Як заробляють професійні трейдери

Навколо Уолл-стріт і фондового ринку існує певна аура, яка привертає в цю індустрію все нові гроші. Більшість людей мають досить туманне уявлення про ринок акцій і знають тільки, що тут крутяться великі гроші.

В останні роки навіть з'явилася деяка нелюбов до тих, хто працює на ринку акцій, тому що у них є гроші, які нам теж хотілося б мати. Якщо відчуваєте в собі сили - приєднуйтесь відкривши торговий рахунок

Фінансова система зараз значно складніша, ніж була 10 або 20 років тому. Основною передумовою існування фондового ринку є те, що компаніям потрібні гроші на розширення свого бізнесу. Коли компанія досягає певної точки розвитку, їй потрібні додаткові гроші, щоб рухатися далі. Це призводить до того, що приватні компанії перетворюються в публічні і виходять на фондові біржі.

Ринок акцій можна порівняти з eBay. EBay є "гаражний розпродаж" у версії 21 століття: у вас є речі, які вам більше не потрібні, але які все ще мають цінність, і ви хочете виручити за них якісь гроші.

Фондовий ринок працює аналогічним чином, але тут продаються компанії, яким потрібен капітал для продовження зростання. На якомусь етапі розвитку компанія стає настільки великою, що її власники перестають позичати гроші у друзів, місцевих банків і членів сім'ї. Вони виводять своє підприємство на публічні торги, щоб отримати грошове вливання, яке необхідно для продовження зростання і успішної конкуренції у своїй галузі. Особа, яка зробила інвестицію в компанію за допомогою покупки акцій на ринку, стає співвласником цієї компанії.

На фондовому ринку продаються пакети акцій. Якщо, припустимо, Google випустила 100 акцій, і ви купуєте 1 акцію, то ви будете бути власником 1% Google.

На практиці, компанії випускають мільйони акцій.

Кожна компанія входить в групу акцій, яка називається фондовим індексом. На eBay прийнято аналогічний розподіл на категорії. Якщо ми хочемо придбати фотоапарат або ноутбук, нам потрібно зайти в розділ електроніки. Нову ліжко слід шукати в розділі меблів. Категорії на eBay дещо відрізняються від фондових індексів, але з обивательської точки зору це приблизно одне й те саме. Наприклад, індекс NASDAQ composite складається, в основному, з акцій технологічних компаній. Індекс S & P 500 включає в себе 500 найбільших публічних компаній США.

Таким чином, після того, як компанія перетворюється з приватної у публічну, в неї починають інвестувати. Виставлені на продаж акції мають певну вартість, яка формується думкою учасників ринку. Для всього, що має вартість, можна припустити, якою буде ця вартість в майбутньому. На цьому і засноване існування фондового ринку і те, яким чином професійні дейтрейдер заробляють на цьому ринку. Навчитися заробляти на фондовому ринку можна на курсах для трейдерів від компанії United Traders

Вони купують і продають акції, виходячи з їх майбутньої вартості.

Фундаментальний і технічний аналіз

Для того, щоб визначити вартість акції або компанії, трейдери та інвестори використовують дві основні моделі - фундаментальний аналіз і технічний аналіз. Важливо відзначити, що ці два типи аналізу є основними способами інвестування/торгівлі на фондовому ринку.

До фундаментального аналізу вдаються ті, хто розбирається, як здоров'я компанії (її конкурентоспроможність, прибуток і дохід, керівництво і потенціал розвитку) може вплинути на майбутнє зростання акцій (хорошим прикладом може служити Уоррен Баффет). В цьому випадку треба розуміти, чи здатна компанія розвиватися і збільшувати свою вартість.

Зростання вартості компанії сприятливий для інвесторів і професійних трейдерів.

Трейдер або інвестор завжди хоче купити акцію за нижчою ціною, а коли вартість компанії зросте (збільшиться ціна акції), це принесе йому гроші.

Технічний аналіз не враховує всього цього. Проведення технічного аналізу передбачає лише наявність графіків, деяких індикаторів і розпізнавання певних графічних моделей. Можна, наприклад, розглянути зростання акцій компанії за певний часовий інтервал протягом року.

Якщо ми вважаємо, що продажі Apple в сезон відпусток зростають, то можемо припустити, що її акції в цей період часу виростуть в ціні. Професійний трейдер, дивлячись на акцію Apple, може шукати торгові формації, які свідчать про зміну ціни на конкретну дату або період року.

