Як встановити трейлинг стоп?

трейлинг стоп Стежить стоп або трейлинг стоп (trailing stop) дозволяє трейдеру управляти рівнем стоп лосс відкритого ордера (одного або декількох). Алгоритм роботи трейлинг стопа (ТС) наступний:

  1. трейдер виставляє ТЗ на кілька пунктів. Нехай це буде 30 пунктів.
  2. як тільки по відкритій угоді утворилася якась прибуток, що дорівнює розміру виставленого ТЗ, МетаТрейдер виставляє стоп лосс на заданій відстані. Для нашого прикладу - StopLoss буде виставлений при русі ціни на 30 пунктів в потрібну сторону (вгору для покупки або вниз для продажу).
  3. "Старий" StopLoss видаляється.
  4. відстань в 30 пунктів між поточною ціною і StopLoss зберігається до моменту закриття угоди. При цьому якщо ціна піде в невигідну трейдеру сторону (наприклад, вниз при відкритої довгої позиції), то StopLoss залишається на місці. А якщо в іншу сторону (вгору), то StopLoss буде підтягуватися вгору, дотримуючись дистанції в 30 пунктів.

Хороші умови для торгівлі, включаючи застосування ТЗ, у відомих брокерів Alpari і Forex4you.

Як встановити трейлинг стоп (trailing stop)?

Після відкриття угоди в Метатрейдер у вікні "Термінал" шукаємо вкладку "Торгівля", в ній знаходимо наш ордер, клікаєм по ньому правою кнопкою миші. З'являється меню, знаходимо пункт trailing stop - Х пунктів. У більшості брокерів мінімальний розмір ТС дорівнює 15 пунктам.

трейлинг стоп

рис.1

Навіщо потрібен трейлинг стоп (trailing stop)?

ТС виконує роль страховки на той випадок, якщо котирування розгорнеться і почне рух проти відкритої угоди. ТС дозволяє збільшити контроль за відкритою угодою, отримати прибуток або мінімізувати збитки при розвороті ціни проти нас.

Фактично, застосування ТЗ допомагає зберегти або отримати прибуток, а також перевести угоду в безубиток, якщо не виходить отримати по ній профіт.

Дуже важливо правильно вибрати розмір ТС, враховуючи волатильність торгується валютної пари. Якщо розмір ТС буде занадто маленьким, угода закриється на невеликому відкат, і ми недоотримаємо прибуток. Якщо розмір ТС виявиться занадто великим, трейдер також може недоотримати прибуток або ТЗ може просто не спрацювати. Так чи інакше, застосовуючи ТЗ, бажано додатково використовувати візуальний контроль за угодою.

Також існують спеціальні скрипти-програми, що дозволяють працювати з декількома ТС одночасно, а також виставляти ТЗ менше 15-ти пунктів. Інші переваги таких програм: це можливість задати крок ТС і установка параметрів ТЗ для відкладених ордерів.

Крім того, такі програми економлять час трейдера, роблячи виставлення ТС більш зручним і швидким.

Сподіваємося, Ви розумієте, наскільки важливо використовувати трейлинг стоп (trailing stop) в своїй торгівлі, навчившись правильно виставляти його параметри. Використання спеціальних програм полегшує це завдання і робить її виконання більш комфортною. Профіту і пам'ятайте, що прибутковість торгівлі дуже сильно залежить від обраного вами брокера!