Золоті принципи і основні показники інвестування в цінні папери

Вітаю! Друзі, я вже давно помітив, що росіяни дуже упереджено ставляться до таких інвестиційним інструментам як цінні папери. А адже інвестиції в акції, облігації та деякі деривативи можуть принести набагато більший дохід, ніж банальний депозит або нерухомість ...

Ви напевно вже здогадалися, що сьогодні ми розглянемо принципи і показники інвестування в цінні папери!

Зміст

 • 1 Стратегії інвестування
  • 1. 1 "Купив і тримай"
  • 1. 2 "Якісне" інвестування
  • 1. 3 Дивідендна стратегія
 • 2 Принципи інвестування в цінні папери
 • 3 Показники інвестування в цінні папери

Стратегії інвестування

При інвестуванні в цінні папери дуже важливо дотримуватися однієї і тієї ж стратегії. Причому, нинішньому інвестору вже не потрібно "винаходити велосипед" і шукати якісь революційні способи стати багатим. Випробуваних і успішних стратегій на ринку море!

Може бути, навіть більше, ніж потрібно пересічному інвесторові. Наведу лише три приклади.

"Купив і тримай"

Стратегія ідеально підходить тим, хто інвестує "вдолгую" (як мінімум, на 10 років). "Купив і тримай" базується на припущенні, що через 10-15-20 років середня вартість портфеля цінних паперів напевно буде вище, ніж зараз. І тому можна не реагувати на короткострокові спади, а "розслабитися і отримувати задоволення".І як не дивно, історичні дані фондового ринку за останні 50 років підтверджують розумність такої стратегії!

"Якісне" інвестування

Суть стратегії проста: інвестор постійно шукає якісні компанії за привабливою ціною. Вважається, що легендарний Уоррен Баффет заробив мільйони на такому підході.

На його думку, покупку будь-якої акції потрібно розглядати як отримання частки в бізнесі тієї чи іншої компанії. При виборі цінних паперів Уоррен Баффет радив оцінювати показники рентабельності капіталу, рівень боргу і капіталовкладень, а також операційну маржу.

Дивідендна стратегія

"Дивідендні інвестори" купують акції в розрахунку не на приріст їх курсової вартості, а сподіваючись на регулярні дивіденди. Така стратегія вважається аналогом інвестування в облігації і відноситься до консервативного типу.

Принципи інвестування в цінні папери

В "золотих правилах" інвестування немає нічого нового або складного. Але чомусь 9 з 10 інвесторів парочку з них порушують обов'язково.

 • Максимально диверсифікуйте свої вкладення, щоб мінімізувати ризики. Ринок пропонує масу цінних паперів: акції, облігації, банківські сертифікати, векселі, державні цінні папери, а також їх похідні (ф'ючерси, свопи і опціони). У свою чергу, кожен з цих видів ділиться на сотню підвидів. І у кожного є свої плюси і мінуси! Диверсифікувати ризики (як і потенційну прибутковість) потрібно не тільки за типами цінних паперів, а й по галузях, країнам і валют.
 • Не впадайте в паніку і не міняйте вибрану спочатку стратегію при короткострокових падінь
 • Інвестуйте регулярно, починаючи робити це якомога раніше.Не виймайте гроші з "інвестиційного фонду"! На випадок форс-мажорів у інвестора є "страховий запас" (наприклад, у вигляді банківського депозиту з вільним зняттям коштів без штрафних санкцій)
 • З самого початку змиріться з тим, що фінансові втрати в процесі інвестування обов'язково будуть і не раз!
 • Вкладайте гроші в ті області, які добре знайомі саме Вам (особливо, це стосується акцій)
 • Постійно підвищуйте свій освітній рівень у сфері інвестицій: книгами, курсами, семінарами та новинами на серйозних тематичних ресурсах

Адже якщо Ви інвестуєте кудись тільки за порадою "гуру", значить, і отриманий результат (хороший чи поганий) - це йОГО, а не Ваша заслуга. Вкладати гроші "за рекомендацією" - все одно, що вести машину, орієнтуючись лише на підказки інструктора.

Показники інвестування в цінні папери

Як оцінити ефективність інвестицій в цінні папери? Перше, що спадає на думку - це, звичайно, прибутковість. А конкретніше? Скажімо, якщо в Росії акції Ощадбанку подорожчали на рік на 3, 4% - це добре чи так собі? Або в Україні термін погашення облігацій Приватбанку перенесли на півроку - катастрофа або нічого страшного?

Звичайно, для оцінки ефективності будь-яких інвестицій можна і потрібно використовувати купу складних формул і графіків. Але на самому початку можна поступити набагато простіше.

 1. Ділимо всі наші інвестиції на дві великі групи: консервативні та помірні / агресивні
 2. Консервативні активи оцінюємо за ступенем їх надійності (наша мета - не примножити, а зберегти те, що є). Як оцінити? За рейтингом надійності - він обов'язково є і у країни, і у валюти, і у конкретної компанії
 3. Помірні і агресивні активи найпростіше порівнювати з індексами:
 • з "еталоном" - S & P 500 або DJ30.Прибутковість наших цінних паперів обігнала індекс доу Джонса? Відмінно, ми ризикували не дарма!
 • з індексом тієї країни, куди вкладені гроші. Скажімо, для російських акцій базою для порівняння буде індекс РТС або ММВБ
 • з динамікою індексів за 10 років (це важливо при довгостроковому інвестуванні)

А які "залізних" принципів дотримуєтеся при інвестуванні Ви? За якими показниками Ви оцінюєте ефективність своїх вкладень?

Підписуйтесь на оновлення та діліться кращими постами блога в соціальних мережах!