Heineken переміщається на ринки країн, що розвиваються

Heineken (Euronext: HEIA) досить пізно прийшов на ринки, що розвиваються. Але, витративши на поглинання більш € 9 млрд. З 2010 року, компанія вільно продає своє пиво всюди, від Мексики до В'єтнаму. Завоювання швидкозростаючих ринків, що розвиваються дозволило нідерландському виробникові пива перекрити ринкові втрати в Європі. У 2012 році виручка визросла на 7, 4% до € 18,4 млрд Прибуток збільшився на 7, 1% Це підвищило ціни на акції Heineken на 5, 7% Чи варто інвесторам радіти?
Heineken вже не той, що був 5 років тому. Після покупки Asia Pacific Breweries (SGX: A46) в серпні 2012 року, стало очевидним, що частка продажів компанії на ринках, що розвиваються буде зростати, і скоро значно перевищить частку на ринках західних країн. Сьогодні 60% операційного прибутку компанії забезпечують ринки країн, що розвиваються, тоді як в 2007 році ця цифра становила лише 40%.
З одного боку, це добре: населення Європи старіє, споживання пива падає, а тривала рецесія лише посилює негативні тенденції. Так, за даними звітів Heineken, попит на пиво в Іспанії, на яку приходиться 9% продажів компанії, за останні пів року значно впав. У Франції, що забезпечує 11% продажів, акцизні податки на пиво піднялися на 160%, що, за оцінками експертів, скоротить продажу на 17%.


Однак переорієнтація на ринки, що розвиваються недешево обходитися пивному гігантові. Незважаючи на збільшення продажів і прибутку, в компанії не прогнозують високого показника прибутковості капіталу, тому інвестиції зможуть окупитися не раніше, ніж через десять років. Крім того, для підтримки подальшого зростання продажів Heineken повинен буде вливати в ці ринки додатковий капітал. На 2013 рік в компанії заплановано € 1, 5 млрд. інвестицій в ринки, що розвиваються, що на 25% більше, ніж в минулому році. В результаті потік вільних грошових коштів звужується.
На цьому тлі акції Heineken виглядають недешевими. За 2012 рік вони подорожчали на 41%, випереджаючи вартість акцій AB InBev і лише трохи не дотягаючи до паперів SABMiller. У той же час показник прибутковості на інвестований капітал компанії складає всього 28% Тоді як в середньому по галузі - 42%
Рекомендація: продавати.