Експерти форекс

советники Форекс Словосполучення "експерти Форекс" може мати 2 значення. Це або торгові роботи (див. Статтю "Безкоштовні радники Форекс"), або відомі особистості, які проводять аналіз ринкової або економічної ситуації і дають публічні прогнози. На останніх ми і зупинимося більш детально. Чи потрібні трейдеру-практику подібні "гуру" або все ж варто ігнорувати їхні заяви? Яка взагалі роль експертів Форекс для гравців валютного ринку? Давайте розбиратися.

Поняття "експертність" має на увазі певні, досить глибокі знання в якій-небудь області. Тобто людина, яка є експертом, має достатні досвід і теоретичні знання, щоб прислухатися до його кваліфікованим радам. Відносно ринку Форекс - найчастіше це чоловіки після 30-40 років, які мають великий досвід роботи, що займають високі посади і відомі в фінансовому світі. Часто експертів Форекс називають аналітиками - адже вони проводять аналіз ситуації і тільки після цього роблять висновки-прогнози.

Багато аналітиків не роблять публічних прогнозів, а працюють на конкретні компанії, приймаючи рішення і надаючи їх трейдерам або торгуючи особисто. Таким чином, аналітик може поєднувати в собі не тільки експерта аналізу, але і трейдера, працюючи з наданими коштами.

Професія фінансового аналітика продовжує набирати популярність, незважаючи на те, в якій стадії знаходиться світова економіка. Цікаво, що багато аналітиків готові надавати свої послуги трейдерам безкоштовно або майже безкоштовно, а також те, що експерт Форекс найчастіше не несе ніякої матеріальної, адміністративної або дисциплінарної відповідальності за свою доповідь (прогноз). На чому ж заробляє аналітик? Скажімо, він може отримувати зарплату в тому ДЦ, інтереси якого він надає. Тобто в обов'язки аналітика входить, наприклад, надання прогнозів по базовим валютним парам. Такий прогноз часто неоднозначний і є скоріше рекомендацією, а не чітким зазначенням. Наприклад: "EUR / USD продовжує перебувати у верхньої межі флетовій каналу. При пробитті рівня 1,3000 можна очікувати подальшого зростання валюти. Рівень підтримки знаходиться на 1,1000. Свічкова аналіз говорить про ведмежому тренді середньої сили. Технічний аналіз передбачає невелике зростання валютної пари. "Як бачимо, визначеність і конкретика відсутні.

Користь трейдеру від даного прогнозу наступна: провівши власний аналіз, він може провести порівняння і зробити висновки. З іншого боку, якщо трейдер використовує вузькі інструменти (наприклад, тільки мовного і свічки), він не побачить повної картини ситуації.

Часто аналітик в ДЦ займається також навчанням молодих трейдерів.

Другий спосіб отримання прибутку аналітиків реалізується тоді, коли трейдер ділиться частиною свого прибутку, якщо прогноз виявився правильним. Якщо немає - або наступний прогноз буде безкоштовним, або аналітик говорить про неточності валютних прогнозів як невід'ємної частини трейдингу.

Публічні аналітики часто можуть переслідувати інші цілі, наприклад, формування громадської думки і реклама своєї компанії або банку. Якщо люди хвилюються через форс-мажору або виходу важливої новини, потрібно їх заспокоїти. Сам виступ відомого аналітика, який працює в певній фінансової компанії або банку, вже робить цій установі рекламу.

Наскільки можна довіряти прогнозам експертів Форекс? Найправильніше - ставитися до цього, як до ради. Тобто мати свою думку, яке базується на певних фактах і висновках (ваших!), А рада з боку може лише трохи його підкоригувати. І то, якщо ви бачите в прогнозі раціональне зерно.

Висновок простий: не будьте "бараном", який слухає всіх і не може скласти свою думку. Будьте "биком", "ведмедем" або залишайтеся поза ринком, якщо ви вважаєте таке рішення правильним. Ніхто не зробить за вас вашу роботу.

Пам'ятаємо, що прибутковість торгівлі дуже сильно залежить від обраного вами брокера!