Звіт Газпром Нафти показав помірні результати

"Газпром нафта" - одна з найбільших і швидкозростаючих нафтогазових компаній Росії. Основними видами діяльності компанії є розвідка, розробка, видобуток і реалізація нафти і газу, а також виробництво і збут нафтопродуктів. "Газпром нафта" здійснює свою діяльність в найбільших нафтогазоносних регіонах Росії: Ханти-Мансійському і Ямало-Ненецькому автономних округах, Томської та Омській областях. Основні переробні потужності Компанії знаходяться в Омській, Московської та Ярославській областях, а також в Сербії.

2015 рік для сировинних компаній став одним з складних, особливо для тих, чиї позиції на ринку є не такими міцними, як у гігантів галузі. Компанія Роснефть, яка є основним конкурентом Газпром Нафти на російському, змогла закінчити 9 місяців нинішнього року з досить непоганими результатами, т. к. її ринкова позиція на ринку є більш міцною. На показники компанії вплинули два основних фактори в сировинної галузі: падіння цін на нафту і девальвація російського рубля, які, з одного боку, ускладнили боргове навантаження, а з іншого боку, збільшили виручку компанії в рублях.

За 9 місяців 2015 року компанії вдалося наростити видобуток вуглеводнів на 22% до 58, 6 млн. Тонн. Таке зростання даного показника пояснюється розробкою нових родовищ і впровадженням новітніх технологій на виробництві. Загальний обсяг переробки отриманої сировини склав 32,8 млн. Тонн, що, на думку керівництва компанії, є оптимальним рівнем, відповідному попиту на ринку.

Продажі компанії за 9 місяців зменшилися на 0, 6% до 1,23 трлн. рублів, що пояснюється падінням цін на нафту і нафтопродукти, при цьому продажі через фірмову мережу АЗС збільшилися майже на 3%. Показник чистого прибутку впав на 6% і склав 130,9 млрд. Рублів. Показник EBITDA за 9 місяців показав зростання на 9,3% до 312 млрд. Рублів, тоді як роком раніше він становив 285 млрд. Рублів.

Керівництво компанії, підбиваючи підсумки підзвітної періоду, відзначило наступні моменти:

  • збільшення видобутку вуглеводнів на 21%
  • зниження обсягів переробки нафти на 1, 7%
  • зниження виручки, з урахуванням всіх витрат, на 0, 6%
  • зниження чистого прибутку на 6% і збільшення EBITDA на 9%
  • збільшення частки "Газпром" в капіталі компанії на 5, 6% до 95,6%