"Серце троянди": вправа для розвитку концентрації і уваги

Друзі всім привіт! Зараз читаю книгу Робіна Шарми "Чернець, який продав свій" Феррарі "і дійшов до місця, де автор пропонує за допомогою досить цікавого вправи під назвою" Серце троянди "підвищити рівень своєї концентрації і уваги. Притому, забігаючи вперед, описує поширені" причини " і відмовки, які зазвичай використовують люди, які не розуміють навіщо це потрібно.

Як ви вже знаєте, я досить зайнята людина і веду одночасно 4 різнопланових робочих проекту, в числі яких невеликий оффлайн бізнес, блог і трейдинг.

Як ви розумієте, часу на все це не завжди вистачає і іноді я мрію щоб в добі було значно більше, ніж 24 години

Тому, пару місяців назад я пройшов чергове навчання в сфері тайм-менеджменту - онлайн курс по методиці роботи GTD Девіда Аллена (Getting Things Done).

Застосувавши на практиці цю методику я став помічати, що моя продуктивність кілька буксує через погану концентрації на одному конкретному справі. І ось, до мене в руки потрапляє ця книга ...

Нижче наведу уривок з неї для тих, хто не читав, щоб ви зрозуміли про що мова і в чому суть вправи:

Щоденні, поступово збільшуються поліпшення ведуть до тривалих результатів, які, в свою чергу, призводять до позитивних змін.

- Так я повинен міркувати про своє життя кожен день?

- Так. Навіть десять хвилин серйозного роздуму в день нададуть глибоке вплив на якість твого життя.

- Я розумію хід твоїх думок, Джуліан. Але іноді за день накручується стільки справ, що я не можу знайти
навіть десяти хвилин, щоб перекусити.

Друг мій, розповіді про те, що у тебе немає часу попрацювати над своїми думками і своїм життям, подібні розповіді про те, що у тебе немає часу залити бензин в порожній бак, тому що тобі треба швидше їхати. Все одно це колись потрібно буде зробити.

- Та знаю. Слухай, Джуліан, ти збирався розповісти мені про якісь прийомах, - сказав я, в надії дізнатися, як же конкретно застосовувати ту мудрість, про яку я чув.

- Існує один спосіб управління свідомістю, що перевершує всі інші. Це улюблений прийом мудреців Сива, які навчили мене йому, надавши мені велику довіру. Уже через двадцять один день після його застосування я став відчувати себе бадьоріше, наснаги та енергійніше, ніж раніше. Цьому прийому понад чотири тисячі років. Він називається Серце Троянди.

- Ну розкажи швидше.

- Все, що тобі потрібно для цієї вправи, - це свіжозрізана троянда і тихе місце. Найкраще це робити в оточенні природи, але цілком підійде і тиха кімната. Направ свій погляд в центр троянди, в її серці. Йог Раман сказав мені, що троянда дуже схожа на життя: на життєвому шляху тобі зустрінуться шипи, але якщо віра з тобою і ти віриш у свої мрії, ти врешті-решт подолаєш шипи і досягнеш краси квітки.

Подивися на троянду пильно. Зверни увагу на її колір, будова і форму. Насолоджуйся її пахощами і думай тільки про цей чудовий створенні перед тобою. Спочатку до тебе будуть приходити інші думки, відволікаючи тебе від серця троянди. Це ознака нетренованого розуму. Але не варто турбуватися, поліпшення скоро прийде.Просто повертай свою увагу на об'єкт концентрації. Скоро твою свідомість стане сильнішим і керованим.

- Ось це і все? Виглядає досить просто.

В тому-то й принадність всього цього, Джон, - відповів Джуліан. - Проте тобі потрібно виконувати цей ритуал щодня, інакше він не подіє. Перші кілька днів тобі буде важко присвятити йому навіть п'ять хвилин. Більшість з нас живуть в та ко му скаженому ритмі, що даний мовчання інеподвіжность іноді стають чимось далеким і незручним.

Більшість людей, почувши мої слова, скажуть, що у них немає часу сидіти і дивитися на квітку. Вони ж скажуть тобі, що у них немає часу просто порадіти сміху дітей або пробігтися босоніж під дощем. Вони скажуть, що занадто зайняті для подібних речей. У них немає навіть друзів, тому що друзі теж вимагають часу.

- Ти багато знаєш про таких людей.

- Я був одним з таких, - сказав Джуліан. Потім він на якийсь час поринув у мовчання і сидів не рухомий, його пильний погляд був прикутий до годинника мого дідуся, які нам з Дженні дісталися від бабусі на новосілля.

- Коли я думаю про тих, хто веде таку життя, я згадую слова старого англійського письменника, якого любив читати мій батько: "Не можна допустити, щоб годинник і календар затьмарили той факт, що кожну мить життя - це диво - і таємниця ". Будь наполегливим і проводь все більше і більше часу, насолоджуючись Серцем Троянди, -
продовжував Джуліан своїм глибоким голосом.

- Через один-два тижні ти зможеш виконувати цю вправу протягом двадцяти хвилин і твоє свідомість не буде відволікатися на інші предмети. Це буде першим знаком того, що ти знову опановує своєю свідомістю.Потім воно буде зосереджуватися тільки на те, на що ти покажеш. А потім воно стане тобі
служити і буде здатне виконувати для тебе самі незвичайні речі.

Зокрема, ти помітиш, що станеш набагато спокійніше. Це стане значним кроком до позбавлення від постійного неспокою, яке є прокляттям більшої частини людства. Ти придбаєш більше енергії і оптимізму. Найголовніше, ти помітиш, що в твоє життя повертається почуття радості і здатність цінувати навколишні тебе дари.

Кожен день, як би ти не був зайнятий і які б проблеми перед тобою ні вставали, повертайся до Серця Троянди. Це твій оазис. Це твій тихий притулок. Це твій острів
умиротворення. Не забувай, що в мовчанні і нерухомості укладена сила. Нерухомість - це сходинка на шляху до з'єднання з загальним джерелом розуму, який пульсує у всьому живому.

Чесно кажучи, мене зачепило ... і я подумав: "А чому б не спробувати це?". Взагалі, я не великий любитель такого роду "вправ", але все-таки вирішив спробувати.

Загалом автор стверджує, що через 21 день ви відчуєте справжні зміни. Ось і я вирішив виконати цей "челендж" і разом з цим повідомити вам про результати через 21 день. Хто зі мною! ?

P. S. не забудьте підписатися на розсилку, щоб не пропустити статтю з результатами!