General Motors закінчила рік з рекордним прибутком

General Motors - один з найбільших виробників автомобілів у світі. Компанія була заснована в 1908 році У. Дюрантом і традиційно входить в "велику американську трійку" автомобільних гігантів, що складається з компаній GM, Ford і Chrysler. До 2008 року концерн вважався найбільшим виробником автомобілів в світі, утримуючи цю позицію майже 80 років. До складу GM входять такі відомі бренди як Cadillac, Chevrolet, GMC, Opel та інші. Діяльність компанії в Росії представлена ​​складальним заводом автомобілів потужністю понад 60 тис. Автомобілів на рік. Штаб-квартира компанії знаходиться в Детройті.

2015 рік для компанії General Motors виявився досить вдалим завдяки збільшенню попиту на північноамериканському ринку. Зниження цін на нафту принесло великі вигоди для американських автомобілебудівників за рахунок здешевлення витрат на паливо. Причому основне зростання продажів доводиться на сегмент великих автомобілів: позашляховики, пікапи і мінівени.

Згідно з опублікованим звітом про фінансові результати 2015 року, всі основні показники компанії показали рекордне зростання. Так, виручка за рік склала 152, 4 млрд. Доларів, проти 155,9 млрд. В 2014 році. За четвертий квартал виручка компанії до минулого року не змінилася - 39,6 млрд. Доларів. Однак при скороченні виручки, чистий прибуток концерну за рік збільшилася в 3,5 рази з 2,8 млрд. Доларів до 9,7 млрд, за четвертий квартал прибуток збільшився на 570% до 6,3 млрд. Доларів. Прибуток в перерахунку на одну акцію компанії склав 5,91 долара, тоді як роком раніше цей показник дорівнював 1,65 долара. EBIT компанії (показник прибутку до сплати податків і відсотків), виріс з 6,5 млрд. Доларів до рекордних 10,8 млрд. Частка автомобілів концерну на світовому ринку виросла на 0,2% до 11,5%, причому зростання даного показника забезпечений високим попитом на кросовери і фургони. Загальні продажі General Motors в 2015 році майже досягли позначки в 10 млн. Екземплярів, причому переважна більшість автомобілів було продано на ринках США і Китаю.

Підводячи підсумки року, глава компанії Мері Барра зазначила, що минулий рік закінчився зміцненням на всіх позиціях з рекордними показниками продажів і прибутку. Складений раніше прогноз прибутку на одну акцію залишився без змін на рівні 5,25 - 5,75 долара.

Незважаючи на те, що дешеве паливо збільшує попит на автомобілі з ДВС, керівництво компанії має намір розвивати інноваційної сектор машинобудування. Так, був затверджений план створення спеціального департаменту компанії, діяльність якого буде спрямована на розробку електромобілів, автомобілів з системою автономного управління і т. д., що підтвердилося на початку січня 2016 року у міжнародній виставці CES, де було оголошено про намір інвестувати 500 млн. доларів в розвиток безпілотних автомобілів.

Окремо варто звернути увагу на російський підрозділ компанії. До кінця 2015 року офіційні дилери General Motors в Росії пред'явили величезні позови до компанії через розрив контрактів з боку GM в односторонньому порядку. Збитки, пов'язані з витратами на обов'язкове гарантійне обслуговування автомобілів і страхові виплати в разі, коли покупець поверне автомобіль і інші статті витрат оцінюється в значні суми. Тільки рязанський дилер оцінив свої втрати в більш ніж 800 млн. рублів, що спричинило за собою розпорядження Обласного суду Рязані про арешт майна компанії, в цілому General Motors загрожує більше десятка позовів на суми, що значно перевищують мільярд рублів.