Стратегія форекс на 4 часових графіках

4-chasovaja-strategija

Привіт, дорогі гості блогу, сьогодні я вирішила розповісти вам про 4 годинну стратегію на основі індикатора MACD. Дана торгова методика передбачає торгівлю на основі певних патернів, які будуть виникати на індикаторі MACD.

Стратегія Форекс на 4 часових графіках підходить для застосування на будь-якій валютній парі, але краще всього вибирати активи з високим та середнім волатильністю. А тайм-фрейм, як ви вже напевно самі зрозуміли, 4 годинний.

Опис 4 годинний стратегії

Стратегія Форекс на 4 часових графіках передбачає використання декількох індикаторів. Перший індикатор - це МАКД з наступними настройками: період швидкої EMA дорівнює 5, а період повільної - 13. У вкладці «Рівні» потрібно вказати рівні 0,0045 і - 0,0045.

strategiya-foreks-na-4-chasovyx-grafikax

4 часова стратегія Форекс передбачає також використання трьох експоненційних ковзають середніх, які володіють періодами 7, 21 і 365. Дані інструменти потрібні нам для виявлення відповідних рівнів для установки Тейку і відсіювання сигналів, постпуающіх від індикатора МАКД.

4-chasovaja-strategija

І ще один інструмент - це проста змінна середня (період 89). Цей інструмент потрібен для установки Тейк.

4-chasovaja-strategija

Як тільки ви побудуєте всі ці інструменти на графіку, перед вами виникне така ж картинка, як на фото, розташованому нижче.

4-chasovaja-strategija

Щоб не займатися самостійним побудовою всіх цих індикаторів, пропоную вам завантажити вже готовий шаблон для даної стратегії. Зробити це ви можете за допомогою посилання, розташованої нижче.

Правила торгівлі по стратегії

З інструментами ми розібралися, тепер прийшла пора поговорити про правила входу в ринок по даній стратегії. Для початку варто сказати, що грунтується дана стратегія на патернах, які будуть утворюватися у вікні індикатора МАКД. У цій статті я опишу вам кілька основних патернів, а саме: фігури «Подвійна вершина» і «Подвійне дно». Далі ми з вами розглянемо приклад використання фігури подвійна вершина і підстава, так як вона, як правило, завжди відпрацьовується. Захисні ордера, а також Тейку встановлюються по одному і тому ж принципу.

Отже, відкриття ордера на покупку рекомендується здійснити при виконанні наступних умов: гістограма МАКД повинна утворити фігуру «Подвійне дно» під рівнем -0,0045, при цьому друге мінімальне значення має бути трохи вище першого. Приклад появи такої фігури ви можете побачити на наступній картинці.

4-chasovaja-strategija

Угода відкривається зі стопом, який встановлюється біля попереднього локального мінімуму. Угода відкривається з Тейку, який встановлюється біля EMA (21) або на пару пунктів вище неї. У разі якщо 21-ти периодная EMA розташовується дуже близько, тейк розташовується на рівні 89 МА.

4-chasovaja-strategija

Відкриття угод на продаж рекомендується здійснювати при виконанні наступних умов: гістограма МАКД повинна утворити фігуру «подвійна вершина» над рівнем 0,0045, а ось друге максимальне значення повинно бути нижче першого. Як виглядає ця фігура, ви можете побачити на наступній картинці.

4-chasovaja-strategija

Угода створюється зі стопом, який розміщується біля попереднього локального максимуму. Тейк розміщується на рівні EMA (21) або на рівні MA (89).

Автор стратегії радить виконувати вхід в ринок відразу трьома угодами з ідентичним об`ємом. Згодом можна буде відкривати ордера з різними лотами, що сприятливо відіб`ється на загальній прибутковості торгової стратегії. Отже, якщо здійснюється вхід в ринок відразу трьома угодами, тоді тейк для першого ордера рекомендується встановити на рівні експоненційної ковзної середньої з періодом 21, для другого - на рівні простої ковзної з періодом 89, і для третього - поблизу від надійного рівня підтримки. Усі позиції відкриваються зі стопами, які розміщуються біля попереднього локального екстремуму.

