Сіткова стратегія - оптимальне рішення для внутрішньоденної торгівлі

cetochnye-strategii-foreks

Сіткові стратегії Форекс були розроблені недавно, але протягом досить короткого часу стали надзвичайно затребуваними як серед професійних, так і серед початківців трейдерів.

Цей метод торгівлі заснований на тому твердженні, що ціновий рівень практично ніколи не рухається по прямій лінії, так як для нього характерні періодичні відкати, що роблять істотний вплив на прибутковість ордерів.

Більш докладно принцип роботи гратчастої стратегії можна розглянути на досить простому прикладі. Трейдер придбав валюту в надії, що її ціна виросте. Ціновий рівень збільшився на п`ятдесят пунктів при Take-Profit 80, після чого став поступово знижуватися. У подібних ситуаціях трейдер приймає рішення закрити угоди при мінімального прибутку, щоб ордер закрився самостійно при досягненні рівня Stop-Loss. Після закриття угоди, ціновий рівень знову починає рости, що приносить трейдеру величезна кількість негативних емоцій.

Подібні ситуації відбуваються під час ведення торгів досить часто, з цієї причини трейдери, які мають аналітичним складом розуму, вирішили створити таку стратегію ведення торгів, яка враховувала б зворотно-поступальні рухи цінового рівня і дозволяла збільшити розмір прибутку і знизити збитки.

Сіткова стратегія передбачає використання лотів невеликих розмірів, а також відкриття додаткових ордерів на певних етапах ведення торгів.

Фіксація збитків і прибутку під час застосування подібних стратегій відбувається поетапно, що дає можливість істотно знизити збитки і збільшити рівень доходу від відкриття угод. Цей метод торгівлі заснований на відкритті величезного кількість короткострокових і довгострокових позицій, які відображаються на ціновому графіку у вигляді сітки. Через специфічних особливостей ведення торгів, сіткові стратегії Форекс рекомендується використовувати тільки для внутрішньоденної торгівлі.

setochnaja-strategija

Читати - форекс навчання новачка

Сіткові стратегії Форекс. Особливості та переваги

Основною перевагою сіткових стратегій є те, що трейдерам не потрібно виконувати складний аналіз ситуації на ринку. Необхідно просто відкривати ордера в певному порядку, і в результаті отримувати досить пристойний прибуток.

Слід пам`ятати, що використання сіткових стратегій Форекс може приносити досить істотні збитки в ситуаціях, коли на валютному ринку присутній сильний тренд, без будь-яких відкатів цінового рівня. На щастя, подібні ситуації трапляються вкрай рідко.

Читати - навчання форекс для чайників

Принципи функціонування сіткових стратегій Форекс

Для того, щоб зрозуміти, яким чином стратегії цього типу генерують прибуток, необхідно розглянути досить простий приклад.

cetochnye-strategii-foreks

Припустимо, що трейдер в точці «А» купує валюту, так як вважає, що в точці «D» ордер закриється, так як ціновий рівень досягне значення Take-Profit. У подібній ситуації прибуток від операції складе величину між точками Н0 і Н1. На представленому вище прикладі ви можете помітити, що ціновий рівень пройшов набагато більшу відстань, так як він спочатку ріс до точки «B», потім скорегувався в точки «C», після чого знову почав зростати, поки не досяг точки «D».

Сіткова стратегія відкриває величезну кількість різноспрямованих ордерів, що дає можливість отримувати прибуток при закритті коротких позицій і в той же час накопичувати прибуток за довгостроковими угодами.

Такий метод торгівлі дає можливість частково компенсувати збитки за рахунок отриманого прибутку від ордерів на відрізку BC в момент, коли відбувалася корекція цінового рівня.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Завдяки створенню різноспрямованих угод, рівень збитків не зможе досягти критичного значення, це, в свою чергу, дозволяє отримувати стабільний дохід від використання сіткового стратегії, практично не ризикуючи при цьому власним депозитом. Існує два основних типи сіткових стратегій, які використовують різні алгоритми створення ордерів.

Класичний вид сіткових стратегій

Цей метод торгівлі прекрасно підходить для тих ситуацій, коли трейдер не може вгадати напрямок руху цінового рівня. Потім встановлюються відкладені ордери Форекс Sell-Stop і Buy-Stop на кілька пунктів вище і нижче цінового рівня, після чого необхідно вибрати крок сітки, який представляє собою відстань між найближчими угодами. При проходженні ціновим рівнем вибраної кількості пунктів, необхідно створити нові ордера. При використанні маленького кроку, найкраще створювати ордера не вручну, а за допомогою сіткового радника, який буде проводити всі необхідні обчислення автоматично.

У момент, коли один з ордерів закриється по Take-Profit, необхідно відкрити угоду Sell-Stop, якщо ціновий рівень продовжує зростати, або Buy-Stop, якщо він почав падати. Природно, що в процесі ведення торгів число следок в одному напрямку перевищить їх кількість в іншому напрямку, тому трейдер повинен відкривати додаткові ордера таким чином, щоб уникнути сильного дисбалансу. Цього правила необхідно дотримуватися дуже строго, так як якщо ціновий рівень почне рухатися в напрямку меншої кількості угод, то ви можете зазнати серйозних збитків.

Для того, щоб уникнути дисбалансу відкритих ордерів, можна виконати наступні кроки:

  1. Зняти обмеження Take-Profit для відкладених ордерів, створених в напрямку, де відчувається дефіцит відкритих угод. Цей крок дає можливість накопичувати прибутку.
  2. Перестати відкривати нові ордера замість спрацювали, якщо в цьому напрямку є надлишок відкритих угод.

cetochnye-strategii-foreks

Другий вид сіткових стратегій

Цей метод торгівлі відрізняється від описаного вище алгоритму способом побудови сітки ордерів. Використовувати його можна тільки після проведення технічного аналізу та визначення, в якому саме напрямку буде змінюватися ціновий рівень. Після визначення майбутнього цінового коридору, необхідно встановити відкладений ордер Sell-Limit над ним, а також Buy-Limit під ним.

Потім слід вибрати крок сітки і послідовно відкривати різноспрямовані угоди. Цей метод ведення торгів дозволяє отримувати істотний прибуток при бічному русі цінового рівня, але при утворенні на ринку сильного тренда, сіткова стратегія цього типу може приносити збитки.

Через описаних вище особливостей цю стратегію рекомендується використовувати тільки досвідченим трейдерам, які мають необхідний досвід ведення торгів на Форекс.

Слід пам`ятати, що використання сіткових стратегій без установки рівнів Stop-Loss і Take-Profit категорично заборонено, так як в противному випадку, через велику кількість відкритих операцій, ви можете швидко обнулити свій депозит.

Також серед недоліків сіткових стратегій Форекс слід зазначити досить великі витрати на спреда Форекс брокера, але при грамотному веденні торгів ви їх легко покриєте.

Якщо ви вирішили використовувати сітковий стратегію для ведення торгів на Форекс, то рекомендується спочатку потренуватися на демо рахунку в Метатрейдер, так як це допоможе уникнути виникнення непотрібних збитків.

Сподіваюся, цей метод торгівлі дозволить вам звести до мінімуму рівень збитків і збільшить ваш прибуток.