Як прибутково торгувати по хвилях Вульфа

Як торгувати по хвилях Вульфа

Привіт, друзі форекс трейдери! Багато хто з вас напевно натикалися в мережі на згадку методики торгівлі під назвою «Хвилі Вульфа». Якісь інфобізнесмени намагаються продавати курси на її основі, хоча нічого складного або секретного в цій стратегії підходу до трейдингу немає. І сьогодні ми розберемо що ж це за хвилі такі, як їх знаходити на графіку, і найголовніше - як використовувати в трейдингу для отримання прибутку.

Що таке Хвилі Вульфа?

Що таке хвилі Вульфа

Згідно Еллиоту, ринок має Хвильову структуру і підпорядковується певним маятникових рухів. Багато інших дослідників солідарні з ним і деякі з них розробили свої власні хвильові теорії. Одна з них - Хвилі Вульфа.

З Курсу «Форекс для чайників» ми пам`ятаємо кілька фігур розвороту та продовження. Ці фігури досить суб`єктивне явище. Правил для їх побудови не так вже й багато. Найчастіше для новачків примітно бачити ці фігури там, де їх немає взагалі.

Хвилі Вульфа ж - це патерн розвороту, який підпорядковується дуже суворим правилам. На думку автора цієї статті, даний патерн є найточнішою і найменш суб`єктивної фігурою розвороту. Відсоток успішної відпрацювання цієї фігури досить високий. Вивчення Хвиль Вульфа безумовно не для новачків і приступати до освоєння цієї торгової стратегії варто десь після року торгівлі. Даний патерн зустрічається практично на всіх таймфреймах і відпрацьовується на всіх інструментах.

Згідно ньютонівської механіці, кожна дія має свою протидію. Торгова система на Хвилях Вульфа була розроблена, взявши за основу це твердження. Ціна, подібно до маятника, розгойдується з боку в бік: вгору - вниз. І її руху не так хаотичні, як може здатися на перший погляд. Сьогодні ми навчимося бачити практично незрима. Те, що не беруть інші трейдери.

Звернемо увагу на картинку нижче. Це - «Бичачий патерн Вульфа«. Всі хвилі в даному паттерне пронумеровані, всі вони важливі і у кожної хвилі є своя певна функція.

Бичачий патерн Вульфа

Правила бичачого патерну:

 • Точка 1 - перша з трьох точок визначення моделі;
 • Хвиля 1-2 - це базовий фундамент моделі. Вся модель є її продовженням;
 • Точка 2 - перша вершина коливального цінового руху. Обов`язково знаходиться вище точки 1;
 • Точка 3 - друга з трьох точок визначення моделі. Є мінімумом досягається після хвилі 1-2. Обов`язково знаходиться на графіку нижче точки 1;
 • Хвиля 3-4 - друга хвиля в нашому паттерне;
 • Точка 4 - максимум другої хвилі нашого патерну. Обов`язково знаходиться нижче другої і вище третьої точки;
 • Точка 5 - третя з точок визначення моделі. Є мінімумом, що досягається після хвилі 3-4. Знаходиться на лінії, проведеної з точки 1 в точку 3. Обов`язково знаходяться нижче третьої точки. Це наша точка входу. Саме по її досягненню патерн вважається прийнятним для початку торгівлі;
 • Точки 1-3-5 - знаходяться на одній лінії;
 • Точка 6 - це наша мета. Знаходиться на лінії проведеної з точки 1 в точку 4. Після досягнення точки 6 всі позиції закриваються і патерн вважається відпрацьованим;
 • Хвиля 5-6 найсильніша і єдино торгованих хвиля Вульфа;
 • Точки 1-4-6 знаходяться на одній лінії.

