Як і скільки можна заробити на облігаціях

Купівля облігацій - це досить непогане вкладення. Варто додати що заробіток на облігаціях в наш час це доля просунутих людей. З одного боку на питання «як заробити на облігаціях» досить легко відповісти, адже сама по собі облігація заздалегідь несе в собі прибуток, але коли берешся до практики, все може бути по різному.

Як заробити на облігаціях

Отже, перший параметр, на який рекомендується звернути увагу - прибутковість. Тут я хотів би звернути увагу на той факт, що облігації можуть виявитися значно вигідніше депозитів при порівнянних терміни капіталовкладень. Але тут важливо звернути увагу на вид облігації і емітента .

Чим вище прибутковість, тим вище ризики дефолту.

Тому перед покупкою облігацій варто уважно вивчити компанію, в яку робляться інвестиції. Сьогодні по багатьом емітентам брокерами складаються кредитні рейтинги. Тривожним сигналом для інвестора має стати те, що емітент пропонує високу прибутковість, а його кредитний рейтинг дуже низький.

Такий же стратегії варто дотримуватися і в випадках, коли ви вибираєте між двома або кількома емітентами. До речі, в такій ситуації можна звернутися до стратегії диверсифікації портфеля і вибрати кілька емітентів для інвестицій. Застрахувавшись менш ризикованими облігаціями, можна виділити частину капіталів для покупки

більш ризикованих.Але знову ж таки, тут кожен вирішує сам для себе, що краще. До того ж, облігації для багатьох - це можливість диверсифікації своїх портфелів активів на інших ринках. У деяких ситуаціях, інвестиції в облігації йдуть не стільки з метою отримання доходу, скільки з тим, щоб перечекати складні часи в "тихій гавані".

Заробити на облігаціях можна не тільки з точки зору їх прибутковості, але і спекулюючи такими цінними паперами. Боргові облігації торгуються на біржі, і ви зможете продати їх в будь-який момент (звичайно, якщо їх вартість не сотні мільйонів доларів США). Тут важливо те, наскільки вигідною буде такий продаж. Якщо ринкова вартість перевищує номінал, така угода принесе прибуток.

  • При цьому важливо провести розрахунок з урахуванням прибутковості та заглянути в майбутнє. Якщо очікується зниження ставок, а прибутковість по облігаціях плаваюча, можливо, найкращим рішенням буде все-таки позбутися від цінних паперів заздалегідь. З іншого боку, падіння прибутковості може бути викликано зростанням попиту на облігації. Отже, можна буде очікувати зростання їх ринкової ціни.

При високій прибутковості, вартість облігації зазвичай не висока. Хтось, можливо, відмовився б від продажу. Але тут важливо враховувати також ризики дефолту. Якщо вони високі, можливо, варто задуматися про продажі.

Те ж саме стосується покупки облігацій на ринку. Важливо навчитися аналізувати показники прибутковості і ринкової вартості і стежити за тим, що відбувається на ринках і в світі. Наприклад. Ті ж трежеріс користуються підвищеним попитом в період криз, так як вважаються найбільш безпечним інструментом для інвестицій. Тут важливо згадати один цікавий факт.

США вже кілька разів перебували на межі технічного дефолту.Але це аж ніяк не зменшує інтерес до цих облігаціях.

Можливо, це пов'язано з тим, що економіка і фінансова система США - це щось на зразок останньої інстанції. Всі розуміють, що крах в США викличе катастрофічні наслідки для всієї світової економіки. Коли ж ситуація в економіці вирівнюється, Казначейські облігації вже не такі цікаві.

Ще один важливий момент - за допомогою облігацій можна диверсифікувати свої ризики. Про це ми вже говорили вище.

Наприклад, купивши цінні папери з меншою прибутковістю, ви не заробите багато. Але вони стабільно врятують ваші капітали в період економічної турбулентності.

Перед тим як заробити на облігаціях, було б не погано вибрати хорошого брокера. Один з них - це Exante . Брокер працює вже більше 7 років і має високий рейтинг надійності.

Компанія пропонує облігації на фондовому ринку, Облігації федеральної позики (ОФП) і єврооблігації. Широкий вибір активів дозволить вибирати кращі пропозиції, що принесе тільки додаткову вигоду. До речі, якщо ви не знайшли якусь облігацію, ви можете звернутися до вашого менеджера і вам додадуть потрібний цей актив!

На цій сторінці ви можете подивитися докладні умови, а також відкрити реальний або демо рахунок на вибір.