Скільки коштує 1 біткоіни сьогодні і що чекає його в майбутньому?

Вітаю всіх своїх читачів і передплатників! Кожен з нас переживав дні, коли ціни на товар неприємно порадували черговим подорожчанням. Це поняття прийнято називати інфляцією або зниженням вартості грошей. Практично не існує в світі такий валюти, що не знецінюється рано чи пізно і пов'язано це з економічною політикою держави, рівнем добробуту його населення і багатьма факторами.

Але є одна валюта, з якою пов'язують певні надії в майбутньому. Вона не схожа на всі інші, тому що існує тільки в електронній (криптографічного) формі. Крім цього, вона володіє і іншими незвичайними якостями. Тому тема сьогоднішньої розмови - скільки коштує 1 біткоіни і чим він примітний?

Що таке криптовалюта і як її отримати

Це абсолютно нова грошова одиниця, але вона є таким же засобом платежу, ну хіба що існує в електронному вигляді. Щоб позначати їх кількість або вартість товарів, застосовується умовне позначення ВТС. Для створення нових монет необхідне рішення математичних задач, за які вузол мережі буде генерувати нові біткойни.

Математичні блоки завдань повинні створюватися в середньому кожні 10 хвилин. Завдання змінюють свою складність через кожні 2016 блоків завдань.

Отримати біткоіни можна різними способами.Наприклад:

  • Розрахуватися за них в гривнях або інший традиційної валюті (таку послугу пропонують деякі мережеві обмінні пункти)
  • Обміняти на готівку кошти
  • Прийняти їх в електронному вигляді за свій товар чи послуги від інших покупців
  • Вирішити математичний блок завдань, який дає до 25 монет, одноосібно або спільно

Цікаво, що згідно з алгоритмом, який задумав винахідник біткоіни Сатоши Накамото, передбачено обмежене число цих монет в обігу. Тому ряд економістів пророкують надійний захист від інфляції. Загальна і кінцеве число грошових одиниць буде близько 21 мільйонів, а станеться це в 2140-му році. Саме після цієї дати буде неможливо створення нового блоку завдань.

Як визначається вартість ВТС

Незважаючи на те, що валюта вважається електронної, вона має свою власну цінність. І справа не тільки в тому, скільки рублів дають сьогодні за 1 ВТС. У будь-якому випадку він приймається як засіб платежу. Звичайно, перші учасники цієї програми ризикували більше, вкладаючи кошти в невідому нікому валюту і технології. При цьому кожен створений ВТС багаторазово буде переходити з рук в руки, виконуючи роль засобу обміну.

З огляду на обмеженість емісії біткоіни певним числом монет, можна припустити, що його вартість буде зростати з часом. Але користувачам цієї цифрової валюти потрібно бути обережним: при втраті даних відновити втрачені біткоіни не вийде ніяким чином. Це означає, що обсяг грошової маси в обігу не буде не тільки збільшуватися, але навіть буде поступово зменшуватися.

Як поведе себе біткойн в цьому випадку - спрогнозувати ще складніше, оскільки очевидно, що процеси інфляції йому не загрожують.

Деякі критично налаштовані користувачі стверджують, що мова йде про звичайну фінансову піраміду. Але, на відміну від неї, Вам не намагаються гарантувати кінцевий прибуток в доларах США. Крім того, немає ніякого управління біткоіни, оскільки управляється він усіма користувачами одночасно.
Зате перших учасників цієї системи гарантовано чекає виграш у вигляді зростання курсу біткоіни. Однак, як і в випадку з чим акціями успішних компаній, перші інвестори можуть отримати набагато більше, ніж всі наступні.

Перспективи зростання ціни на біткойни

Зберігаються ВТС, як і інша цифрова валюта, на електронних гаманцях, які можуть бути відкриті на особистому комп'ютері або ж на інтернет-серверах. Тепер перейдемо ближче до питання про вартість 1 біткоіни за останній час. Довгий час він постійно знаходився в діапазоні від пари до декількох сотень доларів за 1 ВТС. Нагадаю, більшість аналітиків пророкують цій валюті зростання, особливо, з огляду на її обмежений запас.

А для тих, кого цікавить конкретна вартість в рублях зараз, повідомляю, що за 1 ВТС доведеться викласти 42 559, 54 вітчизняних рублів.

Оскільки це досить дорога валюта, то існує і користується попитом поняття невеликих часток однієї одиниці. У ходу можна зустріти 1 цент-біткоіни, який дорівнює 1/100 частини цілої монети. А ще існують милі- і мікробіткоіни, і навіть 1 Сатоши, який являє собою одну сто мільйонну частину біткоіни.
Цю валюту вже можна з легкістю заробити на серфінгу рекламних сайтів. Такі ресурси ще називають біткоіни кранами - вони сплачують винагороду за перегляд рекламної інформації і роликів в розмірі від декількох Сатоши до декількох сотень.

Таким чином, придбати цілу одиницю криптовалюта виявиться по кишені не кожному користувачеві. Отже. що ж ми маємо в "сухому залишку"?

Історично, ця криптовалюта вкрай волатильна. Чи можна її використовувати для короткострокових заробітків? На мій погляд досить ризиковано. Я і сам придивляюся до цього активу, але чесно кажучи поки не до кінця дозрів для таких вкладень. Навіть якщо я і куплю біткоіни в свій портфель, то тільки на долгосрок від 5 років і вище. Все ж ця штучка ще може вистрілити!

Добавляйтесь в число передплатників і будете в курсі основних фінансових новинок. До зустрічі!

P. S. Бачили який вибухове зростання отримав біткоіни? Дехто вже напевно сколотив на цьому цілий статок. Хочете більше дізнатися про біткоіни? Рекомендую подивитися ці матеріали від відомого трейдера Дмитра Черьомушкіна.