Ведмежий патерн Вульфа

Ведмежий патерн Вульфа

Правила ведмежого патерну:

 • Точка 1 - перша з трьох точок визначення моделі;
 • Хвиля 1-2 - це базовий фундамент моделі. Вся модель є її продовженням;
 • Точка 2 - перша вершина коливального цінового руху. Обов`язково знаходиться нижче точки 1;
 • Точка 3 - друга з трьох точок визначення моделі. Є максимумом, що досягається після хвилі 1-2. Обов`язково знаходиться на графіку вище точки 1;
 • Хвиля 3-4 - друга хвиля в нашому паттерне;
 • Точка 4 - мінімум другої хвилі нашого патерну. Обов`язково знаходиться вище другої і нижче третьої точки;
 • Точка 5 - третя з точок визначення моделі. Є максимумом, що досягається після хвилі 3-4. Знаходиться на лінії проведеної з точки 1 в точку 3. Обов`язково знаходяться вище третьої точки. Це наша точка входу. Саме по її досягненню патерн вважається прийнятним для початку торгівлі;
 • Точки 1-3-5 - знаходяться на одній лінії;
 • Точка 6 - це наша мета. Знаходиться на лінії проведеної з точки 1 в точку 4. Після досягнення точки 6 всі позиції закриваються і патерн вважається відпрацьованим;
 • Хвиля 5-6 найсильніша і єдино торгованих хвиля Вульфа;
 • Точки 1-4-6 знаходяться на одній лінії.

Дані правила описують ідеальні патерни Вульфа. Такі ситуації виникають досить рідко і в реальності, як зазвичай, є деякі нюанси. Розглянемо їх:

Нюанси виникають при роботі з четвертої точкою

Найчастіше, в момент утворення четвертої точки ринок може флет або ціна малює трикутник, в утвореній мішанині з вершин досить важко знайти справжню четверту точку. Ми потрапляємо в скрутну ситуацію і не впевнені: яка ж з ліній, проведених з точки 1 в точку 4, буде справжньою цільової лінією для освіти точки 6. Давайте врахуємо їх все. Так, так, ви не помилилися. Тепер у нас багато точок 6.

Патерн Вульфа. Нюанси виникають при роботі з четвертої точкою

Звернемо увагу на ведмежий патерн на зображенні вище. Як ми можемо бачити з даного схематичного зображення, в кінцевому рахунку все точки 6 лежать на лінії 1-4 були відпрацьовані, але цього могло і не статися. Нам необхідно розрахувати свій лот таким чином, щоб на кожній точці дотику ліній 1-4 закривати його по чуть-чуть, якщо ми не впевнені в кінцевої мети. Як варіант, ми можемо підсуває стоп-лосс після проходження кожної лінії 1-4. По досягненню точки 6 всі позиції закриваються. Подальший рух може продовжиться, а може і відскочити. Імовірність цих подій 50%. Ніколи не варто ігнорувати правило виходу на останній 6-ий точці.

Нюанси виникають при роботі з четвертої точкою Паттерна Вульфа

Смачні зони в паттерне Вульфа

Для того, щоб почати рух від точки 5 до точки 6 нам необхідно набрати ліквідності. У зв`язку з чим, іноді точка 5 знаходиться нижче лінії 1-3 або частенько шіпует її. Зона, що знаходиться нижче 5-ої точки, що лежить на лінії 1-3, називається смачна зона (sweet zone). Увійти в операції в цій зоні вважається найприбутковішим.

Окреслити межі даної зони досить просто. Необхідно провести допоміжну лінію між вершинами 2 і 4. Продублювати дану лінію строго паралельно і перенести її в точку 3. У разі, якщо лінія побудована з 2-ий в 4 точку паралельна лінії, побудованої через точки 1-3, - смачна зона відсутня.

Якщо кут, побудований з точки 3 нашої передбачуваної точки 5 в смачній зоні занадто широкий щодо лінії 1-3, то скоріш за все ви щось зробили неправильно і це взагалі не патерн Хвиль Вульфа.

Смачні зони в паттерне Вульфа

Алгоритм знаходження паттерна Вульфа на графіку

Шукаємо на графіку 3 точки (максимуми або мінімуми), що лежать на одній лінії. Перевіряємо, чи є біля них вершини 2 і 4. Звіряємо розташування вершин згідно з правилами ведмежого або бичачого паттерна (див. Вище).

