Чотири ради, які допоможуть вам навчитися відкладати гроші навіть при невеликій зарплаті

Вітаю! Довгострокові інвестиції, пасивний дохід, фінансова незалежність - все це, звичайно, здорово. Але де взяти початковий капітал, якщо щомісячного доходу ледь вистачає на покриття поточних витрат? Назавжди змиритися з "днем бабака" і роллю "білки в колесі"?

Ну, як варіант, можна продовжувати жаліти себе до сліз і мовчки заздрити "багатому сусідові". А можна ... взяти себе в руки і почати будувати "безхмарне майбутнє" прямо зараз, не чекаючи ідеального моменту для старту!

Загалом, сьогодні ми поговоримо про те, як навчитися відкладати гроші при невеликій зарплаті.

Як змусити себе відкладати регулярно?

"Включити режим економії" на регулярній основі не вийде без сильної мотивації. Нудний облік доходів і витрат можна перетворити в азартну гру, суперечка з самим собою або змагання (залежить від того, на які "подразники" ви реагуєте сильніше).

Хтось може легко економити заради правильно поставленої мети. Жінці, до речі, така мотивація підходить більше, ніж чоловікові. Заради того, щоб купити туфлі або плаття своєї мрії, багато дівчат місяцями (!) Відмовляють собі в найнеобхіднішому!

Комусь допомагає гра з самим з собою (або з одним) "на слабо": "Сперечаємося, я зможу відкласти за місяць 5 000 рублів?". Кого-то здорово виручає креатив - і він кожен день з азартом придумує нові способи економії."Сьогодні я пройдуся до роботи пішки, завтра викурю півпачки сигарет, післязавтра - заміню всі лампочки в будинку на енергозберігаючі".

Є люди, які обожнюють цифри (це природжені бухгалтера). Їх напевно замотівіруют підрахунки того, яку суму вони сьогодні зекономили, і будь-що ці копійки перетворяться через 10 років. Таким "бухгалтерам" знадобляться наочні таблиці і програми. Наприклад якщо ви дуже любите каву і купуєте його щоранку перед роботою за 60р. У що вам обійдеться така звичка в інтервалі 10 років?

За моїми підрахунками це приблизно 15 000р. в рік, і 250 000 р. за 10 років (якщо інвестувати ці гроші під 10% річних). Перехотілося кави?

Відчуй себе бухгалтером!

Обов'язково (немає, навіть так: ОБОВ'ЯЗКОВО) ведіть облік своїх доходів і витрат (про це я вже писав в одному з недавніх постів)!

Навіщо? Потім, що тільки таким способом можна знайти "дірки", через які витікають гроші з "бочки" сімейного або особистого бюджету! Це як з надувним матрацом - знайти в ньому маленький прокол можна лише зануренням у воду.

Якщо не сподіваєтеся на свою пам'ять, просто носите з собою мініатюрний блокнотик, куди будете заносити суму всіх, навіть найменших покупок. А вже вдома виділяйте п'ять-десять хвилин, щоб перенести всі цифри "набіло" в щоденник за категоріями.

Якщо не будете лінуватися і обманювати самих себе - отримані в кінці місяця результати дадуть вичерпну відповідь на "вічні" питання: "Куди йдуть гроші"? і "Звідки взяти кошти для інвестицій?".

Я гарантую, що Ви знайдете, як мінімум, п'ять категорій витрат, які можна безболісно урізати! Досвід моїх знайомих показує, що найчастіше "під удар" потрапляють: обіди (вечері, кава-брейки) в кафе, одяг і аксесуари, жіночі "штучки" (косметика і процедури в салонах краси), витрати на транспорт і ... кредити.

Кожен з моїх друзів і знайомих вирішував проблеми "зайвих" витрат по-різному. Зараз я зупинятися на цьому докладно не буду, щоб не збивати Вас з пантелику. Спробуйте самі - і поділіться своїми результатами в коментарях до цього посту. А результати будуть, це я Вам обіцяю!

До речі, деяким категорично не подобається вести облік домашньої бухгалтерії вручну в паперовому вигляді. Зате такі товариші без розуму від зручних електронних помічників: спеціальних додатків, наочних комп'ютерних програм (типу "Домашньої бухгалтерії") і таблиць Excel.

Тому особисто протестуйте кілька способів ведення обліку - і виберіть той, який не викликає відторгнення особисто у Вас.

Актуальні поради, як заощадити

  • За оптовими покупками завжди вирушайте з чітким списком і виділеної на нього сумою. Такий підхід захистить від імпульсивних (або спонтанних) покупок, які у середнього росіянина складають приблизно 15% в кожному чеку. Ну, і звичайно, не заходьте в супермаркет голодним - гарантовано витратите більше, ніж на повний шлунок.
  • Намагайтеся завжди і всюди розплачуватися готівкою, а не банківською картою. З "живими грошима" розлучатися складніше, ніж з "пластиковими". До того ж, ліміт готівки в гаманці, як правило, менше ліміту на кредитній карті. Та й контролювати витрату реальних рублів простіше, ніж "карткових".
  • Використовуйте прийом "Конверти" навіть при скромних доходах. Ось серйозно, купіть на пошті п'ять великих паперових конвертів і розподіліть більшу частину зарплати між ними. Як варіант: "Харчування", "Одяг", "Розваги", "Форс-мажор" і "Накопичення".

Якщо Ви акуратно вели облік дохід і витрат хоча б протягом двох-трьох місяців, Ви вже приблизно знаєте, яку сума йде на кожну з категорій.Фокус в тому, що прийом "Конверти" дисциплінує і захищає від непотрібних витрат. Жорсткі обмеження не дадуть "прогуляти" півзарплати в кафе і клубах або залишити премію на черговий розпродаж.

За конвертах потрібно розкласти фіксований відсоток від зарплати, а залишок грошей відкласти на витрати, які не ввійшли в основні категорії.

Конверт "Накопичення" (скажімо, 5% від доходів) - це гроші на великі покупки (той же щорічну відпустку або новий телефон). Ну, а "Форс-мажор" - це страховий резерв на непередбачені витрати: захворіли, зламалася машина, вкрали мобільний.

  • Інвестиційний фонд в розмірі 10% робимо важкодоступним для самих себе. Можна, наприклад, відкрити банківський депозит з правом поповнення, але забороною на дострокове зняття. Або просто міняти готівкові рублі на валюту - здійснювати зворотний конвертацію буде шкода до сліз.

А що Вам допомагає регулярно відкладати гроші? Якими секретами або прийомами Ви зазвичай користуєтеся?

Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями на пости в улюблених соціальних мережах!