Торгівля ф'ючерсами в терміналі metaTrader 4

Торгівля ф'ючерсами в терміналі МТ4 майже не відрізняється від звичайного форекс трейдингу.

Більшість початківців та й більш-менш досвідчених трейдерів навіть не підозрюють, що найпопулярніший термінал MetaTrader 4 дозволяє торгувати не тільки традиційними активами - валютними парами, металами, акціями - а ще й ф'ючерсами.

Торгівля ф'ючерсами в терміналі МТ4 майже не відрізняється від звичайного форекс трейдингу. І там, і там працюють загальновідомі закони і правила фундаментального і технічного аналізу, точно так же будуються цінові графіки, використовуються відкладені ордери, технічні індикатори. В принципі, будь-який форекс трейдер може запросто перейти на торгівлю ф'ючерсами, звичайно, з огляду на особливості ринку ф'ючерсів, на яких ми і зупинимося нижче.

Згадуємо, що таке ф'ючерс

Для початку, якщо хто забув, варто згадати, що ж таке ф'ючерс. Ф'ючерс - це договір про встановлення умов покупки або продажу стандартного кількості певного активу в певний термін в майбутньому, за ціною, встановленою на момент укладання угоди.

Простими словами, купивши певний ф'ючерс, трейдер приймає на себе зобов'язання викупити його повну вартість в кінці терміну експірації. Якщо до кінця терміну експірації ціна на ф'ючерс зросла - трейдер отримує прибуток, якщо впала - то, відповідно, збиток.

Ф'ючерси використовуються для наступних цілей:

  • страхування від випадкових коливань ціни в момент, коли буде здійснюватися реальна покупка / продаж обумовленого в ньому товару;
  • проведення спекулятивних операцій.

Так як трейдинг - це спекуляція, то нас цікавить другий варіант. Тому більшість трейдерів не чекають закінчення терміну ф'ючерсного контракту, а закривають угоду при прийнятних зміни в ціні.

Де знайти ф'ючерси в терміналі MetaTrader 4?

Отже, Ви все-таки вирішили торгувати ф'ючерсами, не бажаючи змінювати торговий термінал. Як правило, відкрити графік необхідного ф'ючерсного контракту можна через меню «Файл» - «Відкрити графік». Але що робити, якщо ф'ючерси там не відображені?

Для цього знаходимо вкладку «Символи» в меню «Вид» або користуємося поєднанням клавіш Ctrl + U.

Як знайти ф'ючерси в терміналі MetaTrader 4?

Клікнувши на вкладку «Символи», потрапляємо в список категорій, доступних для торгівлі активів, серед яких знаходимо ф'ючерси.

Як знайти ф'ючерси в терміналі MetaTrader 4?

У форекс брокера, наведеного в прикладі, доступні ф'ючерси розділені за своїми категоріями, що спрощує їх пошук. Наприклад, ми вирішили торгувати ф'ючерсами на золото. Заходимо у вкладку Futures Metal і знаходимо ф'ючерсний контракт з відповідною датою експірації. Припустимо, це буде лютневий ф'ючерс на золото. Натискаємо «Показати», і актив буде відображатися в меню «Файл» - «Відкрити графік».

Як торгувати ф'ючерсами

Приклад торгівлі ф'ючерсами

Тепер нам залишається клікнути по ньому мишкою, щоб відкрити графік лютневого ф'ючерсу на золото.

Графік ф'ючерсу на золото в MT4

У чому особливість торгівлі ф'ючерсами?

  • І тут спливає перша особливість торгівлі ф'ючерсами. На відміну від звичних графіків з назвами GOLD або XAU / USD, відкритий графік позначений як # GCG7. Це не помилка, як можуть подумати деякі. Справа в тому, що кожен ф'ючерсний контракт має свій код.Тому, перед тим, як почати торгівлю паперами, буде абсолютно незайвим вивчити питання, що цікавлять Вас коди.
  • Друга відмінність торгівлі ф'ючерсами від традиційного форекс трейдингу - це час торгівлі. На валютному ринку Форекс торги ведуться цілодобово, в той час як ф'ючерси торгуються тільки під час певних торгових сесій.

Як же дізнатися час, коли проходять торги по потрібному нам ф'ючерсу? Дуже просто. Знову заходимо у вкладку Futures Metal, виділяємо наш лютневий ф'ючерс на золото і натискаємо на «Властивості».

Як визначити час торгів ф'ючерсами?

Після цього з'явиться вікно, з якого можна дізнатися все властивості нашого ф'ючерсу, включаючи маржу, вартість тика і, власне, час котирування і торгівлі ф'ючерсу.

Перелік торгових параметрів ф'ючерсу

Підсумки

Як вибрати дату експірації бінарного опціону?

Час експірації безпосередньо впливає на прибутковість бінарного опціону. Як визначити його вірно?

Варто розуміти, що термінал MetaTrader 4 - це просто програма, якої все одно, чим Ви торгуєте. Тому в першу чергу, необхідно дізнатися, чи надає Ваш форекс брокер послуги з торгівлі ф'ючерсами, інакше, можна хоч сто разів натискати на «Вид» - «Символ», але їх Ви там не знайдете.

Безумовно, торгівля ф'ючерсами в терміналі MetaTrader 4 практично не відрізняється від звичайного трейдингу валютами. Найбільш досвідчені трейдери використовують для торгівлі ф'ючерсними контрактами спеціалізовані торговельні платформи, де процес дещо відрізняється від представленого в МТ4. Але суті справи це, загалом, не змінює.

Згідно зі статистикою, більше половини трейдерів, які торгують ф'ючерсами, отримують стабільний прибуток, в той час, як серед трейдерів на валютному ринку Форекс успішними можна назвати лише 5-10%.Так що варто спробувати торгувати ф'ючерсами в терміналі MetaTrader 4 або ж залишитися прихильником виключно валютних пар - питання, що вимагає уваги.

Вам також буде цікаво

  • 17 методів управління угодами від практикуючого трейдера. Частина 1
  • Практика торгівлі крос-курсами. Від аналізу до закриття угоди
  • Арбітраж на криптовалюта - поки що ефективна торговельна стратегія