Чотири простих кроки до правильного планування сімейного бюджету

Вітаю вас, мої дорогі постійні читачі і знову підписалися. Ми з вами говоримо про серйозні речі - фінансах, інвестиціях і бізнесі. А на речі нагальні як завжди просто не вистачає часу. Тому сьогодні я вирішив торкнутися вельми актуальну для кожного тему - як спланувати сімейний бюджет.

Ази бюджетування

Отже, сімейні фінанси в цілому не дуже-то відрізняються від державних або фінансів підприємства. У кожної сім'ї є щомісячні надходження (зарплата її членів, фінансова допомога родичів, кредити, оренда від здачі житла, відсотки по депозитах, дивіденди від володіння активами та інше) і видаткова частина - витрати на продукти харчування, утримання господарства, комунальні платежі, відсотки по кредитами та інше.

Як і у випадку з державним бюджетом - доходи і витрати не завжди збігаються в часі, тому важливо розуміти, коли може виникнути фінансова діра. Для цього раджу всі заплановані доходи і витрати занести у відповідну таблицю. Розглянемо на прикладі.

Назвемо нашу модель - бюджет Петрових на наступний місяць і запишемо все приблизні грошові надходження і витрати середньостатистичної російської сім'ї з 3 осіб. Мені, припустимо, легше уявити бюджет у вигляді бухгалтерського балансу. Але, можливо, ви знайдете свій унікальний формат.