Блиск і злидні свічок heiken ashi

PUBLISHED by catsmob.com Здрастуйте, товариші трейдери! Ми розбирали чимало форекс стратегій за участю свічок Heiken Ashi. Думаю настав час детальніше розглянути цей тип графіків, їх метод побудови, плюси і мінуси в порівнянні зі стандартними японськими свічками і прояснити на яких валютних парах і таймфреймах варто застосовувати Heiken Ashi, a де немає.

установка

Установка індикатора Heiken Ashi

В останніх версіях терміналу Metatrader 4 індикатор Heiken Ashi присутній за замовчуванням. Якщо у вас з якоїсь причини його немає, то ви можете завантажити його за посиланням в кінці цього поста. Установка стандартна.

Вступ

свічки heiken ashi введення

У цьому уроці ми торкнемося теми свічок. які називаються свічки Heiken Ashi (Хейкі Аши).

Це особливий тип свічок, які дещо відрізняються, від звичних нам японських свічок. Дослівно їх назва перекладається з японської як «смуга по - середині», або «планка по - середині». Ми розглянемо в чому їх перевага перед японськими свічками і недоліки. І в яких випадках, яких таймфреймах, валютних парах, їх краще всього застосовувати. В яких умовах їх переваги розкриваються належним чином і служать нам для поліпшення наших торгових результатів.

Хочу, щоб ви для себе дуже добре усвідомили з даного уроку то, як саме будується свічки Heiken Ashi. Якщо звернути увагу, точки закриття-відкриття high і low свічок Heiken Ashi, далеко не завжди відповідають тим же точках, на графіку простих японських свічок.

Як будуються свічки Heiken Ashi?

як будуються свічки heiken ashi

Візьмемо, скажімо, графік 23 квітня 21:45 і обведемо лініями свічку, як на графіку Heiken Ashi, так і звичайному графіку японських свічок. Я обвів лініями одну і ту ж свічку на обох графіках.

5

Розберемося, як будуються точки open і close, high і low свічок Heiken Ashi. Будуються вони на основі японських свічок. Хоча ми їх і не бачимо. Наша перша точка - це точка відкриття. Будується вона в такий спосіб. Ми складаємо точку open і close попередньої свічки ділимо на два. У нас вони були: 141,34 і 141,41. Складаємо ці величини і ділимо на 2. Отримуємо 141, 37.

Тепер, перевіримо, чи вірний наш результат на графіку Heiken Ashi. Знаходимо точку відкриття нашої свічки, яку ми обвели лініями і вона на рівні 141,37. Ми не враховували третю цифру після коми. Тому, трохи найменші варіації в межах одного пункту. Це не так важливо. Тепер, обчислимо точку close. Точка закриття, природно, будується на основі нашої поточної свічки. Остаточно вираховується і не рухається з місця, як тільки поточна свічка закрилася. Обчислюється вона в такий спосіб. Ми складаємо ціну відкриття і ціну закриття японської свічки і ділимо на чотири. Середнє арифметичне всіх наших чотирьох точок свічки. І виходить у нас 141, 46. Дивимося на графіку. Точка закриття дійсно, на рівні 141, 46. Все вірно.

6

Переходимо до точки high свічки Heiken Ashi. Вона обчислюється, досить-таки, просто: порівнюються всі точки японської свічки. Тобто, відкриття, закриття, найвища точка, і яка з них має найбільше значення, та й буде точкою high. У нашому випадку, вони збігаються. Точка high у японської свічки 141,54 і у Heiken Ashi 141,54. Просто для обчислення точки high, знаходиться найвища точка свічки. Для точки low, аналогічно. Знаходиться найнижча точка свічки і на її основі будується точка low. Але, у нас найнижча точка японської свічки знаходиться вище ціни відкриття свічки Heiken Ashi. Тому, тут у нас ніяких хвостів. Ніяких low нижче ціни відкриття свічки Heiken Ashi немає.

Таким чином, розраховуються точки для побудови свічок Heiken Ashi. Природно, все це відбувається автоматично. Індикатор все робить за вас. Але, це необхідно знати, щоб розуміти, що якщо ціна на Heiken Ashi намалювала хвіст, це не зовсім обов`язково, що ціна туди ходила. Вона просто показує нам, в який бік був тренд. Це слід враховувати і розуміти.

Які переваги та недоліки у свічок Heiken Ashi?

переваги і недоліки свічок heiken ashi

З методики побудови Heiken Ashi ми можемо зробити висновок: коли у нас є повнотілі свічки, у яких, в основній масі хвости спрямовані в одну сторону - в сторону поточного тренда. А, по іншу сторону свічок, немає хвостів. Як на цій ділянці. Ми маємо справу з сильним трендом.

