Стратегія Гуппі для бінарних опціонів

Більшість індикаторів і стратегій, що використовуються в бінарних опціонах, так чи інакше засновані на ковзної середньої, вона ж MA - Moving Average. В тій чи іншій формі, цей індикатор застосовують практично всі трейдери.

Є безліч методик їх застосування, але найцікавіша стратегія бінарних опціонів, заснована на ковзних середніх, називається "Гуппі". Всупереч усталеній думці, красива рибка тут ні до чого. Як це часто буває, успішний трейдер просто назвав вдалу стратегію своїм прізвищем.

Хто такий Деріл Гуппі

Деріл Гуппі (Daryl Guppy) - трейдер з Австралії. Взагалі-то правильно читається "Гаппи", але в Росії все звуть його, як рибку гуппі, забавно. Одного разу йому прийшла в голову блискуча думка. Якщо все так часто використовують МА - так чому б не скористатися ними в повній мірі, ні в чому собі не відмовляючи? Так народилася стратегія Гуппі, що складається аж з 13 змінних середніх.

Виглядає це, як мінімум, красиво. Але крім зовнішньої краси, стратегія себе прекрасно зарекомендувала в бінарних опціонах.

Нічого дивного. Навіть з однієї ковзної середньої можна отримувати чудові результати. А грамотне поєднання аж 13 ліній істотно збільшують шанси успішного прогнозу.

Що стосується Деріла, то він майстер трендової торгівлі. З під його пера вийшло кілька класичних книг по цій темі, одну з яких - Trend Trading Особливо обожнюють трейдери (вибране з неї я переведу і скоро викладу для широкої публіки). Є у нього і сайт guppytraders. com, де він розписує нюанси своїх стратегій. Колоритний дядько.

Загалом, давайте подивимося, як цю стратегію можна використовувати.

Налаштовуємо стратегію Гуппі

Як я вже сказав, змінна середня, вона ж Moving Average - це головний ринковий індикатор. Який би індикатор або та стратегію ви не взяли, так чи інакше, з неї будуть стирчати ковзаючі вуха. Саме тому Гуппі вирішив використовувати потенціал MA по повній програмі.

Тепер подивимося, як виглядає стратегія.

Відкрийте живої графік

Накладаємо швидкі ковзаючі

Переходимо на живий графік, клацаємо на кнопці Indicators Вибираємо Moving Average і клацаємо по ній 6 разів. Ось так:

Наші ковзаючі з`явилися на графіку. Тепер для кожної з них вкажіть потрібні значення.

В першу чергу, нам потрібно накласти на графік "швидкі ковзаючі", з періодом:

 • 3;
 • 5;
 • 8;
 • 10;
 • 12;
 • 15.

До речі, не завадить використовувати для кожної з них різні відтінки одного і того ж кольору, скажімо, зеленого. Але, якщо лінь возитися, можете використовувати тільки один зелений колір.

Накладаємо повільні ковзаючі

Точно також додаємо повільні МА з періодом:

 • 30;
 • 35;
 • 40;
 • 45;
 • 50;
 • 60.

Для них виберіть інший колір, скажімо, червоний, можна теж з відтінками, хоча і не обов`язково.

Найповільніша змінна

Вишенька на торті - це остання, найдовша змінна. Це MA 200 Довжелезна і красива, вона допоможе нам визначитися з напрямком тренда. Зробіть її більш ласий і виділіть красивим кольором.

Правила стратегії Гуппі

Ми отримали дуже гарний графік і тепер розберемося, як його використовувати.

Тренд йде вгору

Коли ціна буде впевнено рости, то всі зелені лінії вишикуються в красивому порядку у напрямку вгору. Під ними розмістяться червоні лінії.

Чим більше відстань між червоними і зеленими лініями - тим сильніше тренд.

Купуйте опціон CALL ( "Вгору") тоді, коли між зеленими і червоними лініями намітилося істотне відстань. А ось коли вони почнуть зближуватися, отже, тренд скоро завершиться.

Не забудемо і про жирну MA 200, яка весь цей час повинна перебувати під свічками.

Тренд йде вниз

У нижньому тренді все змінюється. Червоні лінії і жирна MA 200 опиняються вгорі, а зелені - внизу.

Як тільки зелені та червоні лінії зближуються і перемішуються - значить, потрібно перечекати. Тренд завершився і треба почекати початок нового. Чекайте знову появи красивою картини з чіткими лініями, де зелені плавно розходяться з червоними. При цьому всі лінії повинні знаходиться строго одна над інший, не перемішуючись.

Таймфрейме

На яких таймфреймах найкраще працювати з Гуппі? Ідеальний варіант - це 5-хвилинний графік і купувати на 30 хвилин вперед.

Я також застосовую її на 1-хвилинному графіку і купую на 2-3 хвилини вперед в турбо-опціонах. Але не часто, не забувайте, турбікі - це великий ризик.

Додатковий індикатор

Щоб отримати ще один чіткий сигнал, використовуйте індикатор Stochastiс. Разом з ним, ви куди швидше зможете знайти початок тренда.

Як його використовувати. Слідкуйте за перетином ліній Стохастика у верхній або нижній частині графіка, поза зафарбованою області. Коли такі лінії ось-ось перетнуться, а зелені лінії МА розходяться з червоними - значить, тренд набирає обертів і потрібно купувати опціон Call ( "Вгору").

Плюси і мінуси

Плюсів у Гуппі предостатньо:

 • максимальне використання можливостей ковзають середніх;
 • MA 200 прекрасно показує тренд;
 • чим більше відстань між легкими, тим тренд активніше;
 • відмінно підходить для короткострокової (1- і 5-хвилин) торгівлі.

З мінусів можу відзначити хіба що деяку сумбурність на 1-хвилинному графіку. Але вже починаючи з 5-хвилин картинка стає куди більш ясною.

Зрозуміло, ніхто не заважає вам зробити точно таку ж красу в терміналах на кшталт Метатрейдер, ThinkorSwim або будь-якому іншому, на ваш розсуд.

Стратегія Гуппі - одна з найсильніших трендових стратегій. При належній практиці, ви отримаєте з нею чудові результати.