Як довго торгувати на демо-рахунку?

Хотілося б поділитися з вами думками по-поводу небезпеки використання демонстраційного рахунку .

За статистикою, відсоток успішних трейдерів при переході з демонстраційного торгового рахунку на реальний, зменшується більш ніж в два рази. В чому причина? Адже використовуються ті ж котирування, ті ж графіки, різниця тільки в тому, що на демо-рахунку новини приходять з затримкою в 30 хвилин. Не поспішайте звинувачувати в несумлінності брокера. Справа не в ньому, а в вас. Точніше, у вашій психології.

Згадайте, ви, швидше за все, вивчивши основні інструменти технічного та фундаментального аналізу , стали прораховувати зразкову рух ціни, аналізували, спокійно розставляли ордера і дуже часто все виходило. Ви запросто могли використовувати максимальне кредитне плече, заходити всім своїм п'ятитисячним депозитом і отримувати дуже хороший прибуток.

Але ось ви зважилися спробувати свої сили на реальному рахунку . З власного досвіду скажу, що це зовсім інші емоції, адже мова йде про ваших власних грошик. І тут-то виявляються всі людські якості - жадібність, страх та ін.

Як емоції впливають на результат?

Простий приклад: ви відкрили позицію, розставили ордера (заздалегідь все прорахувавши), стежте за ціною.І ось ціна вже майже доходить до ордера take proffit (зняти прибуток), починає відкочуватися і ви в паніці, боячись (страх) втратити вже наявну прибуток (жадібність), закриваєте позицію, а потім бачите, як ціна благополучно доходить до раніше встановленого ордера. Так, таке трапляється нерідко. У всьому винні ваші емоції.

Для тих, хто запевняє, що до віртуальних грошей відноситься так само, як до реальних, пропоную провести аналогію: уявіть дошку шириною 40 см. Лежачу на підлозі, і щосили намагайтеся уявити, що ходите по ній на висоті п'ятиповерхового будинку. Ну як відчуття? Дуже страшно? Думаю, при всій силі вашої уяви, емоції не будуть особливо яскравими. А тепер уявіть себе стоїть на цій дошці, тільки тепер насправді на такій висоті ... тепер ви розумієте різницю?

Добре, припустимо все так і є, але як тоді бути? Відразу відкривати реальний рахунок , не маючи необхідних знань і навичок? Моя думка така: працювати на демо-рахунку можна, але сума , якій ви працюєте, має бути такою ж, яку ви збираєтеся використовувати на реалі. Тоді ви позбавите себе додаткового ризику і будете правильно оцінювати ситуацію. І не засиджуйтеся на віртуальному рахунку довго, інакше ви можете втратити необхідну пильність.

Починаючи працювати на реальному рахунку , відкривайте позиції тільки мінімальним лотом і не забувайте розставляти ордера. У цьому випадку ваші прибутки і збитки будуть мінімальні. Ваша мета на даному етапі - напрацювання досвіду, а не отримання прибутку. Коли ви станете комфортно себе почувати і управляти своїми емоціями, можна збільшувати лот. Головне, робити це поступово.

Ось такі ось рекомендації для початківців трейдерів.Бажаю удачі в торгівлі!