Як швидко і вигідно продати речі в Інтернеті?

Вітаю! Ви вірите в фен-шуй? Особисто я - не дуже. Але пару слушних ідей там почерпнути все ж можна. Наприклад, перед прийдешнім новим роком фен-шуй настійно рекомендує розібрати в будинку все завали і викинути нафіг весь накопичився мотлох. Езотерики вважають, що це швидко і ефективно очищає енергетику квартири.

Щодо енергетики я не в курсі ... Зате точно знаю, що така "перетрушування" шаф і тумбочок зазвичай закінчується горою непотрібних речей на підлозі. Які можна викинути на смітник, подарувати знайомим або віддати безкоштовно в найближчий волонтерський центр. А можна ... продати - і купити всім гарні подарунки на Новий рік.

Загалом, сьогодні я напишу про те, як продати речі в Інтернеті!

Зміст

 • 1 Що і де можна продати в Мережі?
 • 2 Специфіка продажу речей онлайн
 • 3 Як продати речі в Інтернеті швидко?
  • 3. 1 Якнайбільше фотографій
  • 3. 2 Детальний опис
  • 3. 3 Реагуйте на запитання потенційних покупців якомога швидше
  • 3. 4 Ставте ціну трохи вище тієї, на яку реально розраховуєте

Що і де можна продати в Мережі?

Продати через Інтернет, в принципі, можна все, що завгодно! Одяг в хорошому стані (особливо, дитячу), аксесуари, що працюють гаджети, книги і картини, колекцію марок або монет, меблі, сумки і гаманці, хенд-мейд, іграшки та туристичні прибамбаси (типу компаса або намети).

Що стосується питання, де продавати, то тут все трохи складніше.У кожній країні - свої інтернет-барахолки.

Україна, в першу чергу, асоціюється з аукціоном Aukro і майданчиком OLX (заснована на базі Slando, Torg. Ua і парочки інших сайтів подрібніше).

Росія ж до недавнього часу могла похвалитися дуже якісним інтернет-аукціоном Молоток. ру. Майданчик дуже успішно працювала з 1999 року (причому, не тільки у нас, але і в сусідніх країнах). Але 20 серпня 2015 року сайт найбільшого в Росії інтернет-аукціону було офіційно закрито. Нібито через його низьку рентабельність ...

Російським "барахольщики" довелося терміново шукати заміну коханому "молотка". Дуже багато хто перейшов на майданчик Мішок. ру (інтернет-аукціон), eBay. com (представництво американської компанії) і Avito. ru (сайт безкоштовних оголошень).

Крім того, продавати речі в Мережі можна і через тематичні групи в будь-яких соціальних мережах. Особливо багато таких груп чомусь ВКонтакте.

Специфіка продажу речей онлайн

Звичайно, у кожної інтернет-майданчики є свої нюанси: способи захисту покупця і продавця від шахрайства, розмір комісії, умови розміщення оголошення та багато іншого.
Але у будь-яких продажів через Інтернет є своя загальна специфіка. Ось основні правила онлайн-продажів:

 • Шукаємо аналоги свого товару на цій або інших майданчиках і виставляємо ціну на 5-10% нижче середньої
 • Заздалегідь готуємо річ на продаж (стираємо, гладимо, шліфуємо, віддаємо в хімчистку) Правильно складаємо оголошення (про це трохи пізніше)
 • Пропонуємо бонус покупцеві (або щось, пов'язане з основним товаром, або просто приємну дрібницю типу шоколадки або пляшки пива)
 • Перед подачею оголошення уважно вивчаємо правила конкретного майданчика Продумаємо нюанси оплати і доставки
 • Періодично оновлюємо з е оголошення