Як правильно вибрати керуючого ПАММ рахунки і не облажався?

Вітаю вас, друзі, на борту нашого швидкісного поїзда! Він побудований спільними зусиллями всіх інвесторів. Пора вирушати в дорогу! Ви думаєте, я щось переплутав? Зовсім ні, але про все по порядку.

Сьогодні ми поговоримо про те, як можна змінити своє життя, один раз прийнявши правильне інвестиційне рішення. Як вибрати керуючого ПАММ рахунку, щоб потім не було нестерпно боляче.

Вибираємо надійність

Ми вже не раз зверталися до теми ПАММ рахунків, розглядаючи плюси і мінуси інвестування в них, їли звичайно це взагалі можна вважати інвестицією ... Сам по собі цей інструмент дуже ризикований, хоча деякі вважають, що він не гірше і не краще, ніж інші, наприклад акції. Але ніде більше так не виходить на передній план персональний людський фактор, що не залежить від вас.

По суті, доводиться довірити своє майбутнє сторонній людині. Значить, підійти до цього потрібно грамотно і відповідально. Вибір ПАММ майданчиків в російському сегменті форекса невеликий, короткий огляд в зручному вигляді представлений на сайті investflow. ru:

На сьогоднішній день в рейтингу присутні 13 ПАММ майданчиків. Звичайно, питання, де краще відкрити рахунок, в першу чергу повинен хвилювати керуючих, а й для інвесторів цей фактор важливий. У Росії всього кілька форекс-дилерів мають офіційну ліцензію ЦБ, що звужує вибір.

Найбільшого число активних рахунків відкрито в Альпарі.Крім того, це єдина ПАММ майданчик, що має російську ліцензію. Цей фактор в світлі численних скандалів з офшорними форекс-дилерами дуже важливий.

За середнім капіталу на один рахунок лідирує Альфа-Форекс, але там для перегляду рейтингу керуючих спочатку потрібно зареєструвати особистий кабінет із зазначенням телефону. Тому давайте подивимося на першу (на момент написання статті) десятку кращих керуючих з точки зору компанії Альпарі.

Принцип складання рейтингу абсолютно не зрозумілий. По-перше, він не корелює з прибутковістю. Набагато більш прибутковий і стабільний Cobalt знаходиться нижче, ніж Vladimir Paukas.

Якщо допустити, що важливіше прибутковості вік рахунку, то чому тоді Stability поступається 3 позиції Panchenko Aleksey, явно виграючи як по прибутковості, так і за віком? Значить, для нашого завдання цей рейтинг не підходить. Потрібен більш точний інструмент.

Основну роботу за нас вже зробили

На щастя, він є. Ось так виглядає рейтинг керуючих в Альпарі на партнерському сайті pammin. ru при сортуванні за коефіцієнтом Шарпа:

Цей коефіцієнт зазвичай застосовується для оцінки надійності стратегії і інтерпретується як відношення прибутковості до ризику. Ще один важливий показник, який ми бачимо в цій таблиці - винагорода управителя.

Як було показано в одній з попередніх статей, при деякому співвідношенні прибутковості і винагороди, інвестор може виявитися без прибутку за підсумками року, адже прибутком він ділиться з керуючим, а весь збиток бере на себе. Тому для інвестора важлива ефективність керуючого, пропущена через фільтр його винагороди. У таблиці вище ми бачимо саме її.

При бажанні можна познайомитися з докладною статистикою по кожному рахунку.Здавалося б, що ще потрібно? Але головний сюрприз чекає нас далі.

Головне - знати, де шукати!

На цьому ж сайті можна познайомитися з керуючими практично особисто! У розділі "Рейтинг ПАММ керуючих Альпарі" зібрані їхні анкети (у кого вони є) і відгуки інвесторів. Візьмемо для прикладу лідера рейтингу, керуючого рахунку Stability, на ім'я Дмитро. Всього на даний момент активно 8 з керованих їм рахунків.

З інформації на сторінці ми дізнаємося, що з 13 рахунків (5 вже закриті) цього керуючого, жоден приводу не був злитий. А що пишуть інвестори? Ось дуже цікавий відгук (до речі, один із найкритичніших по відношенню до цього керуючому):

Це ж ціле досьє! І ще інформація для роздумів, як правильно управляти рахунком, щоб залучити інвесторів. Передбачуваність, відповідальність і готовність до контакту - ось важливі якості характеру, що дозволяють стати справжнім лідером рейтингу. До речі, а що ж з керуючим mahahuha, чий рахунок ми бачили на 1 місці? На жаль, в його послужному списку - 4 раніше злитих рахунку і жодного відгуку інвесторів.

Ось ще важливий урок: рейтинг керуючих - лише мала частина інформації, що допомагає зробити вибір. Інвестуючи в ПАММ рахунки, ми інвестуємо не просто в актив, а в особистість керуючого цим активом.

Післямова

Пам'ятайте, я обіцяв прокатати вас на швидкісному поїзді? Давайте заглянемо на сайт "Рейтинг керівників ПАММ рахунків". Ось його адреса.

Перед нами "венчурний проект" (правильніше віднести його до хайп), який обіцяє інвесторам більше 1000% річних, а також майбутні поїздки за маршрутом Москва-Мінськ-Вільнюс-Калінінград. Але це вже зовсім інша історія. До речі, ще одне підтвердження того, що хороші керуючі нині в ціні і попит на них дуже великий.

Отже, щоб вибрати керуючого ПАММ рахунку, не треба ходити далеко. Всю потрібну інформацію для нас вже підібрали і грамотно оформили. Приблизно цим же займаюся і я на сторінках свого блогу. Підписуйтесь на оновлення і ви заощадите багато часу, а значить, і гроші!