Як правильно побудувати канали форекс. застосування в торгівлі

indikatory-kanalov-foreks

Цю статтю я вирішила присвятити технічним інструментам, що дає можливість вибудувати канал, в якому буде здійснюватися зміна тренда. У ролі кордонів каналу виступатимуть 2 прямі, перша виконує функцію підтримки, проходячи через мінімуми ціни, а друга виконує функцію опору, проходячи через максимальні значення тренда. Після побудови, канал буде застосовуватися для вибору оптимальних точок для відкриття ордерів.

kak-stroit-kanaly-foreks

Стаття - Форекс навчання для початківців

Торгівля за допомогою індикаторів каналу

Торгівля, як правило, виконується двома способами - на пробої каналу або під час розвороту ціни.

Відкриття ордерів на пробої - ціна пробиває пряму підтримки і при цьому зберігає свій напрямок руху. У подібній ситуації присутній великий ризик того, що ціна продовжить рух в цьому напрямку і далі. Ордери потрібно відкривати через кілька пунктів, сума яких повинна бути більше розміру відкату, а ціна повинна бути вище пробою на пару пунктів. Індикатори каналів Форекс дають можливість досить точно визначати такі моменти. У разі виникнення пробою підтримки, необхідно відкрити ордер на продаж, а якщо відбулося пробиття рівня опору - ордер на покупку.Откритіе ордерів на розвороті вважається найбільш ефективним способом. Відповідно до існуючої статистикою такий спосіб торгівлі дає можливість отримувати істотну прибути і є самим беззбитковим. Як показано на зображенні, ціна дійшла до найвищого рівня і зробила поворот, як раз в цей момент і потрібно виставити ордер на покупку, при цьому, потрібно бути впевненим в тому, що це не стандартний відкат, а справжній розворот тренда. Відкат, як правило, не перевищує десяти пунктів, але слід враховувати, що ця цифра не є точною.

Як будувати канали Форекс

Перед тим як відповісти на питання, як будувати канали Форекс, варто для початку пояснити, що існує 2 способи побудови для бичачого тренда і 2 для ведмежого. Давайте розберемося з існуючими методами створення каналів для бичачого тренда:

  • Необхідно прокреслити пряму по 2 мінімумам ціни, яка буде виконувати функцію рівня підтримки. Потім необхідно прокреслити паралельну пряму по максимумах ціни, яка буде виступати в ролі рівня опору. Такий зростаючий канал буде вказувати на підвищення ціни і можливий дохід, а також подальший напрямок руху тренда.
  • Чи не підтверджений канал. Для його створення спочатку проводиться пряма по 2 точкам максимуму тренда, а потім через одну точку мінімуму будується паралельна їй лінія. Такий канал дозволяє робити прогноз рівня зниження тренда на корекційної хвилі, а також планованого висхідного руху ціни.

Побудова каналів Форекс для ведмежого тренда здійснюється дзеркальним чином і є досить простим.

foreks-indikatory-kanaly-bez-pererisovki

Відкриття ордерів всередині каналу

У ситуаціях, коли ціна підходить до краю каналу на відстань, рівну десяти відсоткам від його висоти, то це необхідно вважати досягненням мети. Відкриття ордерів всередині каналу може здійснюватися 2 способами (розглянемо на прикладі спадного тренда):

  • Встановити наказ на відкриття ордера в області десяти відсотків торкання верхньої прямої.
  • Слід дочекатися першого розвороту бару і відразу відкрити ордер на продаж, а закрити його при досягненні ціни середини каналу. У ситуації, коли ціна доходить до центру каналу і повертається до рівня опору, то рекомендується відкрити ще один короткостроковий ордер, теж в районі 10% торкання.

Особливості створення рівновіддаленого каналу в MT4

Рівновіддалений канал Форекс - це лінії, що знаходяться паралельно один одному, які виконують функцію підтримки і опору ціни. За своєю суттю, утворюється похилий коридор, лінії якого проходять через мінімуми і максимуми тренда.

Для створення каналу, слід виявити напрямок тренда і вказати ширину. Для побудови рівновіддаленого каналу в MT4 потрібно зайти в за наступним шляхом «Вставка-Канали-Рівновіддалений».

ravnoudalennyj-kanal-foreks

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Початкову точку необхідно поставити на екстремум, а другу - на максимально віддалене відстань. Після цього ми отримаємо торговий коридор, межі якого будуть допомагати здійснювати входження в ринок.

postroenie-kanalov-foreks

На представленому малюнку ви можете побачити приклад рівновіддаленого коридору при висхідному тренді.

У разі якщо тренд висхідний, то вихід ціни за верхню лінію, швидше за все, є тимчасовим явищем, і незабаром станеться повернення ціни в канал. Пробій нижнього краю свідчить про зупинку тренда, а також про високу ймовірність розвороту ціни.

У разі якщо ціна знижується, то тут все відбувається з точністю до навпаки. У разі пробою нижньої лінії, потрібно чекати повернення ціни в канал. А в разі пробою верхньої лінії, потрібно очікувати зупинку тренда або розворот.

Досвідчені трейдери не радять торгувати проти напрямку ціни. Найкраще відкривати ордера на покупку у нижній лінії при бичачому тренді, а ордера на продаж - у верхній при ведмежому тренді.

Форекс індикатори канали без перемальовування

Достовірність торгових сигналів, в першу чергу, залежить від використовуваного індикатора. Багато досвідчених спекулянти нахвалюють Форекс індикатори канали без перемальовування і стверджують, що вони непогано допомагають в торгівлі. Ці інструменти являють собою аналітичні роботи, в яких поточні дані не є тимчасовими, а фіксованими в кожному тайм-фреймі.

Використовувати як основний інструмент канал з перемальовуванням не рекомендується, так як це може призвести до виникнення численних проблем. В результаті здатності цих індикаторів регулярно міняти своє значення, істотно збільшується кількість збиткових угод. Наприклад, ви приймаєте рішення зробити вхід в ринок на основі показань індикатора на H1. Час ще не закінчився, але дані індикатора змінилися, після цього залишати угоду немає необхідності, її потрібно якнайшвидше закрити. З індикаторами без перемальовування таке не станеться.

Такий вид індикаторів найчастіше використовується трейдерами, які застосовують в торгівлі відразу кілька рахунків. При такому навантаженні трейдер не може своєчасно виявляти зміни в показаннях приладів. З цього можна зробити висновок, що застосування даних інструментів позитивно відбивається на результатах торгівлі.

Тестування індикатора без перемальовування

На просторах інтернету можна знайти велику кількість ресурсів, де спекулянти розміщують найрізноманітніші види індикаторів. Можна також знайти спеціалізовані рейтинги, які допоможуть вам порівняти індикатори і знайти найбільш успішний для вас індикатор без перемальовування. Беззастережно довіряти викладеним результатами не варто, оптимальним варіантом є проведення тестування того чи іншого індикатора власними силами.

Для цього можна використовувати MT4. Вам знадобиться включити режим візуалізації, а після цього причепити сподобався вам індикатор. В результаті цього, ви зможете в повному обсязі оцінити можливості індикатора на зміни ціни на різних тайм-фреймах.

indikatory-kanalov-foreks

На малюнку, представленому вище, я навела приклад індикатора ZigZag, який функціонує на основі фракталів. Цей інструмент не здійснює перерисовку.

Слід також зазначити, що зовсім недавно індикаторів без перемальовування не існувало, але сьогодні все докорінно змінилося, і тепер ви з легкістю зможете знайти їх у вільному доступі.