Франкфуртська фондова біржа

Франкфуртська фондова біржа

Франкфуртська фондова біржа вважається однією з найбільших фондових бірж Німеччини - всього їх налічується вісім. Вона з'явилася досить давно, веде свою діяльність близько 4 століть. Заснували Франкфуртську біржу в 1585 році, завдяки ярмарку, яка традиційно проводилася у Франкфурті. Тоді виникли великі проблеми з платежами, тому як в обороті була величезна кількість різної валюти. І з метою полегшення проведення платежів була створена біржа обміну валют. Далі в її роботу включилися власники векселів. У 1625 році з'явився перший офіційний лист, який регламентує курс обміну. В кінці XVIII століття на біржі почали проводити операції з держоблігаціями. У 1956 році Франкфуртська біржа вийшла на світовий ринок. Ця подія вважається новим витком в її формуванні. Вже через 40 років була запущена електронна система торгів, істотно полегшує діяльність всіх учасників біржі. 23 травня в 2011 році в роботу була запущена електронна система XETRA. Вона дозволяла проводити операції з цінними паперами з різних точок світу. Ця подія стала ще одним етапом розвитку Франкфуртської біржі, її популяризації.

На сьогоднішній день існує організація з публічно-правовою діяльністю, яка контролює проведення торгів і угод на Франкфуртській біржі, їх прозорість. Це компанія Deutsche Börse Group. Вона з'явилася в 1980 році, а в травні 2000 року з'єдналася з Лондонською біржею. В ході таких змін утворилася міжнаціональна майданчик International Exchanges, а Франкфуртська біржа стала основним її підрозділом. Якщо говорити про інші відмінні риси Франкфуртської біржі, то цей будинок, в якому вона знаходиться. Воно виконане в стилі неоренесансу, більше схоже на музей або особняк. Але насправді тут кожен день проводяться дуже важливі угоди. Перед будівлею можна побачити статуї ведмедя і бика - тварин, які стали символом біржової торгівлі.

Особливості торгівлі на біржі

Варто зазначити, що майже половина компаній, які беруть участь в лістингу, є закордонними. Відповідно, з'являється можливість назвати Франкфуртську біржу міжнародної. Здійснювати усі види діяльності тут може кожна компанія, але, перш ніж провести лістинг, вона повинна надати періодичну фінансову звітність. Більш докладно про правила початку роботи на біржі зазначено в німецькому законі про торгівлю цінними паперами, а також обумовлено в правилах самої ФФБ. На Франкфуртській фондовій біржі можна проводити операції з такими інструментами, як акції, облігації, єврооблігації, ПІФи. Працює біржа з ​​9: 00 до 20:00. На біржі діє основний фондовий індекс DAX. Створили його в 1988 році, і до цього дня він займає лідируючі позиції. Розраховується індекс на основі акцій 30 найбільших компаній, які ведуть активну діяльність на біржі. Але, крім DAX, існують і інші, теж досить важливі індекси, які обов'язково повинні враховуватися. Динаміка індексу DAX:

Великі компанії - постійні учасники Франкфуртської фондової біржі

Що стосується найбільших компаній, що ведуть свою діяльність на біржі, це компанія BMW, що займається виробництвом автомобілів, компанія Siemens, яка виробляє телекомунікаційне і IT-обладнання, фірма Adidas, що випускає сучасну спортивну одяг і взуття, VolkswagenGroup - виробник легкових і вантажних автомобілів. Але, розглядаючи список п'ятірки найбільших діячів, ми можемо помітити, що перше місце в рейтингу належить величезному концерну BASF Societas Europaea. Він має 160 дочірніх підприємств, випускає близько 7 тис. Різних найменувань товарів різних категорій, в тому числі харчової та фармацевтичної промисловості. Друге місце в рейтингу займає німецька страхова компанія Allianz SE, яка не набагато відстала від свого єдиного конкурента, має гарні обороти валюти. Варто зазначити, що в зв'язку з європейською кризою прибутковість роботи на Франкфуртській біржі дещо знизилася, але ця тенденція стосується абсолютно всіх фондових бірж. Активні дії емітентів тривають, тому як криза скоро закінчиться і можна буде знову відновити свою діяльність. До того ж, в умовах європейської кризи зниження доходів від діяльності на біржі відчувають не всі. Деякі її учасники відзначають зворотну тенденцію.

Як працювати на Франкфуртській фондовій біржі

Що стосується самих правил торгівлі на Франкфуртській біржі, то сьогодні вона проводиться тільки через електронну систему Xetra. Працювати з нею дуже зручно, всі операції можна виконувати незалежно від місця знаходження. Дану торговельну платформу використовують більше 14 найбільших міжнародних бірж. Що стосується брокерів, то з введенням в роботу даної електронної системи брокери почали виконувати роль маркет-мейкерів.

Що таке система Xetra. Які особливості її функціонування

Якщо говорити докладніше про систему Xetra, то вона є системою трейдингу на фондовій біржі Deutsche Börse Group. Ця система вважається найбільш гнучкою і ефективною, тому що дозволяє виробляти торгівлю на біржі незалежно від географічного положення трейдера. Xetra дає своїм учасникам дуже широкий вибір моделей ринку, що дозволяють торгувати різними видами цінних паперів. Але, крім акцій та облігацій, на платформі можна торгувати і різними товарами, сировиною, навіть продавати або купувати договору на поставку електроенергії. Система виконання торгових наказів самостійно зводить всі накази на продаж і покупку в єдину книгу наказів - вона формується в електронному вигляді. Далі система аналізує кожен наказ про купівлю або продаж товару, виконує його, як тільки надійде найбільш підходящий зустрічний наказ. Що цікаво, система Xetra визначає таку ціну наказу, яка зможе привести до найбільш високим торговим оборотам. Відповідно, навіть якщо в системі виконується торгівля цінними паперами, які мають невисокі показники ліквідності, вона буде максимально прибутковою і продуктивною. Якщо говорити про програмне забезпечення системи, то воно характеризується модульною структурою, може розширювати свою функціональність при підключенні додаткових функцій. Система також підтримує кілька найбільш зручних варіантів доступу, що дозволяють трейдерам працювати в найбільш зручному варіанті. Зазвичай використовується доступ до системи за допомогою інтернету, орендованих ліній.Також можлива робота за коштами комбінацій цих двох способів доступу. Щоб не залежати від сторонніх осіб, освоюючи особливості торгівлі на Франкфуртській фондовій біржі за коштами системи Xetra, можна скористатися дуже корисним і результативним продуктом - інструментом для вивчення ринку - XetraObserver. За допомогою цього інструменту може здійснюватися повністю контрольована торгівля, а всі операції і ціни можуть відслідковуватися учасниками системи в режимі реального часу. Якщо буде спостерігатися відхилення від звично проведених операцій, інструмент XetraObserver обов'язково сповістить про це, подаючи відповідний сигнал.