Форекс для чайників

Дуже великий відсоток новачків, або як їх ще називають форекс-чайники, які з яких-небудь причин потрапили на міжнародний валютний ринок, відразу ж намагаються заробити купу грошей маючи в Кормань мізірную суму грошових коштів. І при всьому при цьому, вони навіть толком не розбираються в даному виді діяльності. В результаті чого, результати їхньої торгової діяльності (що навіть важко назвати цю діяльність такої) досить сумний - ці чайники просто зливають даремно свої гроші, так і нічого не заробивши і починають кричати на кожному розі - що форекс це лохотрон і розлучення. Але ж важливо розуміти, як працює Форекс і звідки береться прибуток, в слідстві чого залишається тільки визначитися з торговою стратегією і працювати в даному напрямку.

Форекс для чайників, основні поняття

Ринок Форекс є міжнародним валютним ринком, тобто ринком, на якому торгують таким інструментом як валюта. Тут купують одну валюту за іншу, де валюта відповідно виступає і товаром і засобом оплати. На даний момент на Форексі торгується більше 200 валютних пар. Саме слово форекс походить від англійського FOREX (Foreight Exchange), що в перекладі з англійської мови означає обмін валюти. Повноцінне існування ринок почав з 1977р., Коли всі країни остаточно перейшли на систему плаваючих валютних курсів. Основними дійовими особами на форексі є великі центральні та комерційні банки, підприємства, інвестиційні фонди і т.д., тобто організації, бізнес яких пов'язаний з обміном однієї валюти на іншу. Щоденний обсяг операцій на ринку досягає 3 000 000 000 000 доларів. Відповідно цей ринок є дуже хорошим місцем для спекулятивних операцій - тобто великий внутрішньоденної обсяг плюс значні коливання валютних пар дають можливість добре заробляти досвідченим трейдерам. Де ж знаходиться ринок Форекс?Форекс є позабіржовим ринком, тому він не має в принципі фізичного місця знаходження. Він представляє з себе якусь мережу, пов'язаних між собою, засобами комунікацій таких учасників, як контрагентів, які здійснюють торгівлю валютами на ринку Форекс. Що ж стосується часу для торгівлі. Оскільки в одне і теж час в різних куточках земної кулі може бути або день, або ніч, то виходить, що в будь-який час різним учасникам ринку може бути необхідно здійснити операції для покупки або продажу валюти. Тому ринок Форекс функціонує 24 години на добу 5 днів на тиждень. У суботу та неділю операції на ринку Форекс не проводяться, а якщо проводяться, то в дуже малих обсягах.

Торговельні операції на ринку Форекс

На ринку Форекс чайнику необхідно зрозуміти, що в торгівлі, власне, як і в будь-яких інших ринках, основний принцип звучить так: "Купувати потрібно дешевше, а продавай потрібно дорожче". У торгівлі на міжнародному валютному ринку відбувається тільки два типи угод. Це або угода на покупку, або угода на продаж. Єдина відмінність, на ринку Форекс від інших ринків, ви не обмежені в наявності у вас необхідного товару і можете починати не тільки відразу з покупки, але і з продажу будь-якого торгуемого інструменту.

Тільки одна з умов успішної торгівлі однаково завжди і всюди - потрібно прагнути купувати дешевше, а продавати дорожче незалежно від порядку скоєних дій. Трохи про угода детальніше. Позиція на покупку, BUY (англ. "Купити") відкривається в розрахунку на те, що почнеться зростання валютного курса. Позіція на продаж, SELL (англ. "Продати") відкривається в розрахунку на те, що почнеться падіння валютного курсу. Але також новачкові в торгівлі важливо пам'ятати, що трейдеру не так важливо мати ту валюту, яку він хоче продати ілші купити, скільки необхідно щоб на торговому рахунку було достатньо коштів для відкриття необхідної позиції. Існують наступні типи ордерів: - Buy Stop - наказ брокеру відкрити позицію на покупку тільки в тому випадку, якщо ціна зросте до вказаного значення. Ціна ордера повинна бути вище поточної ціни. - Buy Limit - наказ брокеру відкрити позицію на покупку тільки в тому випадку, якщо ціна знизиться до вказаного значення. Ціна ордера повинна бути нижче поточної ціни. - Sell Stop - наказ брокеру відкрити позицію на продаж тільки в тому випадку, якщо ціна знизиться до вказаного значення.Ціна ордера повинна бути нижче поточної ціни. - Sell Limit - наказ брокеру відкрити позицію на продаж тільки в тому випадку, якщо ціна зросте до вказаного значення. Ціна ордера повинна бути вище поточної ціни. Для більшого розуміння слід сказати, що встановлюючи "стоповий" відкладений ордер трейдер чекає підтвердження обраного напрямку руху і здійснює операцію по менш вигідною ціною, ніж в поточний момент.

У той час як встановлюючи "лімітний" відкладений ордер трейдер очікує або розвороту поточного руху або невеликого "відкату", щоб відкрити операцію з більш вигідною ніж зараз ціною. До ордерами на закриття позиції відносяться тільки два типи ордерів: - Ордер Stop Loss, що в перекладі на російську мову означає "зупинити втрати". Ордер використовується для закриття позиції з метою обмеження втрат, у випадку, якщо ціна буде рухатися в напрямку збитку. - Ордер Take Profit на російську перекладається, як "взяти прибуток". Ордер використовується для фіксації прибутку, тобто закриття позиції, якщо ціна досягне певного рівня прибутку. Зазвичай, у відкритій позиції встановлюється обидва ордера і в разі, якщо один з ордерів спрацює, то другий автоматично стає неактуальним.

Як почати заробляти Форекс-чайнику?

Перше що необхідно робити чайнику на Форексі - пройти навчальні курси або самостійно осягати всі тонкощі торгівлі на Форексі. Це справа самого трейдера. У будь-якому випадку курси дають тільки основи: термінологію і загальне уявлення про ринок. Прибуткову стратегію вам доведеться шукати або виробляти самостійно шляхом проб і помилок. Після того як з'явиться впевненість у своїх силах, Форекс-чайнику необхідно попрактикуватися і отримати невеликий початковий досвід, тобто зрозуміти, як працює ринок Форекс і як тут можна заробляти. Для цього необхідно відкрити навчальний рахунок (або по іншому демо-рахунок)

Але як тільки трейдер відчує себе впевнено торгуючи на демо-рахунку, потрібно відкривати реальний рахунок, щоб звикати до реальних торгів. Адже психологія торгівлі на демо-рахунку і на реальному рахунку кардинально відрізняється, і, трейдеру, щоб бути успішним необхідно буде подолати цей психологічний бар'єр. І в кінцевому підсумку необхідно вибрати Форекс-брокера, адже це все одно що вибір супутника життя. Тому бажаю не помилитися у своєму виборі, адже в разі вдалого вибору трейдер отримає не тільки задоволення в процесі торгівлі, але і хороший джерело доходу. Успіхів у торгівлі!