Форекс в новорічні свята

Наближається Новий Рік, а разом з ним і довгоочікувані довгі вихідні. Думки про застілля, гуляння і т.п. вже зараз не дають офісним службовцям спокійно спати на роботі. А як же йдуть справи на форексі? Коли відключати радники і припиняти ручну торгівлю?

Варто згадати, що в Америці та інших католицьких країнах, основним святом є Різдво - 25 грудня, а не сам Новий Рік, як в Росії. Тому саме після 25 грудня, не чекаючи 31 числа варто припинити торгівлю. Багато інвестиційні фонди і банки закривають позиції вже 19-20 числа, проте в цілому робоча активність, нехай і не настільки динамічна, спостерігається аж до самого католицького різдва.

Я звичайно тримаю позиції на денних графіках десь до полудня 24 грудня, - але в цьому році 24 і 25 число випадає на вихідні, тому 23 грудня, не чекаючи вечора, варто закрити всі позиції і вийти з ринку. Будьте уважні - 23 числа ринок закриється раніше, ніж звичайно. Точний час припинення роботи вам пришле ваш брокер.

Після 25 грудня і аж до самого Нового Року на ринку робити нічого - форекс працює, але руху мінімальні і важко передбачувані. 31 грудня зазвичай короткий день (в цьому році 31 випадає на суботу, тому, швидше за все, коротким днем буде 30 число), ну а перші дні нового року форекс не працює. Точний розклад роботи ринку в свята вам обов`язково надішле ваш брокер.

Зверніть увагу, що багато брокерські контори розширюють спреди на період свят. Тут все дуже залежить від кожного конкретного року і конкретного брокера, тому точних дат періоду збільшення спреду я вам дати не можу. У перші дні січня, перед тим як відкрити позицію, перевірте спред - якщо він перевищує нормальні значення в звичайні будні, то краще поки не торгувати.

Коли ж на ринок повертається нормальна активність? Тут всякого роду аналітики люблять розводити міркування і кричати, що на ринку робити нічого мало не до кінця лютого. Нісенітниця. Я багато разів бачив великі руху, які зароджувалися в самому початку січня і приносили сотні пунктів на денних графіках. Сигнали технічного аналізу як і раніше дотримуються, і якщо спреди не завищені - цілком можна відкривати позиції.

Також багато хто любить мудрувати, що мовляв ринок після свят тонкий і торгувати небезпечно. Що це означає на практиці? Обсяги торгів невеликі, потужних рухів немає. Якщо немає потужних рухів, то в чому небезпека? Просто потрібно при торгівлі всередині дня не ставити великі цілі, числа до 16, і, відповідно, не використовувати великі стопи. Зменшіть пропорційно стоп-лосс і тейк-профіт в вашій системі, і цілком можна торгувати. На денних графіках, як я вже говорив, ніяких аномалій не спостерігається.

А от всякого роду чутливі радники (Скальпери), краще до середини січня відключити. Та й не тільки Скальпери - все АТС по-хорошому варто відкласти до стабілізації ринку.

Отже, підіб`ємо підсумки:

  • Усі позиції закриваємо 23 грудня
  • Після 4 січня цілком можна торгувати
  • До 16 січня при торгівлі всередині дня зменшуємо Тейку і стопи
  • До 16 січня не використовуємо радники
  • На денних графіках торгуємо як зазвичай
  • Найголовніше: стежимо за розширенням спредів.

PS Дам невеликий фінт - після Нового Року, тенденція, яка була на денних графіках останні кілька тижнів в минулому році, як правило розгортається?.

Користуючись нагодою, вітаю всіх читачів блогу tradelikeapro.ru з наступаючим Новим Роком та Різдвом. Всіх вам благ і, звичайно ж, попутного тренду в 2012-му?