Газпром відмовився від рівнодохідною ціни на внутрішньому ринку!


Госи бувають майже у всіх, і у Газпрому теж сьогодні Госала - річні загальні збори акціонерів. Для глави газового холдингу Олексія Міллера звучить як іспит, перш за все, через дискусії про ціни на газ. Глава Газпрому зробив все що міг на зборах акціонерів, але воно, ймовірно, надасть знижувальний тиск на акції.
Акції Газпрому (GAZP)
З 2007 року вважалося, що потрібно перейти до експортними цінами на газ за вирахуванням мита, витрат на транспортування і всіх витрат на зберігання і реалізацію газу на зовнішніх ринках. Весь цей час Газпром мусував ідею про те, що в Росії не стежать за витрачанням газу.
Ліки було придумано - підняти ціни, і протягом трьох-чотирьох років вивели розрахункову формулу рівнодохідною ціни. До 2014 року передбачався перехідний період, в ході якого зростання цін не повинен був перевищувати 15%.
Нещодавно Президент закликав обмежити підвищення тарифів природних монополій 5% -7% в рік. Сьогодні глава Газпрому Олексій Міллер підтвердив, що Газпром працює за принципом Держосвіти цін.
Якщо підвищення цін на газ буде не 7%, а 15%, втрати газової монополії складуть 130 млрд рублів за два наступних роки.
Фінансовий директор Газпрому заявив, що нижчі ціни на газ для населення (на 25% нижче, ніж для компаній, і в 3, 5 рази нижче, ніж в США) - це принципова позиція Газпрому. Ця заява стала основним на зборах акціонерів Газпрому в 2013 році.
Перехід до рівноприбутковості практично неможливий в умовах, коли російська ціна на газ на зовнішньому ринку перевершує ціни інших країн, що постачають газ до Європи.
З факторів, здатних підтримати акції Газпрому, на зборах акціонерів можна було виділити впевненість Олексія Міллера в тому, що іноземна компанія, ім'я якої він не називав (але імовірно ВР), недооцінює запаси газового монополіста. За оцінкою Газпрому, ринкова вартість запасів на його балансі становить 280 млрд доларів. Таким чином, російська компанія продовжує займати перше місце в світі.
Проте недооцінка запасів вже завдав шкоди ринкової капіталізації, тому що інвестменеджери фондів зі стратегією, орієнтованої на зростання фундаментальної вартості, запасів компанії, її родовищ, змінюють структуру портфеля швидше, ніж інтервал між звітом ВР і коментарем Газпрому з приводу якоїсь всесвітньо відомої нафтогазової компанії, дуже шанованою.