми три аркуша паперу. Засіки дві хвилини і напиши на першому 10 коротких (одне-два слова) продовжень фрази "Мої життєві цілі - це ...". На другому аркуші ще 10 відповідей за дві хвилини на питання: "Чого я хочу досягти в найближчі три роки?".

І останній листок: все ті ж 10 пунктів за дві хвилини. Потрібно продовжити фразу: "Припустимо, через шість місяців мене вже не буде. Я хочу встигнути отримати від життя ..."

За хвилину вибери з трьох списків по три мети. Переглянь їх і залиш з дев'яти три - най-най.

Вправа відмінно "будить" сонне і Зледащіли свідомість. А досягнення трьох цілей швидко змінює життя на краще.

Заняття нелюбом справою

Безглузді (з Вашої точки зору) або нелюбимі заняття включають внутрішню блокування. Те ж саме стосується дій, які кардинально суперечать внутрішнім нормам. Чим ясніше людина усвідомлює, що займається "не тим" - тим сильніше напади ліні.

Піти з ненависної роботи - не вирішення проблеми! Лінь "домашня" нічим не краще ліні "робочої". Поки "лінивець" не знайде собі справу до душі - буде і далі страждати від апатії і нудьги.

Психологи довели: любов до справи часто приходить разом з першими результатами!Так що без активних дій і пари-трійки розчарувань, на жаль, не обійтися.

Психологи вважають, що часто лінь - це спроба отримати задоволення до закінчення справи. Поки ти займаєшся чимось важливим і корисним (під девізом "треба"), то відчуваєш сильний дискомфорт.

Невеликий перерва на каву, сигарету чи "Косинку" розслабляє і знімає напругу. Ось тільки повернутися до роботи після таких перерв вдається далеко не завжди. Знайоме?

Як боротися?

 • Розбий будь-яке завдання на короткі етапи - і заохочуй себе за виконання кожного
 • Перетвори нудне заняття в гру (посперечайся сам з собою, став рекорди, уяви себе супер-героєм)
 • Зміни мислення: стався до роботи як до приємного процесу, а до "Косинку" - як до нудної обязалівку

Перевірено на особистому досвіді - переконати самого себе можна в чому завгодно.

 • Якщо нічого не допомагає - зміни вид діяльності

Втома, нестача енергії

Енергетичний спад може накрити коли завгодно. У фізіології такий стан називається "охоронним гальмуванням". Якщо організм тривалий час піддавався серйозним навантаженням (фізичних, психологічних та навіть емоційним) нейрони кори головного мозку починають бунтувати.

Мозок посилає тілу чіткі сигнали: "Спати! Відпочивати!", Щоб якомога швидше відновити ресурси організму. Енергетичний спад - бич трудоголіків, підприємців, молодих мам і людей з активною життєвою позицією.

Як боротися?

 • Встановити і дотримуватися жорсткого режиму дня (відпочивати теж за розкладом)
 • Безжально боротися з почуттям провини в періоди "гальмування"
 • Кожен день виділяти час для "байдикування" (подивитися фільм, почитати книжку, просто полежати і подумати про вічне)

А якщо хочете до кінця розібратися в причинах своєї втоми, рекомендую книгу американського лікаря Холлі Філліпс "Втомилася втомлюватися.Прості способи відновлення при хронічному перевтомі ".

Холлі Філліпс описала десятки причин, які змушують відчувати себе" вичавленим лимоном ": від стресу і дефіциту фізичної активності до гормональних збоїв і нестачі вітамінів.

Лінь класична: гостре або хронічне небажання працювати

на жаль, саме слабка воля, інфантилізм або страх невдач - основна причина людської ліні.

Як боротися?

 • Як можна частіше перебувати в суспільстві працьовитих людей. Це найпростіший спосіб змінити ставлення до влас кої життя

Доведено: коли Ви повертаєтеся від друзів, в будинку яких панує ідеальна чистота, виникає непереборне бажання навести порядок і у себе в квартирі.

 • Стимулюй мозок будь-якими здоровими способами (харчування, фізнагрузкі, рішення головоломок)
 • займися індивідуальним видом спорту з вимірюваних і досяжним результатом (пінг-понгом, наприклад). За 4 тижні ситуація зазвичай помітно змінюється на краще
 • Зніми пафосне відео про те, що з понеділка починаєш нове життя, і виклади його в соцмережах
 • терміново вийди із зони комфорту
 • Пр ойді який-небудь "струшуючий" тренінг. У форматі "10 Лайфхак боротьби з лінню: екстремальні вправи в живій групі"

Перевірено на собі: прості способи обдурити лінь

Час від часу лінь долає і мене. Якщо причина не у втомі або весняний авітаміноз, я борюся з нею хитрістю. Досвід показує, що з лінню набагато простіше домовитися, ніж перемогти її в чесному бою.

Фізична струс

"Сидяча робота" і "здоровий спосіб життя" в одному реченні зазвичай не вживають. Я зараз не про проблеми зі спиною, зором і інших малоприємних болячки типу геморою.

Справа в тому, що коли ми "застигаємо" в одній позі на пару-трійку годин, організм включає "сплячий режим". Обмін речовин сповільнюється, енергія подається в мікродозах. Через якийсь час Ви відчуваєте смертельну втому і непереборне бажання подрімати.

Щоб "включити" організм в робочий режим, достатньо 5-10 хвилин активно порухатися. Ідеальний варіант: пробіжка або піша прогулянка в парку швидким кроком під цікаву аудіокнигу. Але якщо такої можливості немає - рухайтеся будинку.

З чого почати? Увімкніть музику і потанцюйте. Зробіть пару простих вправ у швидкому темпі. Вимийте підлогу в квартирі або начистити до блиску сантехніку і кахель.

Навіть такі прості дії прискорять пульс, змусять м'язи працювати, доставлять клітинам ударну дозу кисню, розженуть обмін речовин і зарядять енергією. Як мінімум, на пару найближчих годин. Після чого танці, прибирання або махи ногами доведеться повторити.

Ледачі дні

Мій друг називає такі дні "стовідсотковий вихідний". Влаштовувати його собі можна тільки, коли Ви живете один. Або якщо улюблена, але дуже гучна родина поїхала кудись на пару днів. Ну, або ще варіант - зняти на добу номер в готелі.

Суть "стовідсоткового вихідного" в тому, щоб протягом дня не робити нічого корисного. Хочеш цілий день валятися в ліжку з книжкою? Будь ласка! Лінь готувати? Замов піцу або суші на будинок. Треба відіспатися? Спиш хоч до 14. 00!

В скайп і соцмережі не заходив. Телефони ставимо на беззвучний режим. Весь день тиняємося по квартирі в піжамі. Чи не виходимо з дому, ні з ким не спілкуємося, нікуди не поспішаємо. І не вимовляємо слово "треба" навіть в думках.

Відмінна штука цей "стовідсотковий вихідний"! До вечора я зазвичай починаю моторошно нудьгувати.І без найменшого примусу роблю щось корисне. Або із задоволенням продовжую "вихідний" до ранку. На наступний день я готовий до будь-яких подвигів.

А як Ви боретеся з нападами ліні?

Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями на свіжі пости з друзями в соціальних мережах!