Грузинський ларі (gEL)

Практично 16 років тому в Грузії була введена в обіг нова національна валюта - ларі . За цей підлітковий вік він зарекомендував себе досить стабільною грошовою одиницею, якій чужі різкі скачки зміни курсу.

Справжній скарб Грузії - ларі

Лари на древнегрузінського означає «скарб», «майно». Саме цей варіант був обраний для назви майбутньої валюти кавказької держави, отримавши перевагу перед такими розглянутими альтернативами, як «манат», «Марчі» і «тетрі». Сама ж ідея створення власного грошового знака була піднята в Грузії ще в 1989 році, коли держава була на той момент ще в складі СРСР. В цей же період була створена концепція незалежної Грузії, в якій були відображені всі механізми введення валюти.

«Кладом» країни грузинський ларі став в 1995 році, покликаний побороти інфляцію і стабілізувати економічну ситуацію в країні. Грант для даної благої мети було виділено Францією, в якій і друкувалася перша партія грузинської валюти. Витіснивши властиві для всіх пострадянських країн купони, а також і російський рубль з обігу, ларі демонстрував дивовижну стійкість, лише нещодавно відправлений Нацбанком у вільне плавання.Достатньо лише порівняти курс долара до ларі при самому введенні грузинських грошей, коли 1 USD дорівнював 1, 3 GEL, і нинішній рік, в якому 1 $ коштує ненабагато більше - 1, 67 ларі. Найбільш кризовим для нього став 2003 рік, коли валюта досягла історичного максимуму свого падіння - 2, 3 ларі за долар.

Номінали грузинського ларі

1 ларі дорівнює 100 тетрі (біла). В даний час в обігу знаходяться монети номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 тетрі, 1 ларі, 2 ларі і 10 ларі і банкноти 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 і 200 ларі. Міжнародний код валюти - GEL .

Банкноти грузинського ларі