Капіталізація Газпрому може не дорахуватися 19 млрд руб


Акції Газпрому (GAZP) можуть потрапити під легке знижувальний тиск скандалу в мостобудуванні. Сьогодні газета Ведомости пише про те, що генпідрядник будівництва залізничного мосту на Ямалі обрахував газову монополію на 19 млрд рублів. На Обська - Бованенково - Карська, яка потрібна для освоєння найбільшого на Ямалі Бованенковского родовища, мінімум 13 мостів, за даними видання, побудовані врозріз з вимогами проекту. Замість залізобетонних контурних блоків - сталеві труби, в частині немає льодорізів, що запобігають зіткнення крижин з опорами моста. Цікаво, що виданню вдалося простежити ланцюжок взаємозв'язку між підрядником і Газпромом: половина акцій Ямалтрансстроя, що виконував роботи, належить ТГИ-капітал, яка зареєстрована на ту ж адресу, що і ТГИ-фінанс, власниками якого є близькі родичі двох членів правління Газпрому. Для вартості акцій GAZP це матиме локальне значення, так як 19 млрд на кількість його акцій - це 80 копійок.
Мексиканський песо падає до долара на 0, 3%, бразильський реал росте на 3,55%, китайський юань виріс на 0,02%, малайзійський рінггіт - на 0,03%, китайський юань - на 0,02%. Таким чином, загальний фон для російської валюти позитивний, і думається, що в подальшому ця тенденція буде тільки підсилюватися.
Brent
Ціни на нафту перебувають в бічному тренді, вище 111 доларів за барель, тому передумов для зниження рубля по відношенню до долара немає, але пара USDRUB знаходиться трохи вище позначки 33.
Обсяг міжнародних резервів за тиждень скоротився всього на 100 млн $, так що говорити про інтервенції Банку Росії не зовсім правильно. Єдиним приводом для занепокоєння залишається незначне зниження євро по відношенню до долара, на 0, 01%, але і це пройде. Найближчим часом можна чекати підвищення напруженості навколо Сирії, що надає підтримку нафтовому ринку - і рубля.