Як купити облігації Газпрому фізичній особі і чому це не найкраща ідея?

Вітаю! У першому півріччі нинішнього року корпоративні облігації допомогли НПФ обігнати інфляцію. Їх частка в пенсійному портфелі зросла з 42, 6% до 49, 3%. Завдяки цьому прибутковість НПФ склала 9, 5% річних.

Погодьтеся, в кінці 2016- го облігації виглядають дуже непогано. Особливо, на тлі низькодохідних депозитів і високоризикованих акцій. Однак навіть самий консервативний облігаційний портфель коштує формувати вкрай обережно. Адже в разі дефолту емітента повертати гроші інвестору ніхто не буде ...

Сьогодні ми будемо говорити про те, як купити облігації Газпрому фізичній особі, і на які з них варто звернути особливу увагу.

Пару слів про емітента

Для початку нагадаю, що Газпром - російська енергетична компанія. Вона здійснює повний цикл операцій по природному газу, газового конденсату та нафти: розвідка, видобуток, зберігання, транспортування, реалізація та переробка. Крім того, Газпром виробляє і продає тепло і електроенергію.

За обсягами видобутку нафти і газу Газпром входить в двадцятку найбільших світових виробників.

Діяльність компанії контролюється урядом РФ. Емітенту присвоєно високі рейтинги надійності: BB + від S & P, Ba1 від Moody's і BBB- від Fitch.

За перший квартал 2016- го року короткостроковий борг Газпрому становить 19%. Основна частина довгострокових зобов'язань номінована в іноземній валюті (більше 85%).

Як купити облігації Газпрому приватній особі?

Перед покупкою облігацій необхідно відкрити рахунок у брокера. Компанія повинна працювати з облігаціями і давати вихід на подібні ринки! Наприклад, брокер ФІНАМ і Церіх працюють з усіма типами цінних паперів (в тому числі, з облігаціями і євробондами).

Облігації, номіновані в національній валюті, торгуються так само, як і звичайні акції. Їх можна купити і отримувати дивіденди два рази на рік у вигляді купонів. Облігації купуються і продаються або за телефонним дзвінком, або через торговий термінал (в онлайн-режимі з дому).

До речі, не всі єврооблігації можна купити через термінал. Деякі купити безпосередньо через торгову програму не вийде. Заявка на покупку спочатку оформляється через клієнтського менеджера брокерської компанії. Потім слід дзвінок трейдеру. Той консультує клієнта, які єврооблігації і за якою ціною можна зараз купити.

Облігації купуються не тільки в чистому вигляді, а й у складі ПІФу. Наприклад, в Газпромбанку відразу два фонди орієнтовані на бонди: "Газпромбанк - Облігації плюс" і "Газпромбанк - Валютні облігації". Другий варіант хороший тим, що мінімальний розмір інвестицій становить не $ 1000, а 5000 рублів.

Актуальні облігації Газпрому в зверненні

На початок листопада 2016- го в обігу перебуває близько 60 серій облігацій Газпрому (Включаючи Газпромнефть, і ГПБ). Їх вартість сьогодні онлайн можна відслідковувати на сайті rusbonds або cbonds. Розглянемо кілька облігацій більш детально.

  • Газпром-19-боб

Облігації серії БО-19 номіналом 1000 рублів з періодом обертання в 10920 днів (до жовтня 2043 року). Обсяг емісії - 15 млн. Штук (і все з них вже в обігу).

Купон виплачується двічі на рік. Ставка купона розраховується за формулою: (індекс споживчих цін у відсотках до відповідного місяця попереднього року - 100%) + 1%. Це означає, що розмір купона безпосередньо залежить від рівня інфляції в поточному періоді. З 2014-го купонний дохід по облігаціях Газпрому "плавав" в діапазоні від 7, 3% до 17, 4% річних. Зараз ставка купона становить 8, 3%. Чи не доступні до покупки через термінал.

  • Газпром-15-2022-євро

Єврооблігації номіналом $ 1000 з періодом обертання 5484 дня (до березня 2022 року). Обсяг емісії - 1, 3 млн. Штук. Купон в розмірі 6, 51% річних виплачується двічі на рік. Теж не доступні до покупки через термінал.

  • Газпром нафта-4-об

10-річні облігації Газпрому погашаються в квітні 2019 року. Ціна облігації сьогодні становить 98, 5% від номінальної вартості (985, 15 рублів). Ставка купона - 8, 2% річних (40, 89 рублів на одну облігацію). Прибутковість до оферти на рівні 9, 5%. Після 10 квітня 2018 року ставка, можливо, буде переглянута. Доступні до покупки через термінал.

  • Газпром-05-2034-євро

Єврооблігації розраховані на тридцять років з погашенням в кінці квітня 2034 року. Номінальна вартість єврооблігації - $ 1000.. Розмір купона зафіксований на весь термін дії цінного паперу і становить 8, 625% річних або $ 43, 13 на одну облігацію. Феноменальний купон! Чи не доступні через термінал.

На основних торгових майданчиках облігації "Газпром-05-2034-євро" продаються за 128% від номінальної вартості (інформація на початок листопада).

  • Газпром-43-2019-євро

Номінал однієї єврооблігації складає 5000 швейцарських франків. Період погашення 2200 днів (до 25 жовтня 2019 року). Постійний купон в розмірі 2, 85% річних виплачується один раз на рік (142, 5 франка на одну облігацію).Чи не доступні через термінал.

  • Газпром-37-2028-євро

Єврооблігації серії 29 з періодом обертання в 5485 днів погашаються в лютому 2028 року. Номінал цінних паперів становить $ 1000.. Купон в розмірі 4, 95% виплачується двічі на рік ($ 24, 75 на облігацію). Чи не доступні через термінал.

Які облігації купити і чи варто?

На кінець третього кварталу частка корпоративних облігацій склала 59, 31% від загального ринку. Чималу частину в обороті на біржі складають облігації Газпрому.

Газпромівські бонди цінуються, в першу чергу, за їх надійність і великий "асортимент". Облігаційний портфель можна диверсифікувати за термінами погашення, купонної прибутковості і валют.

Сьогодні експерти БКС і УРАЛСИБ рекомендують до покупки доларові облігації Газпрому з довгою дюрацией. А аналітики банку СГБ радять придивитися до газпромівським єврооблігаціями в швейцарських франках. Останнім часом "швейцарські" позики виглядають дуже привабливо через стабільності і фундаментальної міцності валюти.

Моя особиста думка зовсім інше! Рублеві папери Газпрому абсолютно не цікаві - їх прибутковість сьогодні на рівні або навіть нижче безризиковою кривої ОФЗ.

Якщо ви хочете велику прибутковість, то зараз на ринку ще є вибір паперів надійних емітентів з прибутковістю 10-12% річних. Тим, ому важливіше надійність емітента можна придивитися до бондів Москви, Пошти або безпрограшним ОФЗ. Вони настільки ж надійні, доступні до вільної покупки через термінал брокера і купони там набагато цікавіші.

А в Вашому портфелі є облігації Газпрому? Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями на свіжі пости з друзями в соціальних мережах!