Стратегії хеджування повинен знати кожен трейдер

xedzhirovanie-na-valyutnom-rynke

Валютне хеджування - це страхування ризику шляхом відкриття протилежної угоди. Стратегія хеджування являє собою сукупність деяких інструментів і способів їх використання, головним завданням яких є скорочення ризиків.

Всі стратегії, які використовують хеджування ризику, засновані на паралельному русі ціни «спот» і ф`ючерсної ціни. Головним їхнім завданням є відшкодування завданих раніше збитків. Зрозумівши принцип хеджування, можна не тільки скоротити ризики, але і не погано заробити, не наводячи при цьому ніяких інших аналізів.

різновиди хеджування

  • Чисте - це хеджування шляхом відкриття протилежних угод. Це найперший спосіб хеджування, який вперше був використаний в Чикаго торговцями сільськогосподарської продукції.
  • Часткове або повне хеджування. Повний - це страховка ризиків на всю суму відкритого ордера. Такий метод передбачає повне скорочення ризиків. Часткове хеджування захищає тільки частина грошової суми.
  • Селективне хеджування має на увазі те, що угоди відрізняються за обсягом і часу відкриття.
  • Предвосхищающее хеджування - це покупка і продаж задовго до укладення угоди на ринку. Цей вид найчастіше зустрічається на ринку акцій.

Читати - безкоштовне навчання торгівлі forex

Що таке хеджування на ринку Форекс

Хеджування на валютному ринку Форекс - це утримування декількох позицій, де головним завданням є відшкодування збитків шляхом отримання прибутку від іншої угоди. Багато трейдерів розуміють під хеджуванням відкриття «замків» - відкриття двох ордерів в протилежному напрямку на одній валютній парі.

Такий спосіб торгівлі захищає трейдера від необхідності закриття угоди через недостатню кількість коштів на рахунку. Обумовлено це тим, що якщо перша угода була відкрита невдало, друга буде приносити прибуток і навпаки.

Є також і багато інших методів хеджування валютних ризиків, які дозволяють не тільки компенсувати збитки, а й отримувати прибуток. Сьогодні я розповім вам про такі методи хеджування.

strategii-hedzhirovanija

100% -е хеджування на валютному ринку

Пропоную вашій увазі дуже просту техніку хеджування на валютному ринку, яка є максимально безпечною. Вона грунтується на використанні арбітражних ставок (свопів) між компаніями-брокерами. Для ведення торгівлі вам знадобиться зареєструватися у двох брокерів, де один з них повинен платити або стягувати комісію за перенесення угоди на наступний день, а другий - ні.

Головна ідея при такому способі хеджування полягає у відкритті двох протилежних угод на одній і тій же валютній парі, але у різних брокерів. Таким чином, ви отримаєте свій відсоток, незалежно від коливань на валютному ринку.

strategija-hedzhirovanija

Хеджування на валютному ринку. Основні правила

Використовуючи хеджування на валютному ринку, необхідно в обов`язковому порядку враховувати цілий ряд важливих факторів:

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

  1. Вибір підходящої валютної пари. Успішні трейдери Форекс рекомендують застосовувати валютні пари, різниця відсоткових ставок яких є максимальною. Однією з таких пар є британський фунт / японська ієна, різниця відсоткових ставок між цими валютами складає близько 4,5%. Перед тим як зупинитися на будь-якої валютної пари, необхідно в обов`язковому порядку уточнити у компанії-брокера процентні ставки для кожної валюти.
  2. Вибір безвідсоткового брокера. Перш ніж відкрити депозит у будь-якого брокера, слід переконатися в тому, що він дозволяє тримати ордера відкритими протягом необмеженого проміжку часу, а також в тому, що він не бере комісійні за відкриття ордерів. Знайти компанії-брокера, які повністю відповідають описаним вище вимогам, досить важко, з цієї причини не страшно якщо він бере плату за перенесення відкритого ордера не слід день, головне, щоб він дозволяв тримати угоди відкритими необмежений час.

Слід пам`ятати, що хеджування на валютному ринку вимагає наявності досить великого капіталу. Так, наприклад, якщо ви вирішили використовувати цю стратегію на парі британський фунт / японська ієна і вважаєте за краще стандартний розмір лота, то вам буде потрібно торговий депозит розміром від двадцяти тисяч доларів. Це необхідно тому, що протягом місяця ціновий рівень цієї пари може коливатися в діапазоні до двох тисяч пунктів.

Якщо ви не будете дотримуватися описаного вище правила, то ваші ордера можуть бути примусово закриті через брак коштів, що в підсумку принесе вам серйозні збитки.

metody-hedzhirovanija-valjutnyh-riskov

Також слід пам`ятати, що так як ви створюєте ордера у двох брокерів одночасно, то і суму спреда вам доведеться оплачувати їм обом. Загальна сума спреда дорівнює 16 пунктам, якщо ви вирішили застосовувати стандартні лоти, то ця сума складе сто шістдесят доларів.

Як тільки ви відкриєте ордера з вашого рахунку автоматично спишуться сто шістдесят доларів, з цієї причини перші шість днів торгів вам будуть потрібні тільки для того, щоб компенсувати ці витрати. Якщо через брак коштів на рахунку у вас закриються ордера, вам доведеться відкривати їх заново і знову платити сто шістдесят доларів.

Для того, щоб уникнути примусового закриття ордерів, необхідно тримати на рахунку достатню кількість грошових коштів, або своєчасно переміщати їх з рахунку на рахунок.

Якщо ви вирішили використовувати хеджування на валютному ринку, то вам обов`язково доведеться дотримуватися норм мані-менеджменту. Найкраще щомісяця знімати отриманий прибуток і перерозподіляти її між рахунками, щоб на них було приблизно однакова кількість грошових коштів.

Для того, щоб використовувати цю стратегію управління грошима, необхідно переконатися в тому, що використовувані вами брокери дозволяють знімати грошові кошти з депозиту в момент, коли у вас є відкриті ордера.

Перед тим як використовувати стратегії хеджування для ведення торгів на реальні грошові кошти, рекомендується протестувати їх на демо рахунку в Метатрейдер.