4-chasovaja-strategija

На попередній картинці ви можете побачити фігуру голова і плечі, яка є досить сильною разворотной фігурою. Для грамотного супроводу ордерів, раджу вам використовувати трейлинг-стоп. Тобто, як тільки ціна досягне першого Тейк, всі інші стопи потрібно пересунути на рівень входу в ринок, що зробить угоди беззбитковими. Як тільки спрацює другий тейк, що залишився стоп потрібно перенести на той рівень, де розташовувався перший тейк-профіт.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Такий спосіб супроводу угод прекрасно диверсифікує ризики, до того ж, даний метод можна використовувати і для більшої кількості угод, але в такому випадку ви повинні пам`ятати, що при будь-якому результаті співвідношення прибутку до збитками може бути суттєвим.

Творець стратегії радить також створювати угоди тільки по напрямку тренда, сигнали в іншу сторону рекомендується ігнорувати. Припустимо ціна розташовується нижче експоненційної ковзної середньої з періодом 365 і в цей момент надходить сигнал для відкриття операції на покупку, від такого сигналу рекомендується відмовитися. У даній ситуації рекомендується шукати тільки сигнали на відкриття угод на продаж.

Отже, на цьому опис 4 годинний стратегії на основі МАКД закінчується. Тепер давайте розглянемо ще кілька можливих патернів.

Отже, сигнал на покупку на основі розворотного паттерна виникає тоді, коли крива індикатора МАКД утворила мінімум нижче рівня -0,0045, після чого крива трохи піднялася і сформувала ще один мінімум, але вже вище попереднього. У такій ситуації рекомендується здійснити відкриття ордера на покупку.

4-chasovaja-strategija

Сигнал на продаж виникає при появі повністю дзеркальною ситуації, в цьому випадку крива MACD повинна утворити новий максимум, який буде вище попереднього, причому перший повинен бути вище рівня 0,0045.

Це основні патерни розглянутої торгової методики. Якщо у вас будуть питання, обов`язково задавайте їх у коментарях до статті, і я обов`язково на них відповім.

Радник, заснований на чотиригодинний стратегії MACD

Відносно недавно було створено торговий робот, який самостійно відкриває ордера по правила розглянутої нами торгової стратегії. Цей торговий робот підійде тим трейдерам, які не бажають витрачати час на самостійне відкриття угод.

Силами досвідчених трейдерів було проведено тестування цього радник. Під час тесту радник застосовувався для відкриття ордерів на парах євро / долар і євро / ієна. Тестування проводилося протягом шести місяців на тимчасовому інтервалі H4.

На розташованої нижче зображенні відображений графік прибутковості цього торгового робота на валютній парі євро / долар.

4-chasovaja-strategija

Як ви могли помітити, за час тестування радник приніс дохід в розмірі 64,9% від розміру використовуваного депозиту. При цьому, спостерігалася досить невелика просадка, що становить лише 16%. Явним недоліком цього робота є досить невелике число відкритих ордерів. За весь час тестування радник створив всього 33 позиції.

На наступній картинці ви можете ознайомитися з результатами тестування торгового робота на парі євро / ієна.

4-chasovaja-strategija

Як ви могли помітити, на цій парі робот приніс вищий дохід, який склав 122% від розміру використовуваного депозиту. Просадка на цій валютній парі була ще менше і склала всього 6%. При цьому, робот створив ще менше ордерів. За шість місяців тестування було відкрито всього 20 угод.

З усього сказано вище можна зробити висновок, що розглянута нами методика ведення торгівлі в стані приносити стабільний дохід при помірних ризиках. Якщо ви вирішили застосовувати розглянуту стратегію або торговий робот, обов`язково потренуйтеся на демо-рахунку.