Як правильно розрахувати крос-курси валют?

кросс-курсы валют Валютні операції на Форекс здійснюються проти долара, а також інших валют. Наприклад, євро проти фунта стерлінгів, ієна проти австралійського долара і ін. Крос-курсом (До.-К.) називають курс обміну між валютами, якщо туди не входить долар США. Активність покупки / продажу крос-курсових валют має деякий вплив на основні валютні курси щодо долара США, і навпаки. Аналізувати і прогнозувати крос-курси валют, особливо нетвердих, досить складно, тому що торгові обсяги відносно малі, а також піддаються значним спекулятивним коливанням з ініціативи гравців з великим капіталом.

Вміючи правильно інтерпретувати динаміку До.-К., можна краще прогнозувати руху основних валютних пар. Давайте подивимося, як встановлюється валютний курс, а також перерахуємо деякі особливості До.-К. валют, реально допомагають зрозуміти їх рух і співвідношення з іншими валютними парами.

Як встановити курс валют?

Виділяють 2 методу котирування валют: пряма і зворотна. При методі прямих котирувань вартість одиниці іноземної валюти, яка купується, виражена в кількості валюти, яка продається. Наприклад, 1 долар США коштує 30 рублів. При методі зворотних котирувань вартість одиниці валюти, що продається буде виражена в кількості валюти, яка купується - в нашому прикладі, 0,33 долара дорівнює 1 рублю.

Більшість країн, в т.ч. в Росії, валютні курси встановлюються відповідно до методу прямих котирувань, коли вартість іноземної валюти буде виражена в одиницях національної валюти.

Інші особливості крос-курсів валют

? Трейдер повинен пам'ятати, що крос-курси валют є вторинним показником, оскільки розраховуються через основні валютні курси по відношенню до USD. Наприклад, курс євро до японської ієни розраховується, виходячи з вартості обох валют по відношенню до долара США. Але завдяки аналізу крос-курсів можна визначити різну швидкість зміни основних валютних курсів, оцінити, як ця швидкість змінюється. Скажімо, якщо долар дорожчає, то по відношенню до євро і ієни це може відбуватися з різною швидкістю. Якщо спостерігати за основними курсами цих валют, різниця швидкості може бути непомітною, але вона чітко визначається при аналізі крос-курсів.

? Трейдер повинен знати, що аналіз, як і прогнозування крос-курсів валют проводиться так само, як і основних.

? Якщо активність торгівлі крос-курсами підвищується, і торговельні обсяги активно ростуть, це має прямий вплив на основні валютні курси. Наприклад, євро активно продається проти швейцарського франка, британського фунта або канадського долара - таке зменшення попиту на євровалюту призведе до її здешевлення по відношенню до долара США (валютна пара GBP / USD). Разом з тим, як швидкість, так і сила здешевлення євро відносно різних валют може значно відрізнятися. Виходить, що аналіз До.-К. дуже важливий в разі прогнозування динаміки основних валютних курсів і часто дозволяє прогнозувати з великою ймовірністю їх динаміку.

? На валютній біржі Форекс мають велику значимість і показують максимальні торговельні обсяги наступні До.-К. (За основними твердим валют): EUR / JPY, EUR / GBP, EUR / CHF. Час від часу хороша торгова активність спостерігається на парах CHF / JPY і GBP / JPY.

? Навіть якщо у вас немає можливості оперувати До.-К., можна здійснювати ці операції, використовуючи основні валютні курси щодо долара. Скажімо, трейдер бачить, що До.-К. EUR / JPY росте - це говорить про ослаблення ієни по відношенню до євро. Тому варто купувати євровалюту, щоб пізніше продати її дорожче, або продавати єну, щоб пізніше придбати її дешевше. Аналогічні операції можна здійснювати по відношенню до долара, одночасно купивши євро і продавши ієну. Навіть якщо трейдер несе втрати по одній з валют, то прибуток по іншій парі повинна перекрити ці втрати відповідно крос-курсному співвідношенню.

Але більшість брокерів Форекс підтримують безліч До.-К., в т.ч. ті, які необхідні для зіставлення з основними валютними курсами. Тому відсутня проблема пошуку альтернативи.

? У деяких екзотичних валют крос-курси можуть бути відсутніми, тому вони торгуються виключно через долар США.

Бажаємо вам правильно інтерпретувати зміни До.-К. Використовуйте ці знання для прибуткової торгівлі і пам'ятаємо, що прибутковість торгівлі дуже сильно залежить від обраного вами брокера!