Алгоритм знаходження паттерна Веьфа на графіку

Розглянемо кілька прикладів на практиці

Спробуємо виявити патерн Вульфа на парі EUR / USD (H1). З картинки нижче ми можемо спостерігати, що на одній лінії знаходяться 3 точки. Це точки 1-3-5. У нас є підозри на патерн Вульфа. Пробуємо розкреслити його згідно з усіма правилами «ведмежого патерну«. Де ж наша мета? Наша мета визначається лінією йде з точки 1 в точку 4.

Ми не можемо знати де і коли ціна стикнеться з цією лінією. Тому ми встановимо промінь з цієї прямої йде в нескінченність. А для цього здійснимо маленький алгоритм дій. Натиснувши правою кнопкою миші на нашу лінію, вибираємо «Властивості«, потім «Параметри«, і «Луч«.

Бичачий патерн Вульфа на прикладі пари EURUSD. Угода на продаж (В очікуванні дотик)

Чекаємо відпрацювання патерну. Є цінове дотик. Це дійсно був патерн Вульфа. Відмінний результат. Підрахуємо нашу прибуток.

Бичачий патерн Вульфа на прикладі пари EURUSD. Угода на продаж. (Дотик)

Далі спробуємо розшукати наш патерн на прикладі золота GOLD (M15)

На цьому графіку ми можемо спостерігати чітко зростаючий бичачий тренд. Виглядає графік трохи сумбурно і не дуже красиво, хоча підходить до наших стандартним правилам побудови бичачого патерну. Пройдемося по ним:

 • 2 нижче 1;
 • 3 вище 1;
 • 4 між 3 і 2;
 • 5 вище 3.

Прогнозуємо рух вниз, здійснюючи операцію на продаж в точці 5. Ціна знову тестує лінію 1. Можливо, це якась помилка, але як ми пам`ятаємо, іноді, у паттерна Вульфа утворюються «Солодкі зони» (Sweet zone). Знаходимо, її проклавши (синю) лінію з 2 в 4. Далі копіюємо її в точку 3. У нас безумовно є зазор під смачну зону. Дивимося що ж буде далі.

Бичачий патерн Вульфа на прикладі Золота Gold. Угода на продаж. Очікуємо торкання.

Потихеньку почав відбуватися розворот ціни. Невже ціна піде настільки далеко вниз, адже у нас висхідний тренд  ?

Бачимо де стався (умовний) пробою тренда. Далі ми можемо спостерігати помилковий сигнал розвороту ціни, але не дивлячись на це, залишаємося в угоді і чекаємо повного відпрацювання патерну. Так, патерн себе відпрацював і ми можемо зафіксувати прибуток, зітхнувши з полегшенням. Тривалість операції склала 2 торгові дні.

Бичачий патерн Вульфа зі смачною зоною на прикладі Золота Gold Угода на продаж. Є дотик.

А що ж щодо сировини, CFD-контрактів та інших активів? Теж саме. Вульф працює всюди. Подивимося на прикладі нафти Брент BRN (H1).

Будуємо фігуру, згідно з усіма правилами, і робимо угоду на продаж в очікуванні відпрацювання фігури.

Бичачий патерн Вульфа на прикладі бренду BRN. Угода на продаж.

Чекаємо торкання. Закриваємо угоду. Підраховуємо прибуток:)

Бичачий патерн Вульфа на прикладі Брента BRN. Угода на продаж. Дотик.

висновок

Хвилі Вульфа висновок

При тому що патерн Вульфа досить складна для сприйняття фігура, яка потребує тривалих тренувань для свого виявлення, він є одним з найбільш ефективних інструментів хвильового технічного аналізу. Потенціал від використання даного патерну перевершить всі ваші очікування і припущення про його використанні. Незважаючи на гадану неможливість утворення такої складної фігури на графіку, вона утворюється дуже і дуже часто і до того ж є однією з найбільш прибуткових.

З повагою, Олексій Вергунов

TradeLikeaPro.ru

Тема на форумі

baner-C-v3