Технічний аналіз не передбачає розбір фінансових показників і дій керівництва компанії. Рішення приймаються тільки на підставі графіків і генеруються ними торгових сигналів

Обидва згаданих типу аналізу мають свої переваги і недоліки для професійних дейтрейдерів. Це залежить від стилю торгівлі кожної конкретної людини.

Якщо хтось шукає можливість довгострокової інвестиції в компанію, потрібно більше уваги приділяти фундаментального аналізу. Багато хто віддає перевагу дотримуватися виключно технічного підходу, враховуючи нинішню невизначеність в світовій економіці. Прихильники цього підходу не хочуть тримати гроші в ринку через те, що може статися щось непередбачуване або підвищитися волатильність, а разом з нею і ризики.

До того ж, знайомство з новинами і різними думками, а також їх зіставлення вимагають великих витрат часу і сил. Технічні трейдери просто включають комп'ютер і переглядають графіки, приділяючи аналізу лише кілька хвилин перед відкриттям ринку.

Більшість тих, кого називають дейтрейдер, застосовують до ринку виключно технічний аналіз. Дейтрейдерів можна розділити на три категорії: Скальпери, інтрадей-трейдери і свінгові трейдери. Всі ці професійні гравці прагнуть робити одне і те ж - заробляти на різниці цін. Єдина відмінність між ними полягає в тому кількості часу, протягом якого вони знаходяться в своїх позиціях.

Скальпери

Скальпери - це професійні дейтрейдер, які забирають з ринку невеликий прибуток, але часто. Їх мета - скористатися невеликим дисбалансом на ринку і швидкими рухами (які можуть тривати хвилини або навіть секунди).

Скальпер може перебувати в позиції 5-10 секунд, як правило, до хвилини. Скальпер намагається торгувати часто, і забирає прибуток менше, ніж інші трейдери. Часті входи і виходи з позицій дозволяють йому накопичувати істотний прибуток.

Інтрадей-трейдери

Це професійні дейтрейдер, що працюють на ринку всередині дня. Інтрадей-трейдер ніколи не переносить свої позиції через ніч. Його угоди тривають від кількох хвилин до кількох годин. Інтрадей-трейдери зазвичай торгують не так часто, як Скальпери, але частіше, ніж свінгові трейдери.

Найчастіше вони торгують одну-дві години в день. Це пов'язано з тим, що найкраща активність на ринку, що дозволяє заробляти внутрішньоденним трейдерам, присутній в перші кілька годин торговельної сесії.

Свінгові трейдери

Це - професійні трейдери, які заробляють свінгова торгівлею, при якій тривалість угод набагато більше, ніж в двох попередніх випадках. Свінговий трейдер може використовувати як фундаментальний, так і технічний аналіз, і зберігає свої позиції від декількох днів до декількох тижнів, на відміну від інтрадей-трейдера, який ніколи не залишає свої позиції на ніч.

Сам термін "свінговий трейдер" передбачає, що торгівля такого людини заснована на коливаннях (англ. - swing) ціни, а не на її різких рухах.

Трейдери, які залишають свої угоди на набагато більш тривалий час - кілька тижнів або навіть місяців, називаються позиційними трейдерами.

Висновок

В основі роботи будь-якого професійного трейдера лежить точне вимірювання вартості акції. Фактично, акції компанії коштують стільки, скільки за них готові платити люди.

Розвиток фінансової системи призвело до її ускладнення, і в даний час існує багато інших інвестиційних інструментів. Крім акцій, ви можете торгувати ф'ючерсами, опціонами або валютними парами. Принцип прибутковою торгівлі на ринку акцій простий: оцінюйте вартість інструменту і отримаєте прибуток, якщо ваша оцінка виявиться вірною.

Одна з найважливіших речей, яку потрібно розуміти, полягає в тому, що трейдер може заробляти як на падаючому, так і на зростаючому ринку. Оцінивши вартість інструменту і зрозумівши, що його ціна може піти вниз, ми також маємо можливість заробити на такому русі.

Насправді, у трейдера навіть більше можливостей заробити, коли ринок падає, економіка знижується або взагалі настає криза. У цьому - одна з цікавих особливостей трейдингу: якомога більше заробити, коли в економіці все погано, ніж коли все добре. І все ж, будемо сподіватися на краще!