Як уникнути "тимчасового розпаду" при торгівлі опціонами

Як вибирати опціони з максимальною ймовірністю успіху? Використовуйте ціннісний підхід, щоб виявляти недооцінені опціони.

Як багато трейдерів приступають до торгівлі, маючи хороший план, але потім відмовляються від нього, тому що ринок поводиться інакше. Подібна відмова від розумного плану торгівлі незмінно веде до зниження прибутків і збільшення збитків.

При вході в угоду доцільно поставити перед собою дві мети: рівень, де ви будете забирати прибуток, і крапка "катапультування", де доведеться відсікати збитки. Коли ви купуєте опціон в лонг, потрібно знати, що 75% таких опціонів завершуються втратою вартості, тому постановка цілей для продажу або закриття опціону має сенс.

Це не означає, що 75% лонгових опціонів виявляються збитковими, тому що в більшості випадків вони закриваються або виконуються до терміну їх закінчення. Але і в цьому випадку, чим ближче термін закінчення, тим швидше відбувається тимчасової розпад вартості опціону. Тому вміння забрати прибуток або обрізати збитки визначатиме успішність завершення вашої операції. За даними Чиказької опціонної біржі (CBOE), реальна статистика інша. Приблизно 55% - 60% всіх опціонів закриваються до дати закінчення, а ще 10% - виконуються. Це означає, що тільки від 30% до 35% всіх опціонів можуть завершитися втратою вартості після дати закінчення. Виникає велике питання: яка частина заздалегідь закритих опціонів виявляється прибутковою? Це залежить від того, чи будете ви готові забрати прибуток або обрізати збитки, коли випаде така можливість. Занадто багато власників опціонів не вживають своєчасних дій і тому зазнають збитків.

Наприклад, ви купуєте опціон в лонг за 4 (400 $) і встановлюєте такі дві цілі: продати, коли чиста вартість виросте до 6 або вище (тобто прибуток складе 50%), або продати, якщо вартість впаде до 3 або нижче (збиток 25%). При цьому ви розумієте, що часовий розпад працює проти вас, тому ви стикаєтеся з ймовірністю появи незворотних збитків. Це означає, що при виборі лонгових опціонів потрібно встановлювати додаткові цілі:

Купуйте в лонг опціони Call на коливанні ціни вниз Заходьте в позицію в лонг в день, коли ринок істотно відвалюється. Акції, як правило, йдуть за широким ринком. Тому, коли ціна акції, яка при інших умовах демонструє сильне поведінку, падає на кілька пунктів, то ви розумієте, що на це вплинули чинники, не пов'язані з даною компанією. Можливо, це - дуже вдалий час для покупки опціону Call в надії на швидкий поворот ціни, особливо, після виходу несподівано негативного звіту (рисунок "Ведмежа пастка"). У такі моменти надмірна реакція учасників ринку продавлює ціну вниз в день виходу звіту, але потім, як правило, ціна повертається до початкового рівня протягом 2-3 торгових сесій.

Ведмежа пастка

Акція надмірно відреагувала на вихід поганого звіту на тлі триденної корекції S & P 500. Після цього ціна швидко повернулася, але кмітливі трейдери мали гарну можливість для входу

Купуйте в лонг опціони Put на коливанні ціни вгору Дане твердження не суперечить попередньому, воно - його пряма протилежність. Найчастіше ціни так само ірраціонально злітають вгору, як і падають, особливо - після виходу несподівано позитивних звітів. Коли вартість активу різко підскакує, ціна найчастіше продовжує рух вгору, але в найближчі 2-3 дні може спостерігатися відкат. Коли загальний ринок швидко зростає, можна купувати опціони Put на коливаннях ціни вгору в припущенні, що ціна повернеться до "звичайного" рівня.

Заздалегідь вивчайте свою акцію Кожна акція проявляє свої особливі тенденції і ритми торгівлі. Деякі з них реагують на загальний ринок дуже сильно, а інші - не реагують зовсім. Така закономірність, яка характеризується показником "бета", являє собою цінний технічний фактор, що дозволяє визначити, як ціна акції реагує на рух ринку. Крім того, акції можуть надмірно реагувати на новинні події. Наприклад, вихід звіту, який всього на один цент на акцію гірше очікуваного, може привести до обвалу ціни, який потім буде відіграний в найближчі 1-2 торгові сесії. Хоча в опціонах зазвичай вже врахована волатильність базового активу, розуміння того, як конкретна акція поводиться і реагує на звіти і коливання широкого ринку, допоможе трейдеру відбирати кращі опціони.