Як правильно відбирати акції для торгівлі всередині дня

Відбір акцій для торгівлі всередині дня є ключовим компонентом розробки стратегії торгівлі. Такий відбір повинен ґрунтуватися на тому типі стратегії, який ви збираєтеся використовувати.

Які акції найкраще підходять для торгівлі всередині дня? Існує кілька загальних критеріїв, яким повинні відповідати ідеально підходять для торгівлі всередині дня акції. Слід розглядати тільки папери з цими параметрами, якщо ви хочете виробити дійсно прибуткову стратегію дейтрейдінга.

Ідеальна акція для торгівлі всередині дня повинна мати хороший середній обсяг

Перший важливий параметр для відбору хороших акцій для торгівлі всередині дня - ліквідність. Папір має бути достатньо ліквідною, тобто мати високий обсяг торгівлі. Ця умова є критично важливим, оскільки безпосередньо впливає на управління ризиками і капіталом.

Добре, якщо акція має високий середньоденний обсяг торгівлі. Але не всі акції з високим обсягом підходять для дейтрейдінга.

Існують акції з високими обсягами, в яких протягом торгової сесії немає достатнього руху. Таких токарів слід уникати.

На малюнку можна побачити, що акція GE має високий обсяг, але її денний діапазон руху не підходить для внутрішньоденних стратегій.

Порівняйте її з акцією KLAC. У ній також є високий обсяг, але її звичайний діапазон денний торгівлі - набагато ширше.

Для того щоб уникнути проблем в ході торгової сесії рекомендується відбирати тікери з середньоденним обсягом понад 500К акцій.

Ідеальна акція для торгівлі всередині дня повинна мати хороший діапазон

Це друга важлива умова відбору хороших акцій для торгівлі всередині дня. Як було сказано, акції повинні мати хороший потенціал руху протягом дня. Цей параметр часто називають волатильністю. В даний час дуже багато акцій мають високу волатильність. Тому слід враховувати волатильність за тривалий період часу.

Відомо, що акції, які торгуються на біржі Nasdaq, більш волатильні ніж ті, які котируються на NYSE. Тому відбір хороших токарів можна починати зі списку Nasdaq.

Ціна ідеальної акції торгівлі всередині дня

Ціна акцій для дейтрейдінга - це наступний параметр, який необхідно враховувати в процесі відбору.

Багато дейтрейдер, початківці торгувати з невеликим капіталом, вважають, що краще торгувати дешевими акціями. Як правило, вони відбирають паперу з ціною від (або навіть нижче) 1 до 5 доларів.

Це поганий спосіб. Таких акцій, відомих як пенні-стаки, слід уникати. Торгівля ними пов'язана з дуже високими ризиками. Управляти ризиками в таких акціях неможливо тому для новачка це далеко не найкраща стратегія торгівлі.

Найкраще працювати з акціями вартістю вище 20 $. Слід розуміти що 20 $ - це мінімум і краще шукати тікери дорожче 30 $. У таких акціях є необхідний денний діапазон цін, що відкриває хороші і потенційно прибуткові можливості при торгівлі по інтрадей-стратегіям.

І останній момент, на який хотілося б звернути увагу - це дорогі акції. Застосувавши описані вище параметри відбору, ви знайдете кілька акцій з ціною вище 100 $.

Типовий дейтрейдер може рахунок ризики при торгівлі акціями понад 100 $ або 150 $ неприйнятно високими. Особливо, якщо у нього невеликий розмір торгового рахунку.

Але торгувати такими акціями не так вже й ризиковано. Можна в кожній угоді брати лише невелика кількість паперів, яке дозволить зафіксувати частину позиції для виходу в безубиток, при негативному сценарії розвитку подій. Як хороших прикладів акцій ціною понад 100 $, які відмінно підходять для внутрішньоденної торгівлі, можна привести AAPL і AMZN Ось їх графіки.


AAPL - це акція, яка значно впливає на настрій усього ринку Nasdaq, тому за нею стоїть регулярно спостерігати.