7

Для прикладу: ми можемо спостерігати «ведмежий» тренд. Свічки одного кольору, по-перше. Хвости спрямовані в бік тренда. Довгі хвости. За протилежну сторону хвостів, практично, немає. Тільки, у буквально, однієї-двох свічок. І, свічки повнотілі, з великими тілами. Це означає, що тренд сильний.

8

Аналогічно, для «бичачого" тренда. Свічки одного кольору. У нашому випадку, білого. Без хвостів на протилежному боці. І з довгими хвостами в сторону тренда. Зміна тренда, як правило, характеризується свічками, що виглядають як доджі - маленьке тіло, довгі хвости по обидві сторони від свічки. І, біля таких свічок можна вже спостерігати зміну тренда. Але, природно, не завжди.

9

Але, розворотні свічки Heiken Ashi, як правило, за формою нагадують «доджі». Ось, хороший приклад: маленьке тіло, хвости по обидва боки і після цього, у нас змінився тренд з зиґзаґоподібного руху на «бичачий» тренд.

10

Що стосується безпосередньо трейдингу. Справа в тому, що у свічок Heiken Ashi є мінус у тому, що вони запізнюються. Так як вони усредняют ціни, вони показують нам тренд, дають можливість за нього якомога довше триматися, але вони запізнюються. Тому, вони добре підходять для волатильних пар типу: GBP / JPY, EUR / JPY, канадський CAD / JPY, на невеликих таймфреймах, до H-1. Часовікі - максимум, на що можна торгувати Heiken Ashi. Для торгівлі на H-4 і денних графіках, вони не підходять. Як і будь-який індикатор, застосовувати поодинці свічки Heiken Ashi, я не раджу.

Дуже часто поєднують свічки Heiken Ashi зі Stochastic Oscillator. Поєднання з ним дуже просте: ми відкриваємо позицію на покупку, коли Stochastic Oscillator виходить із зони перепроданості, і при цьому, ми бачимо разворотную свічку на свічках Heiken Ashi. І одночасно разом з цим виходить із зони перепроданості, наш Stochastic Oscillator. Ось я поставив стрілку вгору в тому місці.

11

Відповідно, після цього ми можемо купувати. Аналогічно, для продажів. Коли у нас виходить із зони перепроданості вже в цей раз Stochastic Oscillator і присутній на графіку свічка доджі, яскраво виражена, причому не обов`язково одночасно. В даному випадку Stochastic Oscillator вийшов з перекупленності і трохи пізніше, через пару свічок, з`явилася Heiken Ashi свічка доджі.

12

Це дуже проста система. Тут необхідно додати ще деяку фільтрацію, пристосуватися. Розрахувати stop loss і take profit і т.д. В даному випадку, я показую не стратегія, а саме принципи роботи зі свічками Heiken Ashi. Ми їх не застосовуємо поодинці. Хоча є трейдери, які торгують виключно на Heiken Ashi. Вони дуже звикли до аналізу цих свічок і для них всі ці хвостики мають значення. Вони звикли по свічках Heiken Ashi слухати «пульс ринку» і тільки на них і торгують. Взагалі без сторонніх індикаторів. Але, в цілому, початківцям застосовувати свічки Heiken Ashi, я б радив поєднувати з іншими індикаторами, або елементами теханализа. Елементи теханализа працюють так само на свічках Heiken Ashi. Ті ж лінії підтримки / опору, фігури, прапори різні, трикутники і т.д. Все працює. Але, свічки будуються трохи інакше, і про це не варто забувати.

Свічки Heiken Ashi дають нам перевагу в тому, що ми довше залишаємося в тренді. Підходять для волатильною торгівлі всередині дня на парах: EUR / JPY, CAD / JPY, GBP / JPY. І необхідно не забувати про метод розрахунку оцінок. І таймфрейме не вище Н1. Хоча, деякі я зустрічав стратегії, які застосовують свічки Heiken Ashi і на Н4, і навіть на D1. Але, в цілому, я не раджу торгувати на такому типі свічок вище Н1.

Опис налаштувань індикатора Heiken ashi

Опис змін у налаштуваннях монітора Heiken ashi

  • Shadow of bear candlestick - колір тіні ведмежою свічки
  • Shadow of bull candlestick - колір тіні бичачої свічки
  • Bear candlestick body - колір ведмежою свічки
  • Bull candlestick body - колір бичачої свічки

Завантажити індикатор Heiken Ashi

завантажити кнопка Тема на форумі

З повагою, Павло

TradeLikeaPro.ru