Форекс - торгівля валютними парами

Ця стаття трохи відрізняється від усіх моїх попередніх повчально викривальних матеріалів. Зараз хочу висловити цікаву думку, яка прийшла мені в голову кілька місяців тому. Мова про успіх торгівлі на форекс у дрібних спекулянтів. Цілком очевидно, що торгівля на форекс залучає набагато більше народу, ніж торгівля на фондових ринках. Чому? Основна причина зовсім не в величезних плечах і вже тим більше не у величезних рекламних бюджетах форекс брокерів.

Чому торгівля на форекс в 10 разів популярнішим торгівлі на фондовій біржі?

Відповідь прийшла мені в голову в процесі спостереження за трейдерами самого різного калібру. Всі ці трейдери мають одну стратегію - вони торгують парами акцій на американському ринку, кошиками ф'ючерсів на Російському ринку і т п. У цих стратегій є загальна назва - статистичний арбітраж. Але зараз мова не про це. Нам цікаві в першу чергу торговці парами акцій.

Більш детально почитати про специфіку парного трейдингу можна в статті Антона Клевцова на цьому сайті:

"Парний трейдинг: пара акцій, кореляція, Коінтеграція спреда, інвестиційний портфель"

Я хочу відзначити дуже цікаву рису трейдерів, які тільки почали займатися цією стратегією. Вони натхнені невеликими, але швидкими прибутками. Так я і сам колись так само був натхнений. Ще б пак, після низки спроб в інших стратегіях, я натрапив на торгівлю календарних спредів. Ті ж самі пари. Майже такі ж як валютні пари. Та ще на додачу гарантований дохід, закладений в природу інструментів. Але не буду розвивати думку про календарних спредах. Візьмемо просту пару інструментів, близьких за своїм фізичним змістом. Наприклад, два схожих банку. Їх акції рухаються зазвичай однонаправленно. Але іноді розходяться, щоб потім знову зійтися. Тоді, якщо купувати одну акцію і продавати іншу, коли вони розходяться, а після цього здійснювати зворотні угоди, після сходження, то можна заробити з невеликим ризиком. Те ж саме відбувається і з валютними парами на форекс.

Не варто забувати що валютна пара складається з 2-х валют. Це такі ж два інструменти, близькі за своєю природою, що змінюються в основному одноманітно. Практично ніколи не відбувається критичних рухів, таких як банкрутства і поглинання на фондовому ринку. У зв'язку з цим початківець гравець на форекс може довго торгувати без втрат, вирощуючи в своїй свідомості ілюзію про розуміння ринку. Що відбувається далі, ясно. Всі втрачають гроші, адже у форекс брокерів існує ще 1000 і 1 спосіб допомогти їм в тому! Ось такі умовиводи. Давайте сперечатися в коментарях)))