Як правильно розрахувати прибутковість ПАММ рахунки щоб не потрапити в халепу?

Вітаю вас, шановні читачі і передплатники! Людині властиво мріяти. Наприклад, як здорово було б вкласти 1000 $ під надійне управління і через 5 років забрати заповітний мільйон.

Якщо вірити рекламі кращих ПАММ рахунків, таке можливо. Але, як завжди, дещо нам недоговорюють. Ось про це наша сьогоднішня розмова: як розрахувати прибутковість ПАММ рахунку?

Диявол ховається в деталях

Отже, скільки можна заробити, інвестуючи в найприбутковіші ПАММ рахунки? Візьмемо для прикладу одного з лідерів загального рейтингу, Gemmaster EWTEL. Ось яку інформацію дає нам калькулятор прибутковості:

Феноменальні цифри! З такою прибутковістю на рахунку повинні бути мільйони. Але ось що ми бачимо на сайті Альпарі:

При такій прибутковості, наторгували менше, ніж вкладено! Як це можливо? Пояснення просте: прийом інвестицій почався недавно, до цього керуючий торгував на свої кошти, виводячи прибуток, а прибутковості всіх угод перемножуємо. Але нас більше цікавить прибутковість з точки зору інвестора.

Вада більшості розрахунків - в них немає поправки на винагороду керуючого. Для наочності уявімо, що місячна прибутковість рахунку постійна і становить 10%. Тоді річна прибутковість дорівнює (1, 112 - 1) * 100 = 214%.

Непогано! Але керуючий отримує винагороду щомісяця. Припустимо, воно дорівнює 25%. Знову вважаємо прибутковість за рік: ((1 + 0, 1 * 0, 75) 12 - 1) * 100 = 138%.Інвестор ділиться з керуючим чвертю свого доходу, але з урахуванням реінвестування за підсумками року отримує в 1, 5 з гаком рази менше.

А зі зростанням прибутковості цей розрив зростає за законом геометричної прогресії. Оскільки місячна прибутковість різна, то сумарна прибутковість обчислюється за формулою:

Yi = ((1+ (А1 / А0-1) * (100-B1) / 100) * ... * (1+ (Аi / Аi-1 1) * (100-Bi) / 100) - 1) * 100%, де:

Yi - прибутковість за i місяців;

Ai - баланс після i-го місяця;

Ai-1 - баланс після попереднього місяця;

A0 - початковий баланс;

Bi - винагорода керуючого (може бути нульовим в разі збитку);

B1 - винагорода після 1 місяця.

Тут враховуються баланси керуючого, а прибутковість з точки зору інвестора виходить введенням поправки на винагороду: (100-B) / 100. У разі зняття коштів, місячні інтервали потрібно ділити на періоди між зняти і множити прибутковості за ці періоди.

З урахуванням поправок, прибутковість рахунку Gemmaster EWTEL виглядає дещо інакше: 229% річних при мінімальному винагороду керуючого 22%. При максимальних 37% прибутковість трохи більше 100% на рік. І це один з лідерів.

Але є ще одна тонкість. Керуючий може змінювати умови оферти, наприклад, відсоток винагороди. Для старих інвесторів умови залишаються незмінними, а для нових вони будуть вже іншими. Так що фактичні прибутковості можуть відрізнятися і у різних інвесторів, що ще ускладнює ситуацію.

Ризик не завжди шляхетний

Намагаючись швидше "розігнати" рахунок заради красивої картинки, багато керуючих ігнорують ризик-менеджмент. Це призводить до сумних наслідків. Яскравий приклад - Manticore (Dynamic). До деяких пір все виглядало чудово:

Керуючий категорично відмовлявся надавати інвест-пароль до рахунку.І ось що трапилося далі:

Більшість ПАММ майданчиків показують тільки ту частину інформації, яка дозволяє дати гарний графік прибутковості, вміло приховуючи деталі. Найбільш пророблена статистика, мабуть, у Альпарі. Але навіть там ви не побачите правильного розрахунку прибутковості. Напевно, робиться це навмисно, щоб не відбивати у інвесторів рішучості внести кошти.

Післямова

Як бачите, в реальності справи йдуть досить прозаїчно. Теоритически, інвестуючи в ПАММ-рахунки, можна отримати хороший дохід. Він буде вище, ніж пропонують банки і напевно вище, ніж у більшості професійних керуючих в інвестиційних компаніях.

Все питання в тому, як встигнути забрати свій прибуток, поки від неї не залишилися одні спогади. А для тих, хто хоче жити не мрія, і спогадами, а надійними інвестиціями, рекомендую вивчити портфельний підхід.

Ваше майбутнє у ваших руках! І обов'язково підпишіться на новини блогу, якщо ви ще не зробили цього.