Як працює ОТС?

Ми вже розглядали, що поряд зі звичайною біржею є так званий позабіржовий ринок - ОТС. На англійській мові це звучить, як "оver-the - counter market". Особливість даного ринку в його наповненні - на ньому обертаються цінні папери, які не пройшли реєстрацію на звичайній біржі. Тут також є свої дилери і брокери, які здійснюють операції з активами за поточними цінами.

Що потрібно знати про ОТС? З кожним днем ​​на ОТС з'являється все більше акцій і корпоративних облігацій початківців і перспективних компаній. При цьому угоди на позабіржовому ринку автоматизовані, організована потужна мережа телекомунікацій, налагоджена її чітка робота. Але учасникам ринку не потрібно збиратися в одному місці - вони сидять по домівках або офісах, об'єднаних однією спільною мережею.

Обслуговуванням мережі ОТС займається Національна асоціація фондових дилерів - NASDAQ. Недолік ОТС в тому, що на ньому багато шахрайських маніпуляцій і обману. Активи позабіржового ринку вражають своєю непередбачуваністю. При цьому регулюючі органи (FINRA, SEC та інші) негативно ставляться до ринку ОТС, приділяючи йому занадто мало уваги. Причина проста - практично всі організації, які становлять активи на позабіржовому ринку, мають предбанковое стан.

Основні види

На сьогодні можна виділити кілька основних видів ОТС - це OTCQB, OTCQX і Pink Sheets. Давайте розглянемо кожен з них більш детально: - OTCQX вважається одним з найбільш престижних рівнів позабіржового ринку. Щоб домогтися такого "звання", компанія повинна добре потрудитися. В даному рівні є ще три відгалуження - OTCQX U. S. (Звичайний рівень), OTCQX U.S. Premier (вартість акції - від 10 центів, обсяг активів повинен бути не менше двох мільйонів), OTCQX International (даний рівень отримують закордонні компанії);

- щоб відповідати рівню OTCQB Компанія повинна пред'явити повний фінансовий звіт. При цьому якихось особливих вимог до обсягу активів або вартості акцій немає. Компанія буде належати до OTCQB до того часу, поки дотримується всіх вимог регулюючих структур. В іншому випадку вона перекладається в категорію Pink Sheets (тут рішення приймає зазвичай комісія SEC); - Pink Sheets - це всі інші компанії, у яких немає реєстрації в вищезгаданої комісії. Отже, і зобов'язань по складанню звітів також не існує. Якщо є бажання відзвітувати, то це тільки заохочується. Ні? - Тоді можна обійтися без цих бюрократичних тонкощів. Щоб отримати кваліфікацію Pink Sheets бажаючі повинні підготувати три квартальних звіту, своєчасно оповіщати про проведення заходів корпоративного характеру, а також робити щороку не аудований звіт.

Переваги та недоліки позабіржового ринку ОТС Особливості роботи ринку і доступ до нього більш "простих" активів дозволяє підібрати для себе інструмент навіть не найбагатшим інвесторам. Багато учасників ринку довго не думають. Одна справа купити акції великої компанії на звичайній біржі по 500 доларів за штуку, а інша справа - стати власником 10 000 акцій на ринку ОТС, але вже за ціною 10 центів за один цінний папір. При наявності невеликого капіталу можна сміливо виходити на позабіржовий ринок - завжди знайдеться актив до душі. З іншого боку не можна забувати, що покупка цінних паперів на ОТС - це вкрай ризикований крок. Причин тут ціла "пачка" - мінімальна ліквідність, непрозорість, великий ризик бути обманутим і так далі.

На позабіржовому ринку ОТС можна взяти участь в промо-акціях. Що це таке? Інвестору приходить повідомлення про продаж акція тієї або іншої компанії. При цьому промо-акції можуть бути двох видів - проплаченими або непроплаченими. У першому випадку заробити не вийде, адже від таких активів власники будуть посилено позбавлятися. Що стосується непроплачених акцій, то тут залишаються шанси на непоганий дохід. Але для цього необхідно вчасно купити і вчасно продати актив.

Бувають випадки, коли торги зупиняються через виявлення махінацій. У гіршому випадку компанія-порушник може відправитися на "сірий ринок", звідки знайти вихід майже неможливо.

Висновки

У будь-якому випадку ринок ОТС - це незмінна складова фондового ринку, для якої завжди знайдеться свій споживач.