Чотири способи купити цінні папери на приватна особа

Вітаю! Інвестувати в цінні папери не так просто, як здається. Адже акції Роснефти можна купити в супермаркеті або роздрібному банку. На жаль, без посередника в цій справі ніяк не обійтися.

Але посередники теж бувають різними. Тому сьогодні я вирішив розповісти про те, як купити цінні папери приватній особі.

Брокер

Акції та облігації російських компаній (наприклад, Газпрому або Магніту) можна купувати через брокерів Росії. Вибираєте брокера, підписуєте з ним договір на обслуговування, поповнюєте рахунок на суму від 10-30 тисяч рублів, встановлюєте торговий термінал і робите угоди.

На американську або європейську фондову біржі можна вийти через зарубіжного брокера. Але, по-перше, з кожним роком росіянам зробити це стає все складніше (на законодавчому рівні). По-друге, все більше зарубіжних брокерів відмовляється працювати з росіянами. Ну, і по-третє, поріг входу туди набагато вище, ніж в Росії.

Витрати інвестора складаються з:

  • Банківської комісії (від 0, 2% від суми переказу або $ 15 за переклад)
  • Брокерською комісії (фіксована плата за кожен цінний папір або за угоду в цілому або відсоток від суми угоди)
  • Іноді стягується окрема плата за "неактивність"
  • Податки (найчастіше, подвійні: і в нашу податкову, і в бюджет країни брокера)

Ще одна складність для росіян. Оформляти документацію, вести переписку з брокером і працювати в торговому терміналі, швидше за все, доведеться англійською.

До речі, російські брокери теж надають інвесторам доступ до зарубіжних бірж. Правда, не безпосередньо, а через споріднену або дочірню компанію в офшорній зоні.

ПІФ / Взаємний фонд

Припустимо, ми хочемо прикупити акції Ощадбанку. Тут можна подивитися, що сберовскіе акції входять до складу портфелів 121 ПІФів.

У чому проблема покупки акцій через пайові фонди без брокера? У тому, що у такий спосіб Ви не зможете купити акції однієї компанії - тільки "солянку" з різних цінних паперів.

Наприклад, в складі ПІФу "Сбербанк - Фінансовий сектор" (КК "Сбербанк - Управління активами") сберовскіе акції (звичайні і привілейовані) складають всього 15, 2% загального портфеля. А все інше - це акції Qiwi, банку ВТБ, Райффайзен Банку плюс акції інших банків, Московської біржі і навіть деяких ETF.

З іншого боку, завдяки такій широкій диверсифікації, інвестор знижує загальні ризики.

У інвестування в цінні папери через ПІФи є ще один недолік - високі комісії за обслуговування. У нашому прикладі інвестор заплатить керуючої компанії, як мінімум, 3, 2% середньорічної вартості чистих активів (це багато).

Взаємні фонди - зарубіжний аналог наших ПІФів. Правда, на відміну від ПІФів, взаємні фонди існують на ринку з 1924 року, середні комісії в них складають 0, 5-2%, а вибирати можна майже з 42000 варіантів. Найпростіше купити зайти в закордонний фонд через програму накопичувального страхування unit-linked. Причому, не тільки в Росії, але і в будь-якій країні колишнього СРСР (в Казахстані, в Україні, в Білорусі).

ETF

Умовно-російські ETF, які з подачі FinEX торгуються на Московській біржі, можна купити через російських брокерів: БКС, "Відкриття" і інших.Вибір невеликий (11 варіантів), дивіденди не передбачені, а комісії невиправдано високі.

В Росії "справжні" ETF можна купити або через зарубіжного брокера, або через програми накопичувального страхування unit-linked. А ні, брешу, ETF ще можна пошукати в наших російських ПІФах (які називаються фідерними). Наприклад, керуюча компанія "Райффайзен - Капітал" пропонує ПІФ під назвою "Райффайзен - Азія". Засоби пайовиків КК вкладає в iShares MSCI All Country Asia ex Japan Index Fund (акції компанії Азії за винятком Японії).

Страхова компанія

Цінні папери можна купувати і через програми накопичувального страхування під назвою unit-linked ( "англійський спосіб інвестування"). Принцип інвестування через unit-linked максимально простий. Формально Ви купуєте страховий поліс з повним страховим "фаршем". Оплачувати внески можна або один раз (на всю суму при відкритті програми), або по чуть-чуть кожен місяць маленькими частинами.

Гроші, які Ви перераховуєте за свою страховку, можна вкладати практично в будь-зарубіжні активи. В тому числі, акції, облігації, взаємні фонди та ETF.
У чому плюси такого способу? Ну, наприклад, пільгове оподаткування (за договором Ви оформляєте страховку, а не інвестуєте гроші). А ще 100% гарантія схоронності капіталу, захист від валютного ризику, вибір із сотень активів, доступна сума інвестування.

Для росіян кращим варіантом експерти вважають компанію Investors Trust: на ринку з 2002 року, працює в 40 країнах, рейтинг В ++ від агентства A. M. Best Company, трохи менше мільярда доларів під управлінням, реєстрація на Кайманових островах. Мінімальний регулярний внесок в програму становить $ 100 (щомісяця) або $ 2500. одноразово.Страхові внески інвестор самостійно (насправді не завжди, в залежності від плану) розподіляє між різними інвестиційними інструментами!

Особливо вередувати у виборі страхової компанії за кордоном росіянам не доводиться. Міжнародних компаній, які хочуть працювати з Росією, з кожним роком стає все менше ...

А яким способом Ви рекомендуєте купувати цінні папери? Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями на найцікавіші пости з друзями в соціальних мережах!