Графічний аналіз ринку форекс на прикладі фігури "Трикутник"

Вітаю вас, передплатники та гості мого блогу! Уявіть, що вам дзвонить приятель і каже: "Я вирахував, що через місяць ти підеш на рибалку, у тебе затихне мотор, і тебе будуть 3 дні шукати по всій річці!" Напевно, ви вирішите, що ваш приятель зійшов з розуму. Так ось, на ринку форекс бувають куди більш дивні прогнози, які збуваються.

І в цьому немає містики, а є тільки дотримання методикам аналізу графіків. Як ви вже, можливо здогадалися, сьогодні ми торкнемося один з розділів технічного аналізу - графічний аналіз ринку форекс.

Тут нам не потрібні ніякі індикатори: торгові сигнали дає сам графік, точніше, його конкретні фрагменти, які можуть час від часу повторюватися, віщуючи подальшу поведінку ціни з імовірністю набагато більше 50%.

Ці фрагменти часто називаються фігурами і перерахувати всі їх різновиди не дуже просто навіть у великій книзі (до речі, рекомендую книгу Дж. Швагера "Технічний аналіз. Повний курс"). Але це і не потрібно робити, якщо можна розглянути хоча б один приклад і показати, як він працює на практиці.

Пропоную для простоти розуміння зосередитися сьогодні на одній з найпопулярніших фігур графічного аналізу - трикутнику.

Трикутник

Існує кілька видів трикутників. Перш за все, їх можна розділити на звужуються і розширюються. З назв уже зрозуміло, як поводиться ціна в таких фігурах.Звужуються трикутники більш передбачувані, тому саме їх ми і розглянемо.

Висхідний трикутник

Тут видно, що мінімуми лежать на лінії підтримки і неухильно підвищуються, тоді як максимуми обмежені горизонтальною лінією опору. Такий трикутник називається висхідним.

В самому його початку найбільшу відстань між підтримкою і опором приблизно становить 5000 пунктів (якщо вказується 5 знаків після коми), а відстань, яку проходить ціною після прориву опору, перед новим розворотом, практично те ж саме. Це, до речі, зовсім не випадковий збіг. Саме так і прогнозують зазвичай мета цінового руху.

Торгівля всередині такого трикутника не вимагає особливої ​​стратегії: заздалегідь важко передбачити, що сформується та чи інша фігура. Якщо ж все видно, як то кажуть, неозброєним поглядом, можна відкласти ордер на покупку трохи вище лінії опору, встановивши take-profit на відстань, рівну максимальній висоті трикутника, а stop-loss - трохи нижче рівня лінії підтримки на той момент часу, коли відкладається ордер.

Вихід з висхідного трикутника вгору (типова ситуація) зазвичай завершується досягненням цільового рівня, а вихід вниз скасовує цей сценарій і робить ситуацію невизначеною, тому угоду краще закрити.

Спадний і симетричний трикутник

Спадний трикутник відрізняється від висхідного тим, що у нього є горизонтальна лінія підтримки та спадна лінія опору. Решта закономірності точно так же протилежні висхідному трикутнику.

Більш складна ситуація виникає в разі "симетричного" трикутника, у якого лінія опору знижується, тоді як лінія підтримки росте.На практиці саме такі випадки виникають найчастіше. Прорив з них можливий з однаковою ймовірністю вгору і вниз, тому відкладені ордери відкладаються як вище опору, так і нижче підтримки.

При цьому в міру зміни поточних рівнів опору і підтримки ордера так само зсуваються до тих пір, поки або один з них не спрацює, або трикутник не вичерпані себе. У загальному випадку, прорив зазвичай відбувається в напрямку попереднього тренду.

Класичний приклад симетричного трикутника. Куди його проб'є, не ясно до останнього моменту. Відкладені ордери в подібних випадках доводиться пересувати не раз і не два, поки один з них не спрацює. І все ж зауважте: чим сильніше звужується трикутник, тим ближче до потенційних рівнів відкриття виставляються рівні stop-loss, тоді як рівні take-profit як і раніше визначаються максимальною відстанню між підтримкою і опором.

Ось і в даному прикладі ціна проривається вниз і знову проходить шлях не менше максимальної висоти трикутника. Виходить, краще не поспішати і відкриття угоди на вже сформованої фігурі потенційно обіцяє набагато більш високий прибуток, ніж поспішне рішення в надії "випередити" ринок.

Якщо Ви, шановний читачу, налякані необхідністю постійно стежити за графіком, щоб вчасно побачити формується фігуру, то можу Вас заспокоїти. Існують програми, які роблять це не гірше самого досвідченого трейдера на онлайн-графіках.

Наприклад, програма Autochartist, пропонована безкоштовно багатьма дилінговими центрами для клієнтів, які відкрили реальний рахунок. Вона "вміє" читати графіки всіх валютних пар на всіх тимчасових інтервалах і оперативно сповіщає трейдера про формованої фігурі і про те, як слід відкривати угоду і як встановлювати stop-loss і take-profit.

Післямова

Ми розглянули лише одну фігуру графічного аналізу, одну з багатьох десятків. Є фігури і більш складні, ніж трикутник, але найголовніша перевага графічного аналізу полягає в можливості дати прогноз ціни, чого "не вміють" індикатори.

Якщо вас зацікавив цей розділ аналізу ринку форекс, раджу прочитати відмінну книгу Дж. Швагера "Технічний аналіз. Повний курс", де ви знайдете багато практичних прикладів і завдань для самостійного рішення. Ми ще не раз повернемося до графічного аналізу. Підписуйтесь на новини мого блогу і ви завжди будете